Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megsértettem volna a jelentkez...

Megsértettem volna a jelentkezőt, hogy túl közvetlen, őszinte voltam, a negatív tulajdonságait megdicsértem? (Mert ennél a munkánál abszolút előnyt jelent.)

Figyelt kérdés

Titkárnőt kerestem, el is jött interjúra a tökéletes jelölt, egy félénk kiscsaj (korombeli), láttam, hogy izgul, meg 2 szót se tud kinyögni, így megelőztem, és mondtam: "Látom kissé szorongsz, de ne izgulj, már gyakorlatilag fel vagy véve, itt komoly előnyt jelent a csendes, szerény jellemed, és hogy nem az okostelefonodat nyomkodod. Tetszene az állás, monoton, precízséget igényel, nem sok emberrel kell kommunikálnod, szerintem abszolút neked való."

Kissé feloldódott a szorongása, kipirulva mosolygott, aztán annyiban maradtunk, hogy hétfőn kezd - ma e-mailben lemondta azzal, hogy talált másik munkát... tudom, hogy ez nem igaz. Mit írjak neki?


2022. szept. 24. 19:25
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

"keresd tovább a megfelelő titkárnőt" - Had ne írjam le hányat selejteztem ki, mire betoppant egy tökéletes jelölt...


Ha e-mailben több fizetést ajánlok, az szerintem nem segít, még válaszolni sem fog... ha csak próbanapra ajánlok többet (mondjuk nettó 50 ezer), akkor jobb eséllyel eljön... ha "véletlenül" összefutok vele, az kicsit beteg, pedig a személyes beszélgetéseket jobban szeretem... vélemény?

2022. szept. 24. 20:29
 12/63 anonim ***** válasza:
100%

8

Árad a szavaidból a fennsőbbrendsűségi érzés. Mondjuk ha az írásképemet látnád, akkor tudhatnád, hogy milyen bajaim vannak, de kötve hiszem, hogy ha látnád a közösségi oldalaimat (az egyiket soha nem találnád meg, a fb-on minden zárolva van), látnál felöltözve (nem akartad te ezt a nőt felöltözetlenül is látni véletlenül?), meg nem mondanád, hogy pszichiátriai beteg vagyok, ezt garantálom. És még mielőtt okoskodnál, igen, idén nyáron két hétre be kellett mennem a pszichiátriára és az az orvos, aki két évvel korábban kezelt, fél órán keresztül próbálta megtudni, hogy mégis mit keresek ott, miközben tényleg eszméletlenül sz.rul voltam. És két évvel ezelőtt mentővel kellett pszichiátriára vinni és olyannyira semmi nem látszott rajtam, hogy a mentőtiszt majdnem otthagyott... full pszichotikusan.


2-es voltam

2022. szept. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
100%

11

Az két d. HaDD.


Vélemény? Te vagy zártra való, nem én. :))

2022. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
100%

Egy félénk, visszahúzódó lánynak pont nem szimpatikus egy túl nagy magabiztosságot sugárzó pasi, aki gyakorlatilag ok nélkül dicséri őt. Valószínűleg olyan benyomást keltettél benne, hogy valami hátsó szándékod lehet vele a későbbiekben.

Ha most még ráírsz egy irreálisan magas próbanapi bérajánlattal, azzal csak megerősíted a gyanakvását. Nem kell beszélgetéssel sem üldöznöd. Írd meg neki, hogy köszönöd az idejét. Ennyi.

2022. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy ő volt a tökéletes jelölt számodra, de ha ő nemet mondott, akkor hiába bizonyítod rá, hogy hazudott és még nincs munkája (már ha igazad van), attól csak még kevésbé akarna ott dolgozni.

A magasabb fizetést végülis megpróbálhatod, de csak akkor fog bejönni, ha egyedül azért mondott nemet, mert keveselte. De ha tényleg talált már valami neki jobban tetsző munkát vagy csak ide nem akar jönni és nem a fizetés miatt, akkor teljesen mindegy mit csinálsz és hogy próbálkozol, akkor is nemet fog mondani. Élőben semmiképp se keresd fel, az inkább ijesztő lenne. Írj neki, akkor legalább át tudja gondolni és kevésbé lenne letámadás.

2022. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
96%
Ez a duma amit előadtál neki, úgy hangzik, mint ha a perverz cukrosbácsi akarna meghódítani egy 11 éves kislányt. Én is menekültem volna tőled, az biztos.
2022. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
100%

Oké, szóval a 11-es válasz után csak bennem van egy nagyon rossz érzés, hogy ez egy ultra nyomulós fickó, aki a visszautasítást nem fogadja el? Akármilyen téren is kapja? Számomra az egész viselkedése visszatetsző és gusztustalan.


Hogy a francba futna össze a jelölttel "véletlenül"?? Nyilván tudja az önéletrajzából a lány (nő) címét és úgy. Ez pedig visszaélés.

2022. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit olyan Christian Grey a kérdező. Nem csodálom, hogy elmenekült a csajszi.
2022. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként frissen végzett álláskeresőként én rögtön egy olyan mh-re mentem interjúra, ahova beajánlottak. (A főnökömnek volt két titkárnője is, de egyik sem tudott angolul, én ellenben angol szakon végeztem.) Úgy mentem oda, hogy azt hittem, hogy egy sima interjú lesz és majd a végén udvariaskodunk egyet és majd azt mondja a főnök-jelölt, hogy majd ír vagy hív. Ehhez képest az interjú végén közölte, hogy fel vagyok véve.


Na, ott volt egy ilyen elpirulós sztori, mert rohadtul tetszett a főnök-jelölt (később főnök). És angolul mutatott vmi tervrajzot vagy mit és mindketten azon gondolkoztunk, hogy mi is az a csavar angolul (ő egyébként nagyon jól tudott, csak nem volt ideje az angol nyelvű levelezésre) és egyszerre kiáltottunk fel, hogy screw. Na most a screw az azt is jelenti, hogy dugni. Ekkor pirultunk el mindketten elég alaposan.


Szóval még az is lehet, hogy volt vmi kölcsönös tetszés vagy szimpátia a levegőben és nem csak egy általános szégyenlős elpirulás volt ez a leányzó részéről, de én akkor is azt érzem, hogy ezt az egészet egy pillanatra sem szabad erőltetni. Vagy ha nőként tetszik neked az illető, kérdező, akkor ezt tisztázd magadban és keress más módot arra, hogy megkeresd.

2022. szept. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
30%
* "És angolul mutatott vmi tervrajzot helyett "És mutatott vmi tervrajzot.
2022. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!