Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtagadhatja a munkahely a...

Megtagadhatja a munkahely a betegszabadságot?

Figyelt kérdés
Tobb napot voltam itthon tappenzen (iden nem voltam beteg, igy meg beleferek a betegszabadsagba) egy baleset miatt, ebbol par napot korhazban is fekudtem. Miutan mar itthon voltam egyszer nagyon rosszul lett a kutyam, igy elvittem allatorvoshoz. Illetve napokkal kesobb csinaltam magamrol egy kepet itthon, amit fel is tettem a Facere. Visszahallottam, hogy a munkahelyemen ebbol nagy balhe volt. Nem tudom, hogy az allatorvosrol tudnak-e, de azon robbant ki a hiszti, hogy "hogyan lehetek tappenzen, ha kepet tettem ki magamrol az internetre". Nem ertem az osszefuggest, hogy a ketto miert zarja ki egymast, de emiatt elutasithatjak a betegszabadsag igenyemet? Gondolom fizetes nelkuli szabadsagnak vagy igazolatlan tavolletnek irnak be a napokat.
2022. aug. 28. 21:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A cég nem teheti meg, hogy nem fogadja be.

Ha úgy érzik jogtalanul voltál táppénzen, akkor TB csalás vádjával kezdeményezhetnek vizsgálatot. Háziorvost még csakcsak megken az ember, (láttunk ilyet), de kórházat nemigen, szóval kifejezetten nulla esélye van.

Az meg, hogy te mit csinálsz a betegszabadság alatt, az magánügy. (Hacsak a sérülésed nem zárná ki azt a cselekvést éppen.)

2022. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, igy tiszta.

Mivel hivatalos, orvosi papiros van, nem tagadhatja meg a ceg a tappenzt. Ha problemaznak, mondhatod, hogy munkara nem voltal alkalmas allapotban, de elkiserted a kutyad az orvoshoz.


Az meg gaz, hogy lassan minden magyar munkahely abbol al, hogy az emberek massal foglalkoznak. Undorito.

2022. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
32%

“ allatorvoshoz. Illetve napokkal kesobb csinaltam magamrol egy kepet itthon, amit fel is tettem a Facere. ”


Eszem megáll, hogy mennyi az ostoba ember.

2022. aug. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%

+1 példa, miért nem kell minden xart kifosni a facebookra.

Vagy legalább szednéd le a gyökér munkatárai elöl a láthatóságát a posztjaidnak, mint minden értelmes ember.

2022. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!