Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kisgyerekes anyukákat sok...

Kisgyerekes anyukákat sok munkáltató nem vesz fel, mert ha beteg a gyerek, nem tudnak munkába menni - miért terjed el ez az életképtelenség, miért nem tudják megoldani, hogy dolgozzanak? 1990-ben születtem, és a szüleim sosem maradtak itthon velem.

Figyelt kérdés

Vállalkozó vagyok, és az alkalmazottat a képzettsége, munkája alapján veszem fel, nem azt nézem hány gyereke van - illetve eddig így volt, mert nem működik a dolog, ha beteg a gyerek, tényleg nem jönnek dolgozni, és egyszerűen nem tudom megoldani a hiányt...


Visszagondolva, 1990-ben születtem, a betegségeim sosem befolyásolták a szüleim munkáját - mindketten dolgoztak, és a mamám vigyázott rám (másik 3 nagyszülőm nem volt), amikor már voltam 7-8 éves, lázasan, torokgyulladással otthon maradtam egyedül, tudtam feküdni az ágyban, tv-t nézni, fát rakni a tűzre, délben bevenni az Aspirint, és még telefonunk sem volt, nemhogy internet, 7-16 óráig nulla segítséggel életben maradtam! :)

Most meg a biztonságos klímás fűtéstől az okostelefonig minden adva van, mégse működik a dolog... miért? Ha az anyukák hozzáállása változna, nem lenne problémájuk az álláskereséssel...


2022. szept. 15. 12:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
29%
Kedves kérdező, engem sem pesztrált senki, mert nem volt ki ott legyen, ha édesanyám nem dolgozott volna éhen haltunk volna. Így elvoltam otthon egyedül. Szóval én sem értem miért kell a nagyobb (nem óvodás korú) gyerekeket ennyire félteni mostanság. Kolléganőm jelenleg minden kis pénzét bébiszitterre költi, mert a nagy lánya nem bírna ki 2-3 órát otthon egyedül. Nagyon szomorú ez.
2022. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
33%
Ha-ha, kérdező, ennek a nőnek is meghalhat az anyja, kórházba kerülhet a férje, vagy ő maga, szóval igen nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy ennyivel meg van oldva. Nem is vagy te alkalmas vezetőnek.
2022. okt. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
37%
Ugyanmar bele sem gondol..
2022. okt. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
39%
Nem hát, nagyon együgyű.
2022. okt. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
77%
#70 igen,így történt ez nálunk is a fogtechnikán,hogy még betegszabira se mehettünk,mert nem volt,aki csinálja a másik munkáját. Ígyhát egymást fertőztük. Aztán mikor már mindenkinek taknya-nyála folyt,na akkor születtek "gyönyörű" munkák! Csoda,hogy el tudta adni a fogdoki.
2022. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim válasza:
0%
Ha nagyon racionális akarok lenni akkor azt mondom kapitalizmus van! Miért fizessen valaki olyan dologért, amit mások végeznek helyette. Vagy nem végeznek el. De az éremnek két oldala van. A másik oldalt is meglehet érteni, sőt ajánlott is! De az sem járja, hogy másfél havonta eltűnik valaki 1-2 hétre a munkahelyéről. Főleg ha egynél több gyereke van. Nagyon sokszor nincs helyesesítés, mert eleve kevesen vannak, vagy eleve egymaga látja el azokat a feladatokat.
2023. júl. 28. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
0%
az en gyerekem 76 ban szuletett. mivel a ferjemmel mind a ketten 60 km re jartunk dolgozni elsos koratol egyedul jart iskolaba es amikor ejjel kellett dolgozni (fegyveres erok) akkor a gyerek egyedul volt ejjel a csaladi hazban a kutyaval. a dednagymama vigyazott ra idonkent a nagymama dolgozott mert meg csak 47 eves volt az en anyam meg soha nem vigyazott ra es kulonben is 120 km re lakott tolunk. nem volt mas megoldas es kesz. ennyi. engem a nagymama nevelt aki dolgozott egeszen addig amig en 3. osztalyos lettem. delutan ment 3 ra es ejfel elott ert haza. megirtam a leckemet hallgattam a radiot (tv se volt) olvastam aztan amikor elalmosodtam megmosdottam es lefekudtem. senki se vigyazott ram megis felnottem.
márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!