Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » ?Emberekkel kell foglalkoznom...

?Emberekkel kell foglalkoznom mint fodrász de csendes vagyok csak azt kérdezem meg amit nagyon muszáj mert a munkámra koncentrálok anélkül nem tudok szép munkát végezni nehezemre esik kétféle figyelni így meg nem bővül a vendégköröm

Figyelt kérdés

És kínos is néha a csend.

Ti mit tennétek?


2022. aug. 25. 19:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

El tudom képzelni, hogy egy fodrásznak nem túl nagy erénye, ha nem egy nyitott, nagy dumás csávó, mert úgy (gondolom én) valóban könnyebben és gyorsabban ki tud alakítani egy nagyobb, visszajáró vendégkört. De egyébként szerintem ettől még megleszel, mint látod, többen is vannak, akiknek nem hiányzik a fodrásszal való bájcsevej, ahogy egyébként nekem se pl, én se szeretem kibeszélni fél életemet a fodrásznál, mert minek..

Na de amúgy válaszolva a kérdésedre.. kettőt tudsz tenni. A: marad minden így (ami ha úgymond nem sodorja a karriered veszélybe, akkor különösebben nem is baj) vagy B: megpróbálsz mégis valahogy nyitni a kuncsaftok felé, még ha annyira nincs is ínyedre.

2022. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem adnék egy ilyen fodrászert :D introvertalt vendégként a kedvencem , mikor a szomszéd “páciens “ akkora szoszatyar, hogy már az én fodrászom is abba a beszélgetésbe csatlakozik, én meg ülök kukan :D De ha meg van a privát szféra és tényleg csak szükséges kérdések vannak, esetleg egy két csevely, hogy mégse legyen személytelen a szolgáltatás( momdjuk egy 3 órás hajfestes közben ), az egész élvezhető :D Végül mindig beszédes fodraszokat fogok ki:D hajat vagatni egyedül ilyen pörgős szalonba megyek ahol van egy kb néma fodrász, az a kedvencem :D A haj festő fodraszom meg végül egész közel került hozzam hosszú évek alatt, így nem zavar, de nem szeretem a direkt beszélgessünk már fodraszokat :D Tudom, hogy ez a munkakör része, de lehet látni valakin, ha nem akar beszélgetni, csak szép hajat akar :D Én speciel több borravalót szoktam adni annak, aki tökéletesen érti a keresem, és nem faggat minden egyébről :D
2022. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérhetek időpontot hozzád? :))

Én sem nagyon szeretek fodrásznál beszélgetni, szerencse hogy gyorsan kész van velem.

2022. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj-, nincs előírva, hogy beszélgetni kelljen az ügyféllel. Nyugodtan végezd a munkát csendben. Ha megakaszt egy h*e kérdéssel, állj meg, gyorsan válaszolj a kérdésre, majd folytasd, vagy nyugodtan kimondhatod, hogy a vágás végén válaszolsz a kérdésére.

Én sem szeretem a fölös small talk-okat.

2022. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%

Én sem szeretem a felesleges, értelmetlen kérdéseket, beszélgetéseket.


Ha először megyek hozzá, akkor az még elmegy, hogy megkérdezi hol lakom, van-e asszony, gyerek, mit dolgozom, járok-e valahova a környéken kikapcsolódni stb...

De csak egyszer.

Ha már másodjára megyek, ne beszéljen feleslegesen, ne eröltesse a beszélgetést. A lényeg úgyis a nyírás, azért megyek oda, azért fizetek, hogy jó sérót vágjon.


Járok olyan fodrászhoz is, akinek csak köszönök, leülök a székbe, megkérdezi milyen hajat vágjon, megnyír, fizetek és elköszönök. Nekem jó így.


30/F

2022. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretek beszélgetni.
2022. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ilyen vagyok, én körmösként dolgoztam, ott is ez a helyzet. Ez ember függő sajnos, van aki szereti, hogy csendes vagy, de aki csacsognak annak nem fog tetszeni, hogy nem beszélsz vele értelmetlen dolgokról. Én is mindig csak azt kérdeztem meg, hogy milyen színt, formát stb. szeretne és aztán még közben is néha megkérdeztem, hogy így jó e. De nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon sok ember igényli azt, hogy beszélgess vele ilyen helyen. Én introvertált ember vagyok. Pl. fodrásznál volt, hogy kellemetlenül érzetem magam mert próbált velem a fodrász beszélgetni, de én nem nagyon voltam partner és úgy vettem észre, hogy ez neki rosszul esik. Tehát ezt nagyon embere válogatja tényleg. Én nem tudnék már a személyiségem miatt ilyen szociális szakmákban dolgozni.
2022. aug. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, merre dolgozol? Az álmom egy ilyen fodrász, aki nem kérdezget közben a magánéletemről, hanem pihenhetek, amíg készül a hajam. Ja, és nem kell túlkiabálnom a hajszárítót, hogy csacsogjak vele.
2022. aug. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%

Én direkt ilyen fodrászhoz járok:)

Nekem nem kínos a csend. Persze az elején lemegy egy szia hogy vagy, de amugy tegyél ki újságokat! :D

2022. aug. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
78%
Fel kell dobni egy örökzöld témát: gyerekek, iskola, klímaváltozás, politikát nem javaslom és beszéltetni a vendéget. Néha belekérdezel vagy valami reakciót visszajelzel és kész. Addig se a te szád jár, hanem a vendégé.
2022. aug. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!