Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megsértettem volna a jelentkez...

Megsértettem volna a jelentkezőt, hogy túl közvetlen, őszinte voltam, a negatív tulajdonságait megdicsértem? (Mert ennél a munkánál abszolút előnyt jelent.)

Figyelt kérdés

Titkárnőt kerestem, el is jött interjúra a tökéletes jelölt, egy félénk kiscsaj (korombeli), láttam, hogy izgul, meg 2 szót se tud kinyögni, így megelőztem, és mondtam: "Látom kissé szorongsz, de ne izgulj, már gyakorlatilag fel vagy véve, itt komoly előnyt jelent a csendes, szerény jellemed, és hogy nem az okostelefonodat nyomkodod. Tetszene az állás, monoton, precízséget igényel, nem sok emberrel kell kommunikálnod, szerintem abszolút neked való."

Kissé feloldódott a szorongása, kipirulva mosolygott, aztán annyiban maradtunk, hogy hétfőn kezd - ma e-mailben lemondta azzal, hogy talált másik munkát... tudom, hogy ez nem igaz. Mit írjak neki?


2022. szept. 24. 19:25
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 A kérdező kommentje:

"tanult meg hegeszteni és imádja, és csinálja, nőről van szó."

Aha, én 16 évesen... hegesztésről beszélünk, vagy otthon kis csavarokból meg szögekből csinál nyuszifigurát? :) Szögben, mm pontosan levágni a szerkezeti acélt, megtartani, megheftölni, kihúzni-rángatni belőle az átlót, megforgatni, leverni a salakot, eldolgozni a varratot... megnézném, mert kevés jó hegesztőt láttam.


"egyszer sem válaszoltál, hogy miért csak kiscsajként emlegeted"

De igen, abszolút csak a termete, kinézete, viselkedése miatt. Mindenféle hátsó szándék nélkül.


"mindent csináljon majd úgy, ahogy te akarod"

Munka terén igen, teljes mértékben, de ez szerintem elvárható, egy normális munkahelyen így kellene működnie. Ez nem szexulis jellegű munka!


"egyik jelölt akkor nézte a telóját"

Táblázatokat kellett volna kitöltenie, lemaradásban volt, de ok, semmi gond, ez próbaidő, bele kell jönnie. Elszaladok 20 percre, visszajövök, nyomkodja a telefonját, és (bent az irodában) cigizik! Mikor szóvá tettem, közli: "De hát ez glo cigi!" (Na most önéletrajzból láttam, hogy előtte banki ügyintéző volt, szerintem ott egyiket sem tűrték.) Ja, persze a melóval nem volt kész.


"felnőtt értelmes emberek NEM nézik egész nap a mobiljukat"

Szomorú, de a huszon-harminon éves korosztály igen. Most is megbeszélésen voltam, miközben 5 embernek magyarázok, az egyik a barátnőjével chatel, a másik kabátot rendel... mondjuk tök mindegy, mert elértem amit akartam. Kilépek, bemegyek pizzériába, várni kell, egyedül vagyok, így telefonozok :) de az asztalnál a pár mindét tagja telefonozik... a sarokban 4 középsulis, szintén 4 telefon...

Lehet régimódi vagyok, de egyrészt a munkámat intézem (nem telefonozok, vagy a plafont bámulom), másrészt ugyan nincs benne az illemtankönyvben, de társaságban a másikra figyelek, és nem a telefonom nyomkodom...

2022. szept. 29. 14:13
 62/63 anonim ***** válasza:
100%

61

Na én téged már nem foglak tovább olvasni. Úristen, te nagyon beteg vagy. Igen, az unokatesóm TÖKÉLETESEN hegeszt, ugyanis baromi jó kézügyessége van, megtanulta TANFOLYAMON és férfi munkákat csinál meg. Tudod ha valaki ügyes, akkor ügyes. Például ő vezet még úgy, hogy mellette teljesen biztonságban érzem magam (másik ember apám, több ilyen nincs).


A további bekezdéseket meg olvassa el, akinek 7 anyja van.

2022. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a közös nagynénénk 55 éves korában tanult meg vezetni (egész jól) és egy atomjaira szétszedett szövőszéket játszi könnyedséggel össze tud rakni...


62-es voltam

2022. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!