Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kisgyerekes anyukákat sok...

Kisgyerekes anyukákat sok munkáltató nem vesz fel, mert ha beteg a gyerek, nem tudnak munkába menni - miért terjed el ez az életképtelenség, miért nem tudják megoldani, hogy dolgozzanak? 1990-ben születtem, és a szüleim sosem maradtak itthon velem.

Figyelt kérdés

Vállalkozó vagyok, és az alkalmazottat a képzettsége, munkája alapján veszem fel, nem azt nézem hány gyereke van - illetve eddig így volt, mert nem működik a dolog, ha beteg a gyerek, tényleg nem jönnek dolgozni, és egyszerűen nem tudom megoldani a hiányt...


Visszagondolva, 1990-ben születtem, a betegségeim sosem befolyásolták a szüleim munkáját - mindketten dolgoztak, és a mamám vigyázott rám (másik 3 nagyszülőm nem volt), amikor már voltam 7-8 éves, lázasan, torokgyulladással otthon maradtam egyedül, tudtam feküdni az ágyban, tv-t nézni, fát rakni a tűzre, délben bevenni az Aspirint, és még telefonunk sem volt, nemhogy internet, 7-16 óráig nulla segítséggel életben maradtam! :)

Most meg a biztonságos klímás fűtéstől az okostelefonig minden adva van, mégse működik a dolog... miért? Ha az anyukák hozzáállása változna, nem lenne problémájuk az álláskereséssel...


2022. szept. 15. 12:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
48%
#60 és a te gyereked miért nem néz szét?
2022. szept. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 A kérdező kommentje:

"gyereked nem néz körül es úgy engeded el" - Ez valami vicc? :) 3 vagy 4 éves lehettem, amikor megálltunk az úttest előtt, és anyukám elmondta: "Elnézünk arra, elnézünk arra, és ha nem jön autó, akkor átmegyünk." És 5 évesen már tudtam, hogy az autó elé nem szaladunk ki - ezt az alap dolgot most miért nem tanítja meg egy anyuka a gyerekének?!


"A '80-as évek kulcsos gyerekei egyedül csavarogtak." - Ma ezen kb. annyira csodálkoztok, mint mi egy közeli szomszéd nénin, aki 5 évesen egy lengyel haláltáborban látta utoljára a szüleit és bátyját, aztán a szovjet felszabadítás után egyedül vonattal jött vissza a szülővárosába...

2022. szept. 16. 18:10
 63/77 anonim ***** válasza:
47%

Ezért mert ez a divat. Megtehetik. Tégen nem voltak ennyire rámogatva, védve a családosak. Most azt hiszik magukról ők a világ közepe.

Nekik köszönhetően nem csak az anyukákbak nehéz munkát találni, hanem a gyerektelen nőknek is.

Alap feltételezés hogy rögtön szül 3 gyereket. Amint felveszik. Azonnal.

2022. szept. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
32%
Te mint munkáltató mégis hogy képzeled hogy nas szülőn kéred számon ezeket a dolgokat? Taknyos. :))
2022. szept. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
55%
61:biztos lehetsz benne hogy még egy jó dbig nem fog egyedül menni mindig elmondom hogy nezzen szét, stb. Figyelmetlen szimplán. De soha nem ment a munka rovására mert gyerek van, nyilván a bölcsi neccesebb volt, de túleltuk munkáltató függő mennyire toleralja
2022. szept. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
71%
Ja, es maradjunk annyiban a kozelmúltban futottam bele olyan helyzetbe ahol konkrétan alkalmazott mondta hogy próbaidő alatt nem kéne.. Na ilyen helyen nem is maradok en is lehetek beteg.
2022. szept. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
82%

Amikor Te voltál gyerek, a nagyszülők már bőven nyugdíjasok voltak. Ma már ez nem így van.

Másrészt Te nem is emlékszel arra, amikor nagyon kicsi voltál, amikor a gyerek nyűgös, az orrát még nem tudja kifújni stb. Mert hát egy anyának legkésőbb a gyerek három éves korában vissza kellene mennie, Te meg arról beszélsz, milyen önálló voltál 7-8 évesen.

Harmadrészt egy gyereket egyedül hagyni jogilag sincs rendben.

2022. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
18%

Na mi a helyzet, kérdező? Találtál megoldást a problémára?

Vagy csak kifogásaid vannak?

Alkalmasnak tartod magad a vezetői posztra?

Mert egy alkalmas vezető megszervezi a helyettesítést és mindenkinek benne van ez a munkaköri leírásában, hogy ki kit helyettesít.

2022. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk a férjem marad a gyerekkel, amikor az beteg. Hiszen ha őt emiatt kirúgják, akkor sokkal hamarabb talál kisgyerekes apukaként új állást, mint én kisgyerekes anyukaként.

Problem solved.

2022. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 A kérdező kommentje:

"Találtál megoldást a problémára?" - Persze, olyan nőt vettem fel, akinek nincs se gyereke, se kutyája, se macskája...


"Mert egy alkalmas vezető megszervezi a helyettesítést és mindenkinek benne van ez a munkaköri leírásában, hogy ki kit helyettesít." - Csakhogy mi nem egymást terheljük a másik hibája miatt... Egy alkalmas munkavállaló pedig megoldja, hogy a munkahelyén legyen és a munkáját elvégezze.

2022. okt. 17. 20:25
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!