Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka annak, ha egy cég...

Mi az oka annak, ha egy cég hónapokig újra és újra álláshirdetést rak ki ugyanarra a pozícióra?

Figyelt kérdés

Ennek mi az oka, ennyire nem találnak embert, esetleg csak valami formalitás miatt van meghirdetve a munka, és nem is vennének fel senkit, vagy pedig senki nem felel meg az elvárásaiknak?

Én még februárban jelentkeztem, volt próbamunkám, amit elfogadtak és első körös interjún is voltam, március elején, második interjúra már nem hívtak be, elutasítást kaptam. Viszont azóta is kint van mindenhol az álláshirdetés, utóljára 2 napja rakták ki professionre. Kétlem, hogy ne jelentkeznének, eléggé túltelített szakma, akkor mi lehet az ok, hogy senki nem töltötte be a pozíciót? Igazából nem is bánom már hogy elutasítottak, mert ez nem valami szimpatikus, hogy azóta sem találtak senkit, én arra gondolnék hogy senki sem felel meg nekik, de érdekel, hogy van ennek más oka is?



2022. jún. 10. 11:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha nem hirdetnének ki derülne hogy, nincs munka az országba 3 munkaközvetitö hirdeti ugyanazt a céget felvesznek azt ki rugnak.Már az egész város a környékbeli falubol is mindenki vol ott.Valószinüleg kapnak + pénzt mert el tudják momdani x embert foglalkoztatak.Az senkit nem érdekel meddig foglalkoztatak a munkaválalok teljes kiszolgáltatotsága van itt.Egyszerüen rosszak a jogi szabályozások.
2022. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Csomó cég eltúlzott igényekkel és alacsonyabb fizetéssel keres, ezért "nem találnak megfelelő munkaerőt".


Volt szerencsém céges oldalról ilyen helyzethez. Egyik cégnél folyamatos munkaerő hiány volt, kellett volna felvenni új embereket a folyamatosan távozók helyére. Lettek is volna alkalmas jelentkezők és akár egynél többet is érdemes lett volna felvenni, mert tudni lehetett, hogy folyamatosan távoznak emberek. Amikor az elsőt elkezdték felvenni, már a következő kettő felmondása is folyamatban volt, de a felvételt így is alig tudták lezongorázni, mire elmentek a régi emberek, ezért aztán már nem is nagyon sikerült az újakat azoknak betanítani, akiknek a helyére felvették őket.


Sok helyen annyira lassú, bürokratikus (elhanyagolt) az új emberek felvétele, hogy már csak emiatt sem megy jól a kiválasztás. Aztán ott van az is, hogy irreálisan magas tapasztalat és egyéb elvárásokat támasztanak, aminek kevesen tudnak megfelelni, engedni viszont nem nagyon akarnak belőle. Cserébe viszont normális fizetést adni sem akarnak, így aki akár csak egy kicsit kevesebb tapasztalatot tud felmutatni, azt se veszik fel, aki csak egy kicsit kilóg a fizetés sávból, azt se veszik fel és inkább küzdenek a kereséssel, meg a munkaerő hiánnyal.


Ebben persze az is benne van, hogy sok esetben a még ott dolgozókat tudják tovább terhelni, az sem mindenhol okoz azonnali katasztrófát, ha bizonyos feladatok elvégzése kimarad, csúszik, halmozódnak az elmaradások. Főleg, ha mindezt még sikerül ügyesen elmaszatolni is, hogy ne legyen túl feltűnő.

2022. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!