Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elfelejtettük a szülinapjàt,...

Elfelejtettük a szülinapjàt, és most büntet minket?

Figyelt kérdés

Kolléganő nem írja ki facebookra, mikor van a születésnapja, kimondva sem volt soha. Annyit tudtunk, mi a horoszkópja. Àllítólag ő célozgatott rà, hogy mikor jàr le az okmànya, és onnan tudni kellett volna. Azóta két kolléganő szülinapja meg lett ünnepelve. Mi ketten szoktunk sütni. Mielôtt ő jött volna ide dolgozni, nem szoktuk ünnepelni se a névnapot, se a szülinapot. Nekem magàval a köszöntéssel nincs bajom, valóban kedves gesztus.

Talàn engem kedvelt a legjobban, titokban névnapomra kaptam ajàndêkot tőle, sokat telefonàltunk is, töltöttünk együtt időt. Majd a múlt héten letetemtett, hogy tőle soha senki nem fog kapni semmit, mert az ő szülinapjàt elfelejtettük. Mindenkivel beszél, csak velem nem. Olyan b.unkó lett, hogy köszönni is alig akar, direkt szemétkedik, és làtvànyosan utàl. Kiderült, kb egy hónapja volt neki, én akkor pont szabadsàgon voltam, utàna pedig egyedül dolgoztam, 100fele àlltak a gondolataim, a csalàdomban is gondok vannak, màr néha a nevemet se tudnàm hirtelen, nagyon le voltam strapàlva. Egész évben egyszer voltam egy hét szabadsàgon csak. Teljesen ki vagyok merülve, és ezt ő tudja a legjobban.

Értem én, hogy nem figyeltünk oda, de ez szerintem ez a viselkedés, hogy akkor csenddel meg hisztivel meg szemétkedéssel büntet, màr sok. Ràadàsul pszichológus.

Az elején még gondolkoztam rajt, hogy odamegyek hozzà megbeszélni, de làtva ezt a viselkedést, màr nem akarok, sőt... Én màr bocsànatot kértem, ha szerinte nekem ő nem elég fontos, vagy nem bizonyítottam be hónapok alatt, hogy kedvelem, stb, akkor nagyon sajnàlom. Azt hittem a baràtsàgunk többet ér, de ezek szerint a sajàt hisztije fontosabb.


Nagyon szànalmasnak tartom, és nemhogy megenyhülne, egyre gàzabb az egész...


2022. szept. 14. 06:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
O, micsoda pszichologusok tevekenykednek az orszagban. Egy sertodott kisgyerek szintjen van kb. Szembesiteni kene vele, hogy milyen szanalmasan viselkedik.
2022. szept. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Nah, ezért tartom kidobott pénznek a pszichológust..köszi hogy megerősítettél benne.
2022. szept. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Legközelebb ha megint műsorozik nézz rá és komoly hangon csak annyit mondj: fejezd be kérlek a játszmázást.
2022. szept. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát nekem őszintén nem igazán van kedvem bármit is odaszólni. Azt hittem, hogy egy intelligens nő, de úgy látszik, nagyot tévedtem. Én felnéztem rá, egészen addig, ameddig ez a helyzet nem történt meg. Egyrészt igaza van, figyelhettem volna, de mentségemre szóljon, hogy tényleg nem tudtam, mikor van a szülinapja, illetve nagyon máshol jártak a gondolataim, le voltam terhelve. Ha ezt egy felnőtt elvileg ép elméjű ember nem tudja megérteni, szerintem azon nekem nincs mit megmagyaráznom. :S
2022. szept. 14. 07:41
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem is mondta el senkinek KONKRÉTAN, hogy mikor van a szülinapja, akkor nem tudom, mit várt... Gyerekes a viselkedése.
2022. szept. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én amióta itt dolgozom, egyszer sem lettem felköszöntve, se névnapra, se szülinapra, mégis mindenki szüli és névnapját végigajándékoztam és végigsütöttem. Én ha adok valamit, akkor jó szívvel adom, engem nem hat meg ennyire, hogy ki köszöntget kit. Szerintem ilyen helyzetben, hogy a másik örül, hogy lyuk van a fenekén, nem elvárható.
2022. szept. 14. 09:07
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Az én szülinapomat idén még az a barátnőm is elfelejtette, akiét egy hónappal korábban ünnepeltük meg együtt...
2022. szept. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Kései Sirató ***** válasza:
15%
Ha nem feketén dolgozik, akkor van munkaszerződése, amiben benne van a születési éve. A munkaügyes kollégát lehet megkérdezni, ha fel akarjátok máskor köszönteni.
2022. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

Én nem vagyok híve a kötelező munkahelyi köszöntgetésnek. Születésnapot nem is hallottam eddig ünnepelni, mert elég az embernek a privát életében szereplőkét észben tartani. A névnap a szokásos, olyan helyeken, ahol megengedett a “bulizás”.

Valójában olyan ember nincs akit mindenki szeret, de ilyenkor kötelezően muszáj vele jópofizni, mert ezt bevezette valaki. Mondom ezt úgy, hogy a népszerű emberek közé tartozom, bár nem vagyok hangadó.


Nem tudom, hogy mit tudnék neked Kérdező tanácsolni, mert valójában pontosan definiáltad a helyzetet, nincs is mit hozzátenni!

Legfeljebb legközelebb amikor mindenki jelen van javasolni kellene, hogy a születésnapozás legyen eltörölve, mert senkinek nem hiányzik a feszkó, amit ez generál, ha valakié véletlenül elfelejtődik.

…és itt kiemelheted, hogy te még soha nem lettél felköszöntve, de ebből nem csináltál ügyet. Mégis iszod a levét más durcáskodásának és ebből van eleged, mert nagyon nem használ a munkahelyi jó közérzetnek, ezért konkrétan káros.

2022. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Tedd már fel neki azt a kérdést: Miért te tudod, mikor van az én szülinapom?

A névnap az más, azt látom a naptárba, hallom a rádióba, neten...

2022. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!