Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka annak, ha egy cég...

Mi az oka annak, ha egy cég hónapokig újra és újra álláshirdetést rak ki ugyanarra a pozícióra?

Figyelt kérdés

Ennek mi az oka, ennyire nem találnak embert, esetleg csak valami formalitás miatt van meghirdetve a munka, és nem is vennének fel senkit, vagy pedig senki nem felel meg az elvárásaiknak?

Én még februárban jelentkeztem, volt próbamunkám, amit elfogadtak és első körös interjún is voltam, március elején, második interjúra már nem hívtak be, elutasítást kaptam. Viszont azóta is kint van mindenhol az álláshirdetés, utóljára 2 napja rakták ki professionre. Kétlem, hogy ne jelentkeznének, eléggé túltelített szakma, akkor mi lehet az ok, hogy senki nem töltötte be a pozíciót? Igazából nem is bánom már hogy elutasítottak, mert ez nem valami szimpatikus, hogy azóta sem találtak senkit, én arra gondolnék hogy senki sem felel meg nekik, de érdekel, hogy van ennek más oka is?



2022. jún. 10. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet formalitás, de sok helyen a csókosok kerülnek be..

De gondolom meg kell hirdetnie, különben feltűnő lenne hogy csak az xy-t veszik fel.

Szerintem.


Én is voltam így, professionon 100 állásra jelentkeztem -nem túlzok - mint gyakornok, de rengeteg elutasítást kaptam. :)

Pedig keresett szakma...

2022. jún. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A formalitás lehet az oka. Multicégeknél pl. kötelező, hogy bizonyos munkakörök legyenek. Egy csaj ismerősöm pl. belső ellenőr, SEMMIT nem csinál egész nap, jó fizetésért. A cég szabályzata szerint kell, hogy legyen. Annál a cégnél már inkább nem találnak alkalmas jelentkezőt.
2022. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy Professionon azt jelezi, 2 napja rakták ki, semmit nem jelent. Valószínűleg automatikus kiemelés van beállítva, így x naponta előreugrik a listában, mintha épp akkor tették volna ki.

Annak, hogy miért van kint ennyi ideig sok oka lehet. Akár az is, hogy eddig nem találtak megfelelő embert, lehet nagy a fluktuáció, de az is lehet, hogy épp senkit nem keresnek arra a pozícióra, csak azért hagyják kint, hogy folyamatosan képben legyenek a munkaerőpiac aktuális helyzetével.

2022. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2. Mi a cég? Szívesen megyek én, jó munkaerő vagyok :D


#kappa

2022. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk például van egy cég, ami állandóan hirdet, és ismerősök elmondása alapján sosem fizeti ki az alkalmazottakat. A férjemet is felvették oda, majd 1 hét múlva kirúgták. Az történt ugyanis, hogy akinek a helyére felvették, az felmondott, mert nem kapott fizetést. 1 hétig tartott a huzavona, míg nagy nehezen kifizették és visszament. Ezt persze nem közölték a férjemmel...csak utólag tudta meg. Szerencsére ő megkapta a pénzt, ami járt neki, de szerintem csak azért, mert én állandóan telefonálgattam és zaklattam őket, hogy fizessenek. :D
2022. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5. Na az olyan is megér egy misét...
2022. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 senior10 ***** válasza:
100%
ott szerintem vagy a céggel van baj (nem fizet, vagy túlterhelik a dolgozót) vagy a munkatársak nem fogadják be (szemétkednek szivatnak piszkálnak) az új dolgozót ezért mindenki lelép abból a pozícióból.
2022. jún. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek! Hát igen, vannak érdekes helyek az biztos...

Állami hely egyébként, erre a csókos dologra én is gondoltam, csak akkor is biztos betöltötték volna már. Meg fontos munka, látványos, egyértelmű eredménnyel, nem csak ilyen semmit nem csinálsz egész nap dolog. :D Az interjú alapján eléggé kevesen voltak a cégnél a pozícióra, meg úgy jött le hogy nagyjából tegnap előttre van szükségük emberre. Aztán akkor lehet ez tényleg csak szövegelés volt, és csak fel akarják mérni a helyzetet. :D

Nem is tudtam, hogy professiönön van ilyen opció, hogy kiemeli, jó tudni ezt. De amúgy ebben az esetben a honlapojukon is folyamatosan kint van a pozíció, azt pedig tuti frissítik, mert megjelent új munkakörre is hirdetés, most megnéztem. Na mindegy igazából, csak tényleg érdekelt ennek az oka. :D

2022. jún. 10. 12:13
 9/12 anonim ***** válasza:
#4: Győr, annyit elárulok.
2022. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Lusták és/vagy linkek! Szankcionálnám - szakhatósági minőségemben, - de ebben az országban az emberek tekintélyes hányada fordítva ül a lovon és ez az elfogadottabb! Észre sem akarják venni állami részről a munkáltatók napi szintű szemétségeit, igazságtalanságokat!
2022. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!