Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valóban akkora munkanélküliség...

Valóban akkora munkanélküliség jön, mint amennyire mondják?

Figyelt kérdés

2022. szept. 26. 15:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
Senki sem tudja előre, de meg fog nőni. Hacsak meg nem szűnnek a szankciók, de erre kevés az esély.
2022. szept. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

Lesznek gondok.

A sznakciók amúgy nemigazán tesznek a dologról, azért a Magyarországon lévő cégeknem nem olyan nagy hányada volt orosz vezetés alatt. A gáz ára kb másfél éve folyamatosan emelkedett, ahogy Oroszország folyamatosan emelte, készülvén a háborúra, emiatt szabadultak úgy el a rezsiárak. A szankciók nem érintik a gáz árát, csak az olajét, de azt sem Magyarországon.


Deee ja, a megnövekedett költségek miatt sok cég fog leépítésekbe kezdeni ami hát eléggé szívás. A vendéglátósok fognak először bedőlni. A legjobban a home-officeos irodák állnak hisz őket jóformán alig érinti a rezsidolog:D


Viszont azzal, hogy növekszenek az árak és a jövő is bizonytalan, csökken a fogyasztás is, ami viszont visszaveti a cégek bevételét, szóval amíg a rezsi a kiadásokat növeli, addig a bevétel is csökken. Nettó szopás, ha nem tallnak valami jó megoldást.

2022. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
59%

Én egyelőre ott tartok, hogy villanyóra átszereléshez és napelem felszereléséhez szükségem van villanyszerelőre és napelemes szakemberekre - és alig találok olyat, aki vállalná, annyira sok a munkájuk.

Az építészmérnök ismerősöm is eléggé el van havazva munkával, a fogorvosom és a masszőröm is csak hosszú hosszú előjegyzési időkkel tud fogadni engem.


Minap történt egy baleset az M0-son, kialakult mögötte egy 15 km-es dugó, és egész Dél-Buda közlekedése megbénult miatta. Ennyien akartak csúcsidőben autózni.


Ezek valahogy nem a válság és a munkanélküliség jelei.

2022. szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%
Ha csődbe mennek a kis cégek, akkor sajna igen
2022. szept. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

Én meg azt látom hogy cégünk minimálbérért asszisztenst keresett Pesten és 1 hét alatt ( pontosabban 5 nap) professionon 377 db pályázat jött.

MInimálbérért Pesten.


Zöme nem érettségizett, hanem diplomás.

És a bér benne volt a hirdetésben.

2022. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
52%
5-ös Úristen. :((Szánalmas hogy képesek ennyiért is elmenni. Épp egy másik kérdés alatt írtam es ezt még nem olvastam..
2022. szept. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
97%
Mármint nem azt hogy ennyiért hanem hogy diplomával rontják a középfokú jelentkezők esélyeit mivel sok hirdetesben szerepel hogy előny a felsőfokú végzettség.
2022. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Ezek alapján (mondjuk ez egy eset) a diplomásokat se nagyon veszi fel a piac.
2022. szept. 26. 20:22
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Az infláció mindig munkanélküliséggel jár.
2022. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
73%
6-os mjirét is szánalmas? mert nem akarnak éhenhalni?
2022. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!