Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtagadhatja a felmondásom?

Megtagadhatja a felmondásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg, egy újság/média cégnél dolgozom, mint kézbesítő. A hétvégén végre adódott egy kedvezőbb munkahely, így a héten belüli kezdéssel, már fel is vennének. Felmondásom szerettem volna beadni a Főnököm/cég felé, amit nem fogadott el, mert addig gyakorlatilag nem mehetek el, meddig nincs helyettem valaki. (A szerződésben semmi ilyesmi nem szerepel).


Vajon, mi lehet ilyenkor a jogos lépés?


2022. aug. 2. 10:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
23%
Meg.
2022. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

A felmondást nem tagadhatja meg, viszont van felmondási idő. Ezt jogszabály szabályozza. Ez tipikusan 1-2 hónap szokott lenni. Az alatt köteles vagy munkát végezni a cégnek, kivéve, ha ő eltekint ettől. Azt tehát mondhatja a cég, hogy csak akkor tekint el ettől, ha van helyetted valaki.

Ha próbaidőn vagy, akkor azon nyomban felmondhatsz, mert akkor nincs felmondási idő.

2022. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Van rendes munkaszerződésed? Abban benne kell hogy legyen, hogy mennyi a felmondási időd....


ELutasítani nem lehet a felmondást, de a felmondási időt le kell töltened.

2022. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljes egészében nem tagadhatja meg, van felmondási idő amit kérhet de azsem örökké tart. A leendő cégnél meg megmondod hogy ez van és ha annyira kellesz megvárnak.
2022. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Ha van még időarányosan szabid, azt kiveheted a felmondási időre (sőt, nem kiveheted, hanem ki KELL adniuk), így annyival rövidebb.
2022. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
#2, A szerződésben 2 nap áll, mint felmondási idő. Sajnos nem vagyok próba idős, 4 éve vagyok a cégnél.
2022. aug. 2. 10:57
 7/25 A kérdező kommentje:
#5, Szabira itt nincs lehetőség sajnos. 4 év alatt, mindig Nekem kellett megoldanom, tartanom a hátam, ha előző nap nem érkezett újság, mert mondjuk személyes ügyintézésem volt.
2022. aug. 2. 11:00
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

6-ra:

Hát, ez furcsa, de tudomásom szerint nem tilos ennyire rövid időt megadni. Akkor írásban készítsd el a felmondást, vidd oda neki. Ha nem veszi át, az ő baja, megmondod, hogy 2 nap múlva befejezted itt a munkát. Utána ugrálhat, ahogy akar, de jogilag nem tud megfogni.

2022. aug. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

7-re:

Ez azt jelenti, hogy pl. 4 éve nem voltál egy hetet sem nyaralni???

2022. aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
#3, A rendes munkaszerződés kérdéses. Mit értünk a rendes alatt? Megbízási alapon vagyok felvéve, illetve asszem 2 órás a munkaidő, mert reggel 6.00 és 8.00 között már végeznem kellett.
2022. aug. 2. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!