Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtudtam, hogy az új kollégan...

Megtudtam, hogy az új kolléganőm, aki ugyanazt a munkát végzi, 50 ezer forinttal több fizetést fog kapni, mint én. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig sem szerettem ezt a munkahelyet, rossz légkör, állandó stressz, fiatal lányként jöttem ebbe az irodába titkárnőnek és az idősek kezdettől fogva próbálnak szívatni, a főnöknél lejáratni, kiszámíthatatlan túlórákat kér a főnök, amit utána csak akkor fizet ki, ha épp van kedve.

Most jött egy új lány, annyi idős mint én, az a "hamu alatt lapul a tűz" fajta.

Visszafogottan öltözködik, kamu kedvesség, nyállasság, viszont egyszer hallottam - ő azt hiszi nem hallottam -, hogy a főnökkel kacarászott a telefonba, meg ilyeneket mondott neki kb, "jaj te olyan vicces vagy. "


Már itt van pár hónapja, de Okróber 1-től írja alá a hivatalos munkaszerződést, ami véletlen a szemem elé került, és láttam, hogy nettó 50 ezer forinttal több a fizuja, mint az enyém. (Az enyém 180, nagyon kevés.)

Nagyon rosszul esett, én már 3 éve itt vagyok, sőt a szüleim is jóban vannak a főnökkel, aki csomószor szívességeket kér tőlük, és a szüleim minden sz*rt megtesznek neki, tehát így külön gáznak tartom.


Pontosan ugyan annyi a munkaidőnk és a munkakörünk is ugyanaz.

Én mikor kértem fizetésemelést 1 hónapja, nem kaptam...


Tudom, hogy semmi közöm a másik fizetéséhez, de én ezt nagyon gáznak tartom, főleg, hogy nekem is szükségem lenne a pénzre, sőt nekem talán jobban, hiszen a kiscsaj otthon lakik 27 évesen anyuékkal, én meg már rég külön életet élek.

Nagyon rosszul esik... mit tegyek?


2022. szept. 22. 10:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Csak basszus, egyidős fiatal lányok vagyunk... mindegy, szerintem lelépek úgyis.
2022. szept. 22. 11:28
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
11 Az teljesen mindegy, nem ez alapján tesznek a bérsávon belül x vagy y helyre. Tényleg az a legjobb, ha lelépsz, sok sikert hozzá, a következő helyen legyen magasabb a fizetési igényed.
2022. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%
11: OK, egyidősek vagytok. MEg ugyanazt csináljátok. De a végzettségete, szakmai kompetenciátok is TÖK ugyanaz?
2022. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
33%

"Tudom, hogy semmi közöm a másik fizetéséhez"

. Jól tudod.


Sok helyen van úgy, hogy akik később jön, már magasabb fizetéssel tudják csak megfogni. Ellenben egy rakás dolgot felsoroltál, amiért már bőven lenne okod otthagyni ezt a helyet.

2022. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
32%

Én meg a másik véglet vagyok. Közszféra. Itt bértábla van adott pozícióra érvényes bérrel amely NEM NŐ az évvekel sem.


vagyis mindegy ogy valaki ma esik be az utcáról nulla tapasztalattal vagy 20 éve itt van terngerspok tapasztalattal.

Ugyanazt a kemény bruttó 260at kapja.

Mindegy hogy 19 éves gimiből épp kiesett valaki, vagy 50+-os jó 20 éve a pályán levő valaki.

260 bruttó egy fillérrel se több.

Ez jobb?

2022. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
28%
A csaj egyértelmű, hogy kavar a főnökkel
2022. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!