Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozó emberek, ti hogyan...

Dolgozó emberek, ti hogyan oldjátok meg a háziorvosi vizsgálatot?

Figyelt kérdés
9-17:30-ig dolgozom fix munkaidőben. Főnök nem enged el orvosi vizsgálatra munkaidőben. Van egy fél órás ebédszünetem és van 2x15 perc kivehető szünetem, ez egyben 1 óra, de ez nem elég sokszor, főleg hogy csak ilyenkor tudok kajálni napközben, amivel elmegy legalább 15 perc. 45 perc alatt meg képtelenség eljutni az orvoshoz, meg még kivárni a sort, aztán megcsinálni a vizsgálatot, majd visszajutni a munkakörnyezetembe. A legkorábbi időpont 8 amikor lehet menni az orvoshoz, de durván késnék reggel, legkésőbbi meg 18 mert akkor zár de nem érek 6-ra oda...

2022. szept. 26. 23:16
A kérdező szavazást indított:
Sehogy, nem megyek orvoshoz
Szabadsággal csak, máshogy nem lehet
Reggel megyek és max kések amivel megkockáztatom az állásom.
Szünetekben elintézem de valószínűleg kések megkockáztatva az állásom
20 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%
Hasonló helyzetben vagyok, bár nálam rugalmas a főnök, de messze dolgozom, ahova csak a céges busz tud effektív módon elszállítani, annak meg fix a menetrendje. Háziorvoshoz már régóta csak betegszabis papírért megyek, más orvost vagy munkaidő utánra szervezek le (magánban), vagy szabadságot veszek ki.
2022. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
89%
Üzemorvos? Oda csak elenged! De nem normális, hogy ennyire szemét a főnök, hogy fél óra késést nem tűr el!
2022. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
92%
Normális munkahelyem van. Fel is kellene mondanom, ha egy orvosi vizsgálatot se tudnék megoldani.
2022. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
86%

Régen kiírattam magam táppénzre teljes napra amikor dokihoz mentem.

Ha jól értettem fél napra nem lehet kiírni.

Főnök végül bele ment, hogy reggel elenged mert akkor délután még visszamegyek dolgozni.

2022. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Sima háziorvos. ADHD és ortopédia kivizsgálás beutalót akarok kérni.
2022. szept. 26. 23:30
 6/41 A kérdező kommentje:
Nem tud mit csinálni a főnök (a csapatvezető), mert a nagyfőnökök Kínaiak, mert maga a cég Kínai és 1 perc késésért is kollektív büntetést kapunk, mert a kínai munkamorált kell követni, hogy ha belehalunk is de dolgozni kell.
2022. szept. 26. 23:32
 7/41 anonim ***** válasza:
95%
Hát, ne halj bele, inkább menjél más munkahelyre. Gondolom, nem is fizetnek sokat.
2022. szept. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Erős bruttó 340.000-et kapok havonta. Csak azért dolgozom itt mert full home office a dolog, de sajnos még a pisilést is mérik. És ugye nem tudom csak úgy itt hagyni a gépet mert telefonos ügyfélszolgálat, ahol folyamatosan jönnek a hívások és van kemény 5 mp-em felvenni egy hívást.
2022. szept. 26. 23:38
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Beutalót covid óta telefonon vagy emailben kérek a háziorvostól.
2022. szept. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
93%

Sima beutaló kérést lehet nálatok is le lehet rendezni interneten.

Nálunk van kettő doki, egyik tud úgy beutalót adni, hogy nem kell személyesen bemenni.

Másik sokszor akkor sem akar ha odamegyek mert már öreg és nem tudja endesen használni a számítógépet.

2022. szept. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!