Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanátok az alábbi...

Felmondanátok az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitel végzettségem van (lesz, BCE), most abszolváltam az egyetemen, a következő félévben a szakdolgozatomat kell már "csak" befejeznem, amit most sajnos nem tudtam, mert a konzulensemnek irreális elvárásai voltak (msc szintű matekot várt el), ezért konzulenst váltok ősszel és mással fejezem be. Április óta dolgozom főállásban olyan területen, ahol más korábban 7 hónapig dolgoztam. Akkor sem voltam oda tőle, de azért sokszor még tudtam élvezni is, ezért döntöttem úgy, mikor eljöttem onnan, hogy ezen a területen folytatnám. Rossz döntés volt, egyrészt meguntam, és hihetetlenül unalmasnak találom már ezt. Másfelől ezen az új mukahelyen egyszerűen napokig nincs semmi munkám... ha homeofficeolok, akkor még jobb a helyzet, mert otthon tudok legalább takarítani, edzeni, főzni, és nem unatkozom, de itt az irodában ülni és heti több tíz órát unatkozni, már sok. Kiolvasom az internetet, tanulok (ha nem túl feltűnő), egy idő után már nem tudom, mit csinálhatnék itt. Előző munkahelyem a másik véglet volt (ezért is jöttem el onnan), ott 12 órákat dolgoztam túlóra nélkül. Az teljesen kizsigerelt, de mégis rövidebbnek éreztem az ottani 12 óra munkát, mint itt a 8 óra unatkozást. Valami arany középút jól jönne, ahol van is munka, de mégsem ez a napi 12 órás végeláthatatlan mennyiség.. főnökkel, senior kollegákat kerestem már, hogy adjanak munkát, mert van időm, de úgy nem nagyon tudtak mit adni, max ilyen nagyon pici, rövid feladatokat, amiket kipörgettem 1-2 óra alatt... látom, hogy más kollegák is neteznek, telefont nyomkodnak, tehát valószínűleg másoknak sincs túl sok, amiből tudnának nekem delegálni.


Egyszerűen felemészt ez az unalom, jobban lefáraszt, mintha pörögnék, sikerek érnének. Teljesen kezd kiégetni a helyzet... hetek óta ez van, pedig elvileg itt ez a "busy" időszak - adó terület.


Jó lenne felmondani, de a fizetés nagyon jó, illetve pl. anya szerint örülnöm kéne annak, hogy ez egy nyugis munkahely és tudok mellette szakdolgozatot írni (bár már a nagy része megvan)... nagyon le akar róla beszélni, de közben felrobbanok, annyira unatkozom... egyszerűen telnek a napok, hetek és mintha az energiámat, időmet dobnám ki a kukába minden nap, feleslegesnek érzem azt, hogy élek, hogy felkelek és bejövök, ülök itt, mint egy darab sz... önértékelésemre sincs jó hatással ez, mert minden nap azt élem át, hogy nincs értelme a napomnak, nekem, semminek...


Mit tennétek a helyemben? Nyilván a fizu jó, nyugi van tényleg... de közben unalom...



2022. máj. 30. 15:47
 1/9 A kérdező kommentje:
*túlóra pénz nélkül
2022. máj. 30. 15:48
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Juj, most csak röviden írok, de velem is hasonló van, persze én maradtam az adott helyen kb 7 éve, és igen ilyen 10 óra unalom. (Am BME vegyész). Az a legrosszabb, hogy baromi kényelmes irodai környezet. Persze privát saját irodával, semmi labormunka. Fizu meg versenytársakat megszégyenítő. Persze emiatt maradtam, mert mindig átlag felett emeltek. Ja és persze mivel nincs sok munka, el lehet jönni betegállományba ha olyan van stb.
2022. máj. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Uhh én maradnék. Engem is nyomaszt kicsit a semmittevés, de ha a maradék időben lehet fejlődni szakmailag akkor belefér. Persze mérlegelni kell hova tudsz fejlődni, előlépni, ha tiszta zsákutca akkor lehet érdemesebb lépni.
2022. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát fejlődni lehet, de már nem is annyira érdekel az egész. Meg most túlzás nélkül mondom, 40 órából 35-ben semmi dolgom...
2022. máj. 30. 16:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg nem azzal van a gond, ha napi 1-2 óra ilyen... vagy van pár nap, ami ilyen... hanem ha hetek óta ez van... és nem látom h ez mikor tudna változni, pláne h a többiek sem szakadnak bele a munkába
2022. máj. 30. 16:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Ugyanis elég szépen le van osztva, hogy kinek mi a feladata, felelossege itt... és így első ránézésre úgy is tűnik, mintha arányos lenne a terhelés. Sőt db számra nekem többnek is tűnik a munkám, mint másnak... de mégis kb semmi.
2022. máj. 30. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hehe, feltétlen írd meg melyik cég ez, megyek oda unatkozni és jól keresni.
2022. máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanék fel.

Tanulni szoktam az üresben.

Szakmai könyveket olvasok és nyelveket tanulok.

Olyan 5 éve csinálom és folyton előléptetnek mert mindig többet tudok mint akik netezéssel töltik a napot.

2022. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit tudnék ezen a területen tanulni. Elég jogi dolog, a legfontosabb dolgokat már tanultam egyetemen vagy az előző munkahelyemen... vagy itt valamennyyit. A többit pedig a tao, hipa stb. törvényből ki lehet keresni, alapvetően itt törvényből dolgozik mindenki. Ez nem olyan, hogy a több száz oldal törvényt tudni kell... azt kell megtanulni, hogy mit hol kell keresni a törvényben (az alap dolgokon felül) és azt tudom már.
2022. máj. 31. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!