Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is tapasztalja ezt a...

Más is tapasztalja ezt a multiknál?

Figyelt kérdés

Kicsit buta kérdés lesz, de nem hagy nyugodni. Előző munkahelyen is voltak ilyenek és a mostaninál is.


Szóval, új kollégák érkezéséről kapunk egy rövid bemutatót a céges felületen. Mit tanult, hol dolgozott, milyen tapasztalatai vannak, kis magánélet, stb.


Jelenség a következő: emberünk Izlandon járt egyetemre, de a mesterképzést már New Yorkban csinálta, utána Argentínában szerzett tapasztalatot egy nemzetközi multinál majd egy kis családi manufaktúrában dolgozott, Indiában. Hobbija a síelés, de nyári időszakban hétvégente Olaszországban raftingol és egy családi vállalkozást is menedzsel.


Erre jelentkezik hozzánk egy olyan semmilyen és érdektelen irodai munkakörbe, amihez némi olvasni tudás a feltétel meg alap ms ismeretek. A fentiekkel nyilván túloztam egy kicsit, de havi szinten jön 1-2 ilyen bemutatkozás, hogy csak lesek, miközben nulla felelősségű munkát vállal, sz*r fizetésért cserébe.


Nem hagy nyugodni ez a jelenség. Miért?


Elméleteim a következő:


1, nyugira vágyik, nem motiválja a pozíció


2, az USA-ban szerzett tapasztalat valójában annyi, hogy kiment fiatalon a rokonához és lehúzott pár hónapot a PizzaHutban ételfutárként



2022. jún. 21. 20:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Mielőtt megjelennek az ügyeletes lehúzós hsz-ek: nem, nem a belülről feszítő frusztráltság és irigység miatt kérdezem, csak nehezen vonok párhuzamot és nem értem, hogy egy kalandos életvitelbe hogyan illeszkedik a monoton adatrögzítés napi 8 órában.
2022. jún. 21. 20:17
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Ugy hogy multihoz nehez bekerulni, de ha mar ott cagy, konnyen lephetsz fejenn v szinteket. Vigyazz, meg lehet a fonokod is.
2022. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek életcélja beleszakadni a munkába. De az is lehet, hogy vállalkozik mellette vagy más módon a saját malmára hajtja a vizet, csak kell neki egy biztos pont. Vagy épp a családalapítás miatt keres egy békésebb állást.



Ha kiégetne a taposómalom, én is elhúznék valami 2bites munkát végezni.

2022. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha így utaz fel-alá a világban akkor biztos sok pénze van,gazdag családba született,sok tartaléka van esetleg befektetései.Azt tudnám elképzelni hogy ennyi utazás után szeretne egy nyugis állást,a fizetés sem lehet nagy gond az előzőleg leírtak miatt.
2022. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gazdagok a szülei, akik kipengették a külföldi diplomát és életet. Én is láttam a mi egyetemünkön, hogy a külföldi diákoknak az ittlét kb. egy nagy buli. Aztán elment lábatlógatni vmi multihoz, ahol nyilván csak az ottani béréből fedezte az életszínvonalát, most valamiért ezt akarja folytatni csak már itt.
2022. jún. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

En minden voltam az életembe csak akasztott ember nem....

DE sehol sincs olyan nyugi mint egy multinál.

Tapasztalom és csinálom is, de úgy ellehet kummantani a dolgokat, hogy az hihetettlen.

És nem, nem kell a nagy duma, hogy ez nem így van, DE ez így van!


Na kb ezért lehet hogy oda jelentkezik.


Valamint igen a multinál könnyebb előre lépni, tehát több az előnye, mint egy kis cég.

2022. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!