Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elfelejtettük a szülinapjàt,...

Elfelejtettük a szülinapjàt, és most büntet minket?

Figyelt kérdés

Kolléganő nem írja ki facebookra, mikor van a születésnapja, kimondva sem volt soha. Annyit tudtunk, mi a horoszkópja. Àllítólag ő célozgatott rà, hogy mikor jàr le az okmànya, és onnan tudni kellett volna. Azóta két kolléganő szülinapja meg lett ünnepelve. Mi ketten szoktunk sütni. Mielôtt ő jött volna ide dolgozni, nem szoktuk ünnepelni se a névnapot, se a szülinapot. Nekem magàval a köszöntéssel nincs bajom, valóban kedves gesztus.

Talàn engem kedvelt a legjobban, titokban névnapomra kaptam ajàndêkot tőle, sokat telefonàltunk is, töltöttünk együtt időt. Majd a múlt héten letetemtett, hogy tőle soha senki nem fog kapni semmit, mert az ő szülinapjàt elfelejtettük. Mindenkivel beszél, csak velem nem. Olyan b.unkó lett, hogy köszönni is alig akar, direkt szemétkedik, és làtvànyosan utàl. Kiderült, kb egy hónapja volt neki, én akkor pont szabadsàgon voltam, utàna pedig egyedül dolgoztam, 100fele àlltak a gondolataim, a csalàdomban is gondok vannak, màr néha a nevemet se tudnàm hirtelen, nagyon le voltam strapàlva. Egész évben egyszer voltam egy hét szabadsàgon csak. Teljesen ki vagyok merülve, és ezt ő tudja a legjobban.

Értem én, hogy nem figyeltünk oda, de ez szerintem ez a viselkedés, hogy akkor csenddel meg hisztivel meg szemétkedéssel büntet, màr sok. Ràadàsul pszichológus.

Az elején még gondolkoztam rajt, hogy odamegyek hozzà megbeszélni, de làtva ezt a viselkedést, màr nem akarok, sőt... Én màr bocsànatot kértem, ha szerinte nekem ő nem elég fontos, vagy nem bizonyítottam be hónapok alatt, hogy kedvelem, stb, akkor nagyon sajnàlom. Azt hittem a baràtsàgunk többet ér, de ezek szerint a sajàt hisztije fontosabb.


Nagyon szànalmasnak tartom, és nemhogy megenyhülne, egyre gàzabb az egész...


2022. szept. 14. 06:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a hisztit :D Cserélnék vele amúgy szívesen mert én meg direkt nem mondom el munkahelyen hogy mikor van a szülinapom meg sehol nincs kint, hogy ne jusson senkinek se eszébe, nekem bőven elég, hogy a párom meg anyám tudja :D
2022. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Azt mondjuk nem értem, ha mindenki más ugyanúgy elfelejtette, akkor miért csak veled viselkedik így? Lehet tőled fájt a legjobban, mivel írod is hogy sok időt töltöttetek együtt. Ugyanakkor figyelembe vehetné azt is, hogy nem voltál jó passzban. Nem azért nem köszöntötted fel, mert direkt így tervezted, hanem mert bevoltál havazva.

Bocsánatot kértél. Te megtetted a lépést. Innentől kezdve az ő döntése, ha haragudni akar továbbra is.

2022. szept. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én azt gondolom, hogy igaza van, nem figyeltem,.hogy neki valyon mikor lehet a szülinapja, de nem azért, mert nem szeretném vagy nem tisztelném, hanem mert annyi minden volt, hogy sajnos eszembe sem jutott ilyenen gondolkozni. Ezen kívül én is volt, hogy meghívtam egy sütire, sütöttem neki, vagy vittem valamit, nagyon sokszor meghallgattam, kiàlltam érte, szóval nem hinném, hogy ne mutattam volna ki az érzéseimet felé eléggé...

Nem az a baj, hogy szóvàtette, én megértem az ő "csalódásàt" ezzel kapcsolatban, de amit azóta leművelt, azt màr nem.

2022. szept. 16. 16:24
 14/16 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező igazad van!

Amilyen jó kapcsolat volt köztetek megérthetné most a te álláspontod is. Te nem szándékosan felejtetted el, de most ő szándékosan viselkedik úgy, ahogy.

2022. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem mi a probléma:) Nekem idén és tavaly is elfelejtette anyósom meg a sógorok,sógornők a születésnapom,és?Messze laknak ki ment a fejükből.

Engem nem érdekel már ez a születésnapi cécó mivel már nem 5 éves kisgyerek vagyok.Párommal felköszöntjük mindig egymást,nekem ennyi bőven elég:)

A kolléganőd pedig egy idióta és ne foglalkozz vele mert aki ilyenen felkapja a vizet ott vannak bajok.

2022. szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
70%

#11: Nálam ugyanez! Múlt héten volt a szülinapom. Leszedtem facebookról, hogy ne tudja senki. Főleg a munkahelyen ne köszöntgessen senki. Igaz nagy meglepetésemre két embernek eszébe jutottam a facebook nélkül is. Meg is lepődtem.

N

2022. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!