Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megsértettem volna a jelentkez...

Megsértettem volna a jelentkezőt, hogy túl közvetlen, őszinte voltam, a negatív tulajdonságait megdicsértem? (Mert ennél a munkánál abszolút előnyt jelent.)

Figyelt kérdés

Titkárnőt kerestem, el is jött interjúra a tökéletes jelölt, egy félénk kiscsaj (korombeli), láttam, hogy izgul, meg 2 szót se tud kinyögni, így megelőztem, és mondtam: "Látom kissé szorongsz, de ne izgulj, már gyakorlatilag fel vagy véve, itt komoly előnyt jelent a csendes, szerény jellemed, és hogy nem az okostelefonodat nyomkodod. Tetszene az állás, monoton, precízséget igényel, nem sok emberrel kell kommunikálnod, szerintem abszolút neked való."

Kissé feloldódott a szorongása, kipirulva mosolygott, aztán annyiban maradtunk, hogy hétfőn kezd - ma e-mailben lemondta azzal, hogy talált másik munkát... tudom, hogy ez nem igaz. Mit írjak neki?


2022. szept. 24. 19:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
82%

30

OFF

Nekem nem a szgép használattal van összefüggésben. Ha jól vagyok, akkor teljesen normális az írásképem, ha nem vagyok jól, akkor katasztrofális.

2022. szept. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

"akkor ide jössz megkérdezni, hogy mit írj neki?" - Nekem bezavar a szakmai ártalom, nektek nem, ezért más véleményére is adok :) Mint hogy írásképem sincs, sokat néztem másokét, megtetszik egy-egy betű, és attól fogva úgy írom... de szép az írásom :)


"körme meg nem biztos, hogy rágott" - De, mert az ujjbegy is le volt rágva (néhol sebesre), ami a szorongás tipikus jele.


"Szerelmes lettél? :)" - Ránézésre talán egy kicsit :) de a határozott nők jönnek be, nem működne...


"De komolyan.. Nincs eleg jelentkező?" - Van 130, de úgy érzem magam mint Hessler ezredes a Halál 50 órája c. filmben, amikor a páncélosi parancsnokait nézi... Nálam magasan van a mérce, nem egy műanyag diszkócica kell, aki csak az instájára tud posztolgatni.

2022. szept. 25. 13:05
 33/63 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy működne nem működne nem ez a kerdes.) Te most a személyét keresed vmi megfogott benne. Nehezen tudom elkepzelni hogy a sok jelentkező közül egy sincs aki szakmailag es emberileg megfelelne. Viszont van egy jó hírem. Az interjú ez az hogy te benne láttad a jövő titkárnőjet még nem garancia semmire. Úgy faképnél hagyhat mint a csuda. :)) Persze ez sovány vígasz most neked, tudom. Ha pedig szorongó természet akkor meg szerintem főleg.
2022. szept. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
100%
A szorongás helyett hasznalhattal volna mas szót, mert ha valóban ez betegség nala akkor jól beletrafaltal.. Es ő ezt nagyon nem pozitívumnak vette. Hat ez van, ilyen az élet. :) Ha a munkán túl akarsz még tőle vmit mondjuk beszélgetni, mert érdekel az egyénisege, akkor akár meg is keresheted telefonon, de szerintem a munkát ne eroltesd.
2022. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
100%
33,34 voltam es aki azt kerdezte Szerelmes lettél? :)
2022. szept. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy egy tövig rágott körmű szorongó lenne a tökéletes jelölt egy titkárnői pozira, aki egy állásinterjún még megszólalni sem mer.


Utólag meg semmiképp ne keresd, nem használnhatod az adatait, törvénytelen.

2022. szept. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:

"Nem hinném, hogy egy tövig rágott körmű szorongó lenne a tökéletes jelölt egy titkárnői pozira, aki egy állásinterjún még megszólalni sem mer." - Attól függ mi a titkárnő feladata :) Legtöbben egy dekoratív plázacicát vennének fel, hogy felvegye a telefont, kávét főzzön, szórakoztassa az ügyfeleket, és megkeressen egy iratot... Nálam nincs telefon (problémás felvennem, és ne más ossza be az időmet, hogy mikor beszéljek vele, vagy épp miért nem hívtam vissza azonnal), e-mailezésre tökéletes a kiscsaj, elvan az irodában egyedül, mert ritkán van ügyfél, ha valamit fel kell jegyezni tud szépen írni, precízen intézi a dolgokat, és ha ki kell tölteni egy 16 oldalas táblázatot, úgy érzem az utolsó oldalon is olvashatóak lesznek a számok, és stimmel az összesített végeredmény. Az sem utolsó szempont, hogy szerintem a konkurencia nem tudja megvenni...


"Nehezen tudom elkepzelni hogy a sok jelentkező közül egy sincs aki szakmailag es emberileg megfelelne." - Hát, eddig 1 van :) Volt aki 12 percet késett a próbanapon, azonnal el is küldtem, mert nem lehet rá számítani (most komolyan, tárgyalok valahol, felhívom, és nincs ott - miatta várjunk 10 percet?) Volt aki bent cigizett, mert kint hideg van... Volt aki csak azért jött el, mert az anyja közölte vele, hogy menjen el dolgozni... És a full szakképzett diplomás teljesen szétszórt volt, elkeverte az aktát, feladta a leveleket az aláírásom nélkül...


Szóval végül írtam neki - megköszöntem, hogy eljött interjúra, és ha nem válik be a másik munka, vagy meggondolja, kedden nettó 50-ért várom próbanapra, függetlenül hogy alakul a nap, kifizetem az 50-et... meglátjuk válaszol-e :)

2022. szept. 25. 20:16
 38/63 anonim ***** válasza:
100%

37

És neked nem tűnik fel, hogy az idealizált jelöltről kizárólag "kiscsaj" formában nyilatkozol?

2022. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a körmei, ujjbegye lehet mástól is olyan, amilyen. Lehet valami olyansmit csinál, ami kikezdte neki, lehet nem tántorodik el a házkörüli, fizikai munkáktól, van valami nem épp kézbarát hobbija, lakást újít fel és barkácsol stb. De csak simán a mosogatás is néha elég csúnyán elbánhat a kezekkel.

De az is lehet, hogy ásott odakint éjjel, a kezével ;)

De amúgy tényleg elég komikus ahogy ezt felajándlod neki, kb ez jön le: hát elég tesze tosza kis mimóza vagy, de ide ez pont jó, mert amúgy a meló is monoton, unalmas, itt szép csendben elpepecselsz majd vele magadban...

Hát, ez tényleg baromi önbizalomnövelő és biztató :)

2022. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
100%

39


"De az is lehet, hogy ásott odakint éjjel, a kezével ;)"


:)))

2022. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!