Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mehetnék elébe annak,...

Hogyan mehetnék elébe annak, hogy gúny, kiközösítés és bántalmazás áldozata legyek a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Nemrég lett új állásom és nagyon szeretek itt lenni. Nem nagy a cég, párszáz fő dolgozik csak itt, ugyanabban az irodában. A közvetlen csapatom kedvel és vannak mások is, akikkel már valamennyire jóban lettem. Inkább amolyan mosolyogva köszönős, együtt ebédelni menős szinten vagyunk jóban, szóval semmi kiemelkedő, de barátságos.


Nemrég lapozgattam a céges telefonkönyvet és találtam benne két embert, akinek a baráti körével pár éve még egyetemen a koliban nagyon összerúgtam a port. Nem volt nyíltan kimondva, hogy utáljuk egymást, de folyamatosan hallottam vissza azokat a dolgokat, ahogy rólam beszélnek és amit ellenem próbálnak tenni. Bagatel dologgal indult, de rettenetesen felfújták és a koliból is kiutáltak a végére. Mivel befolyásosak voltak abban a közösségben, minden eszközük megvolt rá, hogy hülyeségeket terjesszenek rólam, másokat ellenem uszítsanak, kizárjanak szakmai csoportokból, kibeszéljenek, megalázzanak, elmondjanak mindennek a hátam mögött. Nem hiszem, hogy elfelejtettek sajnos...


Attól tartok, hogy itt is kavarni próbálják a szart, de egyelőre igyekszem úgy tenni, mintha nem tudnám, hogy itt dolgoznak és igyekszem én is elfelejteni az akkori eseményeket és úgy kezelni, hogy ha valaki még most is ez alapján ítél meg, az az ő szegénységi bizonyítványa, nem az én szégyenem.


Viszont félek, hogy elmarnak más embereket is tőlem és hogy itt is elintézik, hogy ne merjek menni egy céges eseményre sem, egy tréningre sem vagy bármilyen olyan helyre, ahol a többi csapattal szocializálódunk. És hogy gyomorgörccsel járjak be ide is, mint a koliba anno. A saját csapatom annyira nem érinti a dolog, mert nincsenek benne, egyszerűen csak félek ettől a bosszúhadjárattól. Mégis csak régebb óta vannak itt. Nincsenek magasabb poziban, de valószínűleg több barátot szereztek már.


Ki tudnám esetleg védeni, elébe tudnék esetleg menni arra az esetre, ha mégis valami lenne? Az sem biztos, hogy lesz bármi, lehet, hogy azóta ők is kinőtték ezt a gyökérséget, én legalábbis igyekszem majd úgy tenni, ha találkozunk, mintha csak azt tudnám, hogy egy helyre jártunk és nem kötöm össze őket azokkal az eseményekkel, viszont egyszerűen nem szeretném, ha bármi ennek a rovására menne itt is. Szakmailag és emberileg is nagyon szimpatikus a cég, nem szeretnék emiatt elbukni egy jó lehetőséget.


2022. aug. 16. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
"itt is elintézik, hogy ne merjek menni egy céges eseményre sem" Azt ők nem tudják elintézni, azt te intézed magadnak! Hát ne intézd, felnőtt vagy!
2022. aug. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak félek a megalázástól
2022. aug. 16. 22:41
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Felnőttként nem kéne félned. Azt a kisgyerekek szokták. Egy felnőtt ismeri az értékeit, és a helyén kezeli a szemét másikokat. És normális dolgozó emberek nem szokták megalázni egymást. Mert ők is felnőttek, nem idétlen tinik.
2022. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

3-as

Ez Magyarország..ne felejtsük el.

:)

2022. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Rémeket látsz. Gyűjts barátokat.
2022. aug. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
3: Hajjaj, nem dolgoztál gyárban és közmunkában!
2022. aug. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdező sem gyári munkásként és közmunkásként dolgozik.
2022. aug. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7: Oké, de te azt írod a 3-asodban, hogy felnőtt emberek nem szoktak gyerekesen gúnyolódni, meg megalázni a másikat. Holott sajna dehogyisnem!
2022. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az alja réteg. A minimálisan intelligens réteg nem.
2022. aug. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!