Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megsértettem volna a jelentkez...

Megsértettem volna a jelentkezőt, hogy túl közvetlen, őszinte voltam, a negatív tulajdonságait megdicsértem? (Mert ennél a munkánál abszolút előnyt jelent.)

Figyelt kérdés

Titkárnőt kerestem, el is jött interjúra a tökéletes jelölt, egy félénk kiscsaj (korombeli), láttam, hogy izgul, meg 2 szót se tud kinyögni, így megelőztem, és mondtam: "Látom kissé szorongsz, de ne izgulj, már gyakorlatilag fel vagy véve, itt komoly előnyt jelent a csendes, szerény jellemed, és hogy nem az okostelefonodat nyomkodod. Tetszene az állás, monoton, precízséget igényel, nem sok emberrel kell kommunikálnod, szerintem abszolút neked való."

Kissé feloldódott a szorongása, kipirulva mosolygott, aztán annyiban maradtunk, hogy hétfőn kezd - ma e-mailben lemondta azzal, hogy talált másik munkát... tudom, hogy ez nem igaz. Mit írjak neki?


2022. szept. 24. 19:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim válasza:
71%
Köszönd meg neki a semmit erre csak ezt lehet írni.
2022. szept. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
100%

Férfi vagy nő vagy?


Honnan tudod, hogy milyen a jelleme? :)) Engem felnőtt nőként két férfi is úgy jellemzett, hogy ilyen higgadt, kedves, nyugodt, szolid, szelid nőt még alig látott (akartak is engem nagyon). Ehhez képest egy idegbeteg, pszichés (sőt, pszichiátriai) betegségekkel élő ember vagyok. :)


Honnan tudod, hogy monoton munkát akar végezni? Ezt előre tisztáztátok? Honnan tudod, hogy precíz? A külsejéből?


Fuh...

2022. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, megköszönöd és kész.
2022. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
100%
Huh, hát érzelmi/társas intelligenciád nem nagyon van. Remélem, nem emberekkel foglalkozol…
2022. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
100%

Lehet köszönőviszonyban sincs a jelleme azzal amit a kulseje alapján feltételeztél, és amilyen munkára alkalmas. Meg ez a gyakorlatilag fel vagy véve szöveg..úgy hogy alig beszéltetek? Ez kb olyan hogy mindegy ki csak jöjjön."nem az okostelefonodat nyomkodod."_állasinterjú közben nem is szokták.

Ezeken kívül lehet kevés a fizu stb.

Köszönd meg és ennyi.

2022. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Ezek után ne csodálkozz. Gondolom félt attól, hogy egy ilyen szorongós típus, mint ő, nem fog jól kijönni a pincédben lévő, másik 2, falhoz láncolt nővel....
2022. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy nálad izgult, miért ne találhatott volna másik munkát, ami jobban tetszett neki? Simán lehet, hogy igazat mondott. Amúgy végülis nem volt sértő, amit mondtál, de egyáltalán nem biztos, hogy igazad volt. Ráadásul ha valóban ilyen is a jelleme, még nem jelenti, hogy szereti a monoton munkát és szeretett volna ott dolgozni.
2022. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

Férfi. Régen magánnyomozónak dolgoztam, és az emberi jellemben, viselkedésben eszméletlenül jó voltam :)


"Honnan tudod, hogy milyen a jelleme?" - Megnéztem a közösségi oldalait... Amúgy ránézés, mosoly, bemutatkozás, 3 másodperc... Kihúzott hát, lassú mozgás, ökölbe szorított kéz, nem márkás farmer, pulcsi, sportcipő, halk, kevés beszéd, szolid mosoly. A precízség a külsejéből jött, a haja ápolt (ugyanakkor kiengedve jobban állt volna), fogsor, szem tiszta (más jelentkező csipásan jött be, és medvesajttal mosott fogat), köröm, ujjbegy lerágva, papírjai mappában, kézírása tökéletes (tanultam grafológiát, ritkán látok egyforma betűket, és itt 1 mm-nél kisebb volt az eltérés).


A monoton munkát valóban csak tippeltem, de tudom, hogy nem talált másik munkát, és nem azért mert a szombat délelőtt kevés lett volna rá...


"Semmit, megköszönöd és kész." - Ok, valami használható ötlet? Régen magánnyomozóként mosolyogva közöltem az emberekkel, hogy hazudnak... de ez (vele szemben) most nem lenne túl jó érvelés.

2022. szept. 24. 20:02
 9/63 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy használható ötletem, de nem kell leírnom hisz úgyis tudod. Találd ki gondolatolvasó magánnyomozókám.... 🤷‍♂️
2022. szept. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%
Lehet már előtted volt máshol is interjún és azt kapta meg. De ha valóban kamuzott is, akkor se tudsz mit csinálni, hagyd rá és keresd tovább a megfelelő titkárnőt. Hülyeség lenne számon kérni, nem is tudnád bizonyítani és csak kellemetlen lenne mindkettőtöknek, meggyőzni meg nyilván nem ezzel fogod, hogy mégis fogadja el az ajánlatot. Vedd úgy, hogy vagy igazat mondott és valahogy tényleg kapott közben más ajánlatot vagy csak konfliktuskerülő és azért ezt mondta ahelyett, hogy nem akar ott dolgozni. Ne foglalkozz ennyit vele, csak az a lényeg, hogy nem fogadta el a munkát.
2022. szept. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!