Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Emelt szintu vegzettseggel...

Emelt szintu vegzettseggel (okleveles) kisgyermeknevelokent, ovodai dajkakent mennyi lenne a fizetesem?

Figyelt kérdés
Most vegeztem mint kisgyermeknevelo. Nagyon szeretnek elhelyezkedni bolcsodeben kisgyermeknevelokent, de elotte ugy erzem jobb lenne meg tapasztalatot szereznem, illetve nehez is elhelyezkedni jelenleg sajnos. Szembejott egy lehetoseg, hogy ovodai dajkakent helyezkedjek el, így lehet elnek vele, csak az nem tiszta hogy vajon a fizetés mennyi lenne.

2022. jún. 2. 17:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom a tanárok kint nem ugyanannyit keresnek, mint a kinti IT-sok, csak te a magyarhoz hasonlítottad 19-es 😂

Az arányok a különböző szakmák között nálunk is hasonlóak, mint kint. Lehet, hogy a mekiben nettó 500 körül megkeresnek kint. De az IT-sok meg minimum 3x ennyit kapnak ott. Úgyhogy nem is értem, hogy lehet ezen csodálkozni, hogy nem ugyanannyit keresnek emberek. A pedagógusok többször kiálltak magukért, de senki nem állt melléjük, ilyenkor a leendő és már gyerekes szülők hol vannak, akik ugyanúgy érzik, hogy amit a gyerekükért tesznek, azt jobban meg kéne becsülni.

2022. jún. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
77%

21, IT-ban dolgozom 7 éve, külföldön élek 3 éve. Mellesleg ez a 2. ország, éltem Norvégiában, most Hollandiában élek. Nem olyanok az arányok! Itt nincs akkora különbség eleve a keresetek között, itt nincs akkora társadalmi szakadék.

5000 euró alatt nem nagyon keres egy tanár sem itt, és minél több tárgyat oktat valaki, annál többet keres. Minél magasabb iskolában tanít, annál több stb. Arról nem beszélve, hogy a megbecsülés nemcsak a keresetben látszik, de a társadalom sem köpköd rájuk, meg irigyli el tőlük a nyári szünetet stb.

Ne okoskodj már olyanról, amiről fogalmad sincs.

2022. jún. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
77%

21-es, én Németországban élek és itt sincs nagy különbség. Persze, aki VP meg director level az többet keres, de egy átlag IT-s és egy tanári fizetés az nem annyira eltérő.

Azért mert Mo-n így van, nem azt jelenti, hogy máshol is így van. pl itt gyakorlatilag olcsóbb az élelmiszer, pedig évek óta mondogatják a faluhatárt sem elhagyó ismerőseim nekem, aki kint él, hogy hiába magasabbak a fizetések, annyival drágább minden. Jót röhögök mindig, főleg mikor visszamegyek és látom, milyen brutálisan drága minden és mindig csak egyre drágább.

Ezek a nyugat-európai társadalmak azért is fejlettebbek sokkal, mert elismerik és megbecsülik a pedagógusokat, tudják, milyen fontos az oktatás stb. Ehhez jár tisztességes bér is, lehet hitetlenkedni vagy tagadásban élni, de attól még így van.

2022. jún. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Kettes szégyeld magad! Pròbáld ki milyen bòhòckodni napi 8 òrában 12-14 gyerekkel.. :) azt hiszem sìrva menekülnél.


Kedves kérdező nekem okj végzettségem van és jelenleg netto 247.000+pár száz ft ami havonta változik.


Szerintem pròbálj meg elhelyezkednk hidd el van hely mert sokan elhagyják a szakmát.

Sok sikert!

2022. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
24-es vagyok azt elfelejtettem irni hogy kisgyermeknevelő vagyok.
2022. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%
Óvónőknek mióta kell diploma? Meg minek? Meg egyébként is. Csak szerintem nevetséges?
2022. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
94%
26, igen, csak szerinted. Szerencsére minden kretént nem engednek gyerekek közelébe, bár így is sok frusztrált átmegy a rostán.
2022. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
5%
Nem értem, h mi bajotok van a 2. válasszal. Csak igazság van benne, semmi valótlanságot nem tartalmaz. Piti Zsebpénzért, piti munka.
2022. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

A stìlus.. igaza van hogy zsebpénz de nem bohòckodàs. Nagyon nehéz felelősségteljes munka. Az emberek fejében az él hogy a bölcsődében dolgozòk csak játszanak a gyerekekkel holott sajnos ez nem ìgy van.

Kemény munka mind fizikailag mind szellemileg. Alvás időben meg több oldalas dokumentáciòt vezetünk. De ezt csak az érti aki benne van.

2022. jún. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
35%
Mennyi rosszindulatú ember... Szerintem menj el es próbald ki magad, ha màr bekerülsz dajkànak az óvodába és megüresedik egy kisgyermeknevelői hely egyenes utad van:)Ennyi évesen énis dajkaként kezdtem és szerettem ,nem a pénz miatt hanem a gyerekek miatt nekem megérte. Kereshet az ember 400 ezret is ha közben szarul erzi magat a munkahelyén.Sok sikert kívánok neked a tovabbiakban és sok boldog ovis percet:)23/L.
2022. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!