Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kisgyerekes anyukákat sok...

Kisgyerekes anyukákat sok munkáltató nem vesz fel, mert ha beteg a gyerek, nem tudnak munkába menni - miért terjed el ez az életképtelenség, miért nem tudják megoldani, hogy dolgozzanak? 1990-ben születtem, és a szüleim sosem maradtak itthon velem.

Figyelt kérdés

Vállalkozó vagyok, és az alkalmazottat a képzettsége, munkája alapján veszem fel, nem azt nézem hány gyereke van - illetve eddig így volt, mert nem működik a dolog, ha beteg a gyerek, tényleg nem jönnek dolgozni, és egyszerűen nem tudom megoldani a hiányt...


Visszagondolva, 1990-ben születtem, a betegségeim sosem befolyásolták a szüleim munkáját - mindketten dolgoztak, és a mamám vigyázott rám (másik 3 nagyszülőm nem volt), amikor már voltam 7-8 éves, lázasan, torokgyulladással otthon maradtam egyedül, tudtam feküdni az ágyban, tv-t nézni, fát rakni a tűzre, délben bevenni az Aspirint, és még telefonunk sem volt, nemhogy internet, 7-16 óráig nulla segítséggel életben maradtam! :)

Most meg a biztonságos klímás fűtéstől az okostelefonig minden adva van, mégse működik a dolog... miért? Ha az anyukák hozzáállása változna, nem lenne problémájuk az álláskereséssel...


2022. szept. 15. 12:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
71%
Az nem lehet hogy felteszik oket a buszra v együtt szállnak fel? Hogy gondolod egy kisgyereket atengedni egyedül az úton.. Soha nem néz körül! A nagy megmondo.. Nem a vermamisag de mit okoskodik akinek nincs? Mit tudhat ő ezekről a dolgokról? Sejtese lehet max
2022. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
82%
Sztem is önállóságra kell szoktatni a gyereket, de 7évesen bőven elég az, ha lemegy a közeli kisboltba... egyedül buszozni ilyen idősen egyedül egyenesen veszélyes. Még ha "okos" is a gyerek a korához képest, és nem megy el idegenekkel... még annyira sem tudja megvédeni magát, mint egy 12-13 éves, ha megtámadják - és azért az egyedül levő kicsi gyerek príma szempont a tolvajoknak (pedókról ne is beszéljünk).
2022. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
54%
Annyira röhejes, soha nem lennék annyira raszorulva hogy olyan helyen dolgozzak ahol ez probléma uh tök mindegy a társadalom minek kinek kiáltja ki az anyákat. Nehogy már kegy legyen a kisgyerekes anyáknak dolgozni. Xd
2022. szept. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
92%
Pontosabban hogy alkalmazzák őket. Azért mert néhányuk visszael a helyzetével az nem jelenti azt hogy mindenki ilyen.
2022. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 A kérdező kommentje:

"hiába tudná elvileg megoldani a szülö a gyerekfelügyeletet, ettöl még nem veszik fel sehová!" - Na igen, mert kialakult a társadalomban, munkáltatók között ez az összkép, és ezen nem tud valaki egymaga változtatni...


"7 évesen buszozni az iskolába" - Azért az általános iskola általában közel van :) Én is egyedül mentem, 5 utcányira laktam a sulitól (első nap megmutatta anyum, hogy merre menjek, hol , mire vigyázzak, és fel tudtam fogni), talán 30-ból 2 osztálytársam volt, aki busszal járt. Még mindig itt lakom, reggel ugyan úgy látok 7 év körüli gyerekeket a suliba menni, tök aranyosak, hogy nagyobb a táska mint ők, van annyi eszük, hogy körül nézzenek a zebrán (ezt ismerőseim gyerekei 3-4 évesen megtanulták), és sokszor együtt mennek, tehát azért megvan a biztonság...

Valljuk be, tényleg sokan kihasználják, hogy gyerekük van, és rá lehet fogni mindent - ebből adódik ez a majomszeretet dolog és a gyerek önállótlan, életképtelen lesz...

2022. szept. 16. 12:29
 56/77 anonim ***** válasza:
92%
Nem olvastam végig a több oldalnyi kommentet, és talán írták is, de a gyereket 12 éves korukig törvényileg tilos egyedül hagyni. Volt itt olyan anyuka akire ez miatt ráhívták a gyermekvédelmiseket, pedig csak 1-2 órára volt egyedül a gyerek amig a szülők váltották egymást a munkában. A nagyszülőkre meg nem mindig lehet számítani, messze laknak, vagy dolgoznak mert annyira kevés a nyugdíj. Apám is még dolgozik, pedig elmúlt 70. Ezen túl meg ha vállakozó vagy, akkor tudhatnád, hogy a táppénzen lévő beosztott, nem termel neked pénzt, tehát vettél is fel embert meg nem is, és sajnos főleg ovis korszakban mindent összeszednek. Fiam osztályában a 27 diákból 12 beteg, és naponta jön újabb bejegyzés a facebookos csoportba, hogy ez vagy az nem megy suliba. Ha pedig jön a covid és távoktatás lesz, akkor egyik szűlőnek megint otthon kell maradnia, ez általában az anya.
2022. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
75%
Istenem, ez nem ész kérdése. Xd erre mondom ha nincs gyereked, ne okoskodj. Ne akard mar jobban tudni, a, szülő helyett eldonteni nekik mina jó. Vagy netán felelősséget vállalsz ha vmelyik figyelmetlen sofőr elüti?
2022. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
33%
#57 szóval olyan nem létezik hogy a szentséges szűz vérmami túlliheg valamit. Ah, képtelenség.
2022. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 A kérdező kommentje:

"Istenem, ez nem ész kérdése. Xd erre mondom ha nincs gyereked, ne okoskodj." - Miért jöttök ezzel a nincs gyereked nem tudod dumával - VOLTAM GYEREK, ÁTMENTEM RAJTA, FELNŐTTEM! Nem volt semmi gondom, nekem az volt a normális, hogy nem tutujgatnak mint egy pincsikutyát!


"gyereket 12 éves korukig törvényileg tilos egyedül hagyni" - Ez valami vicc? Kb. olyan, minthogy nem lehet DVD-t másolni :D Pár órája jöttem haza munkából, 7-12 éves gyerekek mászkálnak egyedül az utcán, jönnek suliból, mennek haza, boltba, stb. és nincs mellettük személyi testőr...

2022. szept. 16. 17:42
 60/77 anonim ***** válasza:
61%
Oké, de most komolyan téged nem zavarna hogy a gyereked nem néz körül es úgy engeded el? Ez nem tutujgatas kérdése mindenki saját maga ismeri a gyerekét.
2022. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!