Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyárba mennél, vagy szobalányn...

Gyárba mennél, vagy szobalánynak? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Adott 2 munkalehetőség:

- gyár, heti 5 nap, álló munka, utazni kell napi 50 km-t saját autóval, fizetés 1600 euró

- szobalány, heti 5 nap, szabadnap mindig más, a munkahely 1,5 km-re van, fizetés 1300 euró.


Egyéb részlet: utálsz egy helyben állni. Mindkét munka fáraszt, de míg a szobalány folyton pörög és attól fárad el, a gyári munkás izmai "beállnak". Melyiket választanád?


2022. jún. 21. 10:20
A kérdező szavazást indított:
gyári munkás
szobalány
nem tudok dönteni
38 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ui.: a szobalány természetesen lehet szobafiú is, amennyiben férfi olvassa a kérdést. :)
2022. jún. 21. 10:25
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Talán inkább a szobalány, mert az változatosabb testhelyzetet kíván meg.
2022. jún. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Szobalány.

Nem kell folyton állni, más munkaterület ,de közelebb van. Hiaba keresel a gyárba többet ha elviszi az üzemanyag,kopik az autó stb. gyárban is kell attól pörögni sajnos nem lajhár meló. Szobalánynak azt az 1.5kmt gyalog is kibírható vagy bicó.

2022. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Szobalány, mert több szabadidő.
2022. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Szobalány, én is utálok egy helyben állni. Az anyagi különbség meg kb semmi a jelenlegi benzinárak mellett.
2022. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Ez tök egyénfüggő. Én pl. kivagyok a monotonitástól, így biztos, hogy a szobalány munkát választanám.
2022. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

A 300 eurót elvered üzemanyagra meg kopik az autó, meg rohamosan megy bele a km.

22 munkanap van egy hónapba (ha nem veszel ki szabit az adott hónapban - márpedig ebből kell alaplépésből kiindulni), egy nap minimum 2x megteszed a távot, tehát 50 km x2 = 100 km x 22 = 2.200 km.


A szobalánynál meg ugyanez

22 x 1,5 = 33 km


Nem egy súlycsoport már az üzemanyag sem.


Amúgy meg minden munka fáraszt: a szellemi az agyadat, a fizikai a testedet.A munkahelyre pedig dolgozni jár a felnőtt ember. (A gyereknek meg az a dolga, a kutya kötelessége, hogy amíg a szülője eltartja, addig iskolába járjon.)

2022. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szobalány. Egyrészt a benzinárak mellett fizetésben kb ugyanott vagy, ráadásul közelebb is van, később kell kelned és hamarabb hazaérsz. Másrészt próbáltam mindkettőt, igaz nem sok ideig. A gyári melót 3 hónapig, de szívem szerint hamarabb felmondtam volna, életem legrosszabb 3 hónapja volt, soha többet gyár. A szobalányt mégkevesebb ideig, csak pár napig (Szófiában, önkénteskedtem), az ifzikailag megterhelőbb volt, de ígyis inkább azt választanám, legalább kevésbé monoton.
2022. jún. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Shaddark ***** válasza:
100%

Szobafiú :)

Ha esetleg nem felelsz meg, vagy nem tetszik mégsem, akkor még elmehetsz a gyárba utána.

2022. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy helyben allni sokkal farasztobb
2022. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!