Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtudtam, hogy az új kollégan...

Megtudtam, hogy az új kolléganőm, aki ugyanazt a munkát végzi, 50 ezer forinttal több fizetést fog kapni, mint én. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig sem szerettem ezt a munkahelyet, rossz légkör, állandó stressz, fiatal lányként jöttem ebbe az irodába titkárnőnek és az idősek kezdettől fogva próbálnak szívatni, a főnöknél lejáratni, kiszámíthatatlan túlórákat kér a főnök, amit utána csak akkor fizet ki, ha épp van kedve.

Most jött egy új lány, annyi idős mint én, az a "hamu alatt lapul a tűz" fajta.

Visszafogottan öltözködik, kamu kedvesség, nyállasság, viszont egyszer hallottam - ő azt hiszi nem hallottam -, hogy a főnökkel kacarászott a telefonba, meg ilyeneket mondott neki kb, "jaj te olyan vicces vagy. "


Már itt van pár hónapja, de Okróber 1-től írja alá a hivatalos munkaszerződést, ami véletlen a szemem elé került, és láttam, hogy nettó 50 ezer forinttal több a fizuja, mint az enyém. (Az enyém 180, nagyon kevés.)

Nagyon rosszul esett, én már 3 éve itt vagyok, sőt a szüleim is jóban vannak a főnökkel, aki csomószor szívességeket kér tőlük, és a szüleim minden sz*rt megtesznek neki, tehát így külön gáznak tartom.


Pontosan ugyan annyi a munkaidőnk és a munkakörünk is ugyanaz.

Én mikor kértem fizetésemelést 1 hónapja, nem kaptam...


Tudom, hogy semmi közöm a másik fizetéséhez, de én ezt nagyon gáznak tartom, főleg, hogy nekem is szükségem lenne a pénzre, sőt nekem talán jobban, hiszen a kiscsaj otthon lakik 27 évesen anyuékkal, én meg már rég külön életet élek.

Nagyon rosszul esik... mit tegyek?


2022. szept. 22. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 180..lelepnek, ez elfogadhatatlan fizetés. A 230 se jobb, amit ő kap. Szr penz ellenére még különbséget is tesznek az emberek közt. Lépj le minél előbb
2022. szept. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
2es ha ez sz.r akkor a 10x 24óra 240ért mi?
2022. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy egy vesztes vagy, nem jelenti azt, hogy jó a 180
2022. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintetek rákérdezzek a főnöknél, hogy ez mégis mi?
2022. szept. 22. 11:05
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a három kérdés bármelyikére "nem" a válasz, érdemes munkahelyet váltani:


- el tudom végezni az adott munkát?

- el akarom végezni ilyen körülmények között ezeket a feladatokat?

- megéri nekem ez anyagilag?

2022. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Udvariasan rákérdezhetsz. Hátha van valami, amit te nem tudsz.

Aztán ha pofára kap a másik több fizetést, és te nem kapod meg, akkor semmi baj, közlöd a főnökkel, hogy másnaptól a felmondási időd töltöd.

2022. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

5: nem véletlenül titkosak a fizetések szinte minden cégnél. Pont az ilyen hőzöngéseket akarják elkerülni. Nem biztos, hgoy jól veszi ki magát a főnöknél, ha elmondod, hogy leskelődtél...


Kérdés, hogy van-e más lehetőséged, ha esetleg emiatt azt mondja, hogy ha nem tetszik, akkor le lehet lépni....

A 180e is több a semminél - ha nincs más lehetőség a horizonton.

2022. szept. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem az összes cégnél úgy van, hogy aki újonnan jön és van lehetősége alkudni az jobb fizetést kap ugyanazért a munkáért mint valaki aki ott van már pár éve. Ezért érdemes pár évente váltani, belsősként sose tudsz annyit lépni anyagi szinten, mint egy cégnél maradva.

Amúgy is szar a légkör, akkor pláne ideje váltani, mi tart vissza?

2022. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
szerk: belsősként sose tudsz annyit lépni anyagi szinten, mint új céghez menve
2022. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
98%

Na emberek. Nálunk aki évek óta, akár 10 évnél is régebben is van, 230 bruttót kap.


Aki most jön, azt 280 újabban 300 bruttóvel veszik fel.

Aki régei és kér 5 ft emelést, az nem kap és megmondják neki merre az ajtó.

Aki új és közli a 3 hónapos próbaiderje után hogy többet szeretne azzal a főnök leül tárgyalni -így lesz a 280ból 300.


Aki 10 éve itt van, 5 ft-tot nem kap mehet ha akar kifelé.

Aki 3 hónapja itt van, kap emelést csak el ne menjen. (de akkor is elmegy...)

Ez van!

2022. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!