Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtagadhatja a munkahely a...

Megtagadhatja a munkahely a betegszabadságot?

Figyelt kérdés
Tobb napot voltam itthon tappenzen (iden nem voltam beteg, igy meg beleferek a betegszabadsagba) egy baleset miatt, ebbol par napot korhazban is fekudtem. Miutan mar itthon voltam egyszer nagyon rosszul lett a kutyam, igy elvittem allatorvoshoz. Illetve napokkal kesobb csinaltam magamrol egy kepet itthon, amit fel is tettem a Facere. Visszahallottam, hogy a munkahelyemen ebbol nagy balhe volt. Nem tudom, hogy az allatorvosrol tudnak-e, de azon robbant ki a hiszti, hogy "hogyan lehetek tappenzen, ha kepet tettem ki magamrol az internetre". Nem ertem az osszefuggest, hogy a ketto miert zarja ki egymast, de emiatt elutasithatjak a betegszabadsag igenyemet? Gondolom fizetes nelkuli szabadsagnak vagy igazolatlan tavolletnek irnak be a napokat.
2022. aug. 28. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
dehogy utasíthatják, ha mégis.. akkor irány a munkaügyi bíróság.
2022. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Várj, nem értem teljesen.

Az eleje tiszta: Kórházban voltál, otthon lábadoztál. Betegszabadság. Orvos igazolta gondolom.

A másik részét nem értem: Lebetegedett a kutyád, elvitted dokihoz. Ez neked nem táppénz/betegszabadság. Ezt rendes szabadságként veheted ki. Nem hiszem, hogy az állatorvos adott neked papírt, hogy otthon maradhatsz.

A napokkal későbbi kép szintén nem tiszta: Mentél akkor már dolgozni, nem? Vagy akkor még mindig otthon voltál? Több napot? Ezt vagy kiveszed szabadságként, vagy igazolatlan távollét.

2022. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Katona Dius ***** válasza:
100%
Gondolom táppénzre lett véve egy időre. Ezalatt vitte orvoshoz a kutyát illetve posztolt képet.
2022. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ezido alatt vegig itthon voltam, holnap megyek vissza dolgozni. Mindenrol van orvosi papirom, mind korhazi, mind haziorvosi.


Azon ment a balhe bent, hogy en tappenz alatt hogy merek feltenni kepet a netre magamrol, akkor hogy lehetek en tappenzen, ha ezt megcsinaltam. Tappenz alatt hogy merek SOS dologgal elmenni allatorvoshoz, itthon kene lennem.

2022. aug. 28. 22:02
 5/14 A kérdező kommentje:
Tobb, mint 2 hetet voltam itthon.
2022. aug. 28. 22:03
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Alapítványi iskolában csak a csókosoknak lehet betegszabadságon lenni.
2022. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hogy jon ide az alapitvanyi iskola? Cegnel dolgozok, kozom nincs iskolakhoz. Nem voltam iden beteg, igy az MT szerint jar a 15 nao betegszabadsag.
2022. aug. 28. 22:05
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
De azt a képet elkészíthetted akár korábban is. Nem derül ki, mikori. Az, hogy betegszabi alatt posztoltad, nem azt jelenti, hogy az alatt az idő alatt csináltad a képet. Nem fogják megtagadni. Ha igen, én felmondanék.
2022. aug. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, lehet korabbi is a kep, de szerintem ha most csinaltam sem kene ekkora port verni miatta. Nem tort el semmim, csunya agyrazkodassal voltam itthon. Azert merult fel, mert mar volt akit tappenzcsalonak hivtak nalunk.
2022. aug. 28. 22:26
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Tanulság, táppénz alatt ne posztolgass, sok a rosszindulatú...

Nekem el volt törve jobb vállam, posztoltam, hogy rajzoltam. Kolléga rám írt miatta... hál isten párom is kiosztotta, hogy be zavarjon, hogy jobb válla szar és balkezes...🥲

2022. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!