Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rigolyás kollégával mit lehet...

Rigolyás kollégával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Nemrég jött hozzánk egy új fejlesztő, de én nem tudom hova tenni a szokásait. Kedves meg közvetlen, szóval nem az a baj, hogy ne lehetne vele szót érteni, de a szokásaitól falra tudok mászni. Látszik rajta, hogy nem sokat dolgozott irodában a home office miatt. Alapvetően nálunk is rugalmas a munkaidő, de azért be kell járni néha.


Az első nap kijelentette, hogy ő nem szívesen dolgozik laptopon. Mármint kizárólag laptopon, mert kicsi rajta minden. Másnapra kapott billentyűzetet és külön egeret, ami nálunk nem szokás. Azóta az is a baj, hogy nincs két monitora, mert ő az otthoni kényelemben azt szokta meg, hogy két monitort használ.


Nem szívesen jön ebédszünetre, mondván, nem szeretné húzni az időt és éttermi vagy kifőzdei kajára költeni és különben is, tele gyomorral nem tud gondolkodni. Annyival hamarabb haza is megy nyilván.


Folyamatosan hadakozik azért, hogy giten dolgozzunk, hogy lássa más kódját is, mert neki nem tetszik, hogy odamegy a kollégához és az elmagyarázza neki, hogy mizu. Az is zavarja, hogy mi akarjuk kifejleszteni az alapvető dolgokat is és nem használunk külső forrást. Szerinte minden logikátlan és hülyeség.


Nem lehet hozzászólni, mert munka közben zenét hallgat, számára vannak a meetingek és az, amikor nem beszélünk és ennyi.


Elég rugalmatlannak tűnik, de nálunk kicsit másak a szokások és nehéz vele ezeket megértetni, hogy ez egy kicsi cég, nem multi.


Hogyan lehetne gördülékenyebb a munka?


2022. aug. 3. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, sok fejlesztő használ 2 monitort, a párom is azt preferálja, ettől az új kolléga egyáltalán nem csodabogár.

Azzal mi a baj, hogy inkább nem veszi ki az ebédszünetét és cserébe hamarabb hazamegy? Mármint ha ezt így a főnök megengedi, akkor nem tudom, miben zavaró ez nektek. Nyilván nem szeret bejárni, és amikor be kell, minél hatékonyabban akar dolgozni, hogy csak addig kelljen bent lennie, ameddig nem végez. És nyilván barátkozni se a munkahelyén akar, ami teljesen normális, mivel szinte senkiben nem lehet megbízni, és amúgy is csak általában az álszent képmutatás megy a kollégák között, amit egy normális ember a háta közepére se kíván.

Az is teljesen ésszerű igény, hogy nem akarna minden kérdésével titeket bombázni, mivel ha látná a többiek kódját, akkor ezzel a legtöbb esetben a ti és az ő idejét is meg tudná spórolni.

Munkával kapcsolatos kérdésekben se lehet hozzászólni? Mert egyedül az lenne a baj. Ha csak csevegni nem akar, az teljesen normális és el kéne fogadni.

2022. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szakmailag készséges, segítőkész, a körülményekre sóhajtozik főleg. Kicsit olyan elkényeztetett hatása van.
2022. aug. 3. 11:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az még nem tartozik - szerintem - az "elkényeztetett" kategóriába, hogy valaki igényesebb szakmailag a szűk munkakörnyezeténél. Ő meg rátok néz "bután", - hogy a sötét középkorban érzitek jól magatokat! Nekem is ilyen "mini háborúkat" kell megvívnom nap mint nap az igénytelen kollégáimmal annak ellenére is, hogy a legmesszebbmenőkig próbálom megérteni és elfogadni őket.
2022. aug. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Ennek a megoldása vezetői feladat. Ebben te is segíthetsz ha jelzed a főnöknek, hogy az új kollégának sok jó ötlete van, de inkább veletek, fejlesztőkkel közli. Érdemes lenne meghallgatni a javaslatait.

A főnök ezt érti egy jobb helyen és mindenkinek megfelelő megoldást fog találni.

Az ilyen kollégák úgy kezelhetőek, ha pozitívan fogadják a kritikáit, diszkréten megsüvegelik érte.

2022. aug. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell vele semmit kezdeni, igényes a munkakörülményeire. Hozzáteszem, joggal, a fentiek mind alap dolgok kellenének, hogy legyenek. Nekem inkább az fura, hogy Nektek tök rendben van kis laptopon végezni fejlesztői munkát, és egyikőtök sem szólalt még fel ez ellen. Az "elkényeztetett" jelzővel remélem, csak vicceltél...
2022. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!