Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozó emberek, ti hogyan...

Dolgozó emberek, ti hogyan oldjátok meg a háziorvosi vizsgálatot?

Figyelt kérdés
9-17:30-ig dolgozom fix munkaidőben. Főnök nem enged el orvosi vizsgálatra munkaidőben. Van egy fél órás ebédszünetem és van 2x15 perc kivehető szünetem, ez egyben 1 óra, de ez nem elég sokszor, főleg hogy csak ilyenkor tudok kajálni napközben, amivel elmegy legalább 15 perc. 45 perc alatt meg képtelenség eljutni az orvoshoz, meg még kivárni a sort, aztán megcsinálni a vizsgálatot, majd visszajutni a munkakörnyezetembe. A legkorábbi időpont 8 amikor lehet menni az orvoshoz, de durván késnék reggel, legkésőbbi meg 18 mert akkor zár de nem érek 6-ra oda...

2022. szept. 26. 23:16
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
88%

"Csak azért dolgozom itt mert full home office a dolog, de sajnos még a pisilést is mérik. És ugye nem tudom csak úgy itt hagyni a gépet mert telefonos ügyfélszolgálat, ahol folyamatosan jönnek a hívások és van kemény 5 mp-em felvenni egy hívást."

. És azt tudtad, hogy egy miniszteri rendelet szerint óránként 10 perc szünet jár számítógépes munka esetén, és maximum 6 órát tölthetsz a számítógép előtt?

Gondolom, a munkáltató nem tudja...

2022. szept. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
60%

Milyen az a főnők aki ezt nem tudja megengedni?

Mi vagy te valami robot?


Jobb főnökök el szokták engedni az embert.

Van olyan főnök aki semmit sem kér cserébe, mivel értékeli az embereit.

Van olyan főnök aki szintén el enged, csak annyit kér hogy akkor másnap azt az időt ami ki maradt dolgozd le.

2022. szept. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

"Főleg hogy az asszisztens beparancsolt, mert még március óta nem is vittem be nekik zárójelentést és először szeretnék tudni, hogy megoldódtak-e az urológiai panaszaim amivel náluk voltam anno. Azt mondták ezekhez a beutalókhoz ki kell vizsgálniuk ott helyben."

A zárójelentésed az asszisztens meg tudja nézni az eeszten, nem kell papíron bevinned.

Mi az a vizsgálat, amit a háziorvos ott helyben kell hogy megcsináljon és csak úgy adhat beutalókat?

2022. szept. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

#21 H: 14:00-18:00 K: 8:00-11:00 Sz:13:00-16:00 Cs: 8:00-11:00 P:8:00-11:00 Így rendel....

#22 Ha nem vagy vonalban akkor igen de mivel bármikor jöhet itt hívás és azonnal ki kell szolgálni az ügyfelet amint hív, így ez itt el van sumákolva.

#23 Egy csapatvezető aki Ő maga is csicskaként van dolgoztatva. A kínaiak pedig hát... kemények és szigorúak. Ez egy nagy multi.

#24 ADHD és lúdtalpra akartam menni, azt mondta az asszisztens hogy ezekárt menjek be. Be is mentem de hiába voltam második, még az elsőt sem húzták ki 35-kor. Muszáj volt eljönnöm onnan mert már tele volt a váró és nem tudok végtelen ideig várni.

2022. szept. 27. 08:51
 25/41 anonim ***** válasza:
90%

Marhára hihető, hogy március óta nem voltál még szabin se, hogy eljuss az orvoshoz. Vagy a kínai cég még a szabadságokat sem hajlandó kiadni?


Melyik cég ez?


Nem lehet elsumákolni az óránkénti 10 perc szünetet!

2022. szept. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Márciusban még egyetemista voltam, utolsó féléves órák nélkül, mert csak szakdogáztam. Nyár óta dolgozom teljes idős állásban. Eddig elfelejtettem menni, mert a hátam közepére nem kívántam az orvososdit, miután megoldódtak az urológiai bajaim (mert több is volt sajnos). Aztán rájöttem, hogy fáj a lábam, kéne az ortopédiára menni már és egyre életveszélyesebben élem a mindennapjaim, úgyhogy kéne az az ADHD vizsgálat. Sőt, fél éve fáj a bal alsó bölcsességfogam, azt sem volt erőm (mostmár időm sincs) elintézni még.

Huawei, egy nagyon nagy telefonos kínai cég. Még próbaidőn vagyok, emiatt a csapatvezető is csak max 1 nap szabit hajlandó kiadni még október végéig. Amit oké, ellőhetek az orvosra de egy héttel előbb kell benyújtanom a kérelmet, mert a beosztást nem tudja csak úgy kavargatni.

El van sumákolva a 10 perc. Nem tudjuk kivenni, mert folyamatosan csörgünk. A mérő szoftver össz-vissz mutathat 30 perc kivett ebédet, 30 perc kivett össz-szünetet és pár perc össz-pisiszünetet, aminek nincs max korlátja de leszólnak ha nagynak találják.

2022. szept. 27. 09:06
 27/41 anonim ***** válasza:
0%
Üzemorvos, az irodán belül rendel egy szobában, kb 30 másodperc odajutni.
2022. szept. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

"Még próbaidőn vagyok, emiatt a csapatvezető is csak max 1 nap szabit hajlandó kiadni még október végéig. Amit oké, ellőhetek az orvosra de egy héttel előbb kell benyújtanom a kérelmet, mert a beosztást nem tudja csak úgy kavargatni."

Próbaidő alatt nem köteles szabadságot kiadni, utáni is 15 nappal előre be kell nyújtanod a szabi igényed:

122. § (1) A szabadságot - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató adja ki.

(2) * A munkáltató évente hét munkanap szabadságot - a munkaviszony első három hónapját kivéve - legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. Ennek során a 121. § megfelelően irányadó. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie. (Munka törvénykönyve)

Az óránkénti 10 perc szünet a monitor előtti munkavégzésre vonatkozik. Azaz óránként 50 percig végezhetsz olyan munkát, amit monitor előtt, képernyő használattal végzel, 10 percig pedig olyan munkát, amihez nem használod a monitor. Nem pedig 50 percig dolgozol, aztán 10 perc szünet.

"9-17:30-ig dolgozom fix munkaidőben...Van egy fél órás ebédszünetem és van 2x15 perc kivehető szünetem"

Tehát 8,5 óra a kezdéstől a végzésig, ezalatt van 1 óra munkaszüneted, tehát a munkaidőd napi 7,5 óra. A munkaközi szünetek nem részei a munkaidőnek és esetedben csak 20 perc járna:

"103. § (1) A munkavállaló részére, ha a beosztás szerinti napi munkaidő vagy a 107. § a) pont szerinti rendkívüli munkaidő tartama

a) a hat órát meghaladja, húsz perc,

b) a kilenc órát meghaladja, további huszonöt

perc munkaközi szünetet kell biztosítani."

"(3) Nem munkaidő

a) - a készenléti jellegű munkakört kivéve - a munkaközi szünet"


Nyáron nyugodtan elmehettél volna ezekre a vizsgálatokra (ha október végéig próbaidős vagy, akkor augusztusban kezdhettél el dolgozni)

De megtehetted volna az utolsó félévben is, mivel mint írtad, akkor nem voltak már óráid.

2022. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Pontosan Október 18-ig. Július 18-án kezdtem dolgozni. Megtehettem volna, de nem gondoltam volna hogy dolgozó emberként ilyen körülményes lesz egy vizsgálat.
2022. szept. 27. 12:29
 30/41 anonim ***** válasza:
0%

#28 vagyok

Miért lettem lepontozva???

2022. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!