Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meg szokott esni, hogy egy...

Meg szokott esni, hogy egy csapatépítőn balhé vagy verekedés tör ki?

Figyelt kérdés
Tehát akár egy durva szócsata, akár konkrét verekedés. Tapasztaltatok, láttatok vagy hallottatok már ilyet?

2022. okt. 6. 08:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

10

Na hozzájuk kevés lenne egy ilyen buli az tuti, nem is tudom mi kéne...

Mi viszont jól éreztük magunkat:)

2022. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Szokott ilyen lenni persze.

Ezek a legemlékezetesebb csapatépítők.

2022. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
84%
Persze! Főleg olyankor esedékes ez, amikor rögbi csapatot építenek.
2022. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
86%

A "csapatépítés" munkahelyi szinten egy valóságtól teljesen elrugaszkodott baromság. Nem kocsmákban, éttermekben, szállodákban, útszéli árkokban fognak rendeződni több évtizedes konfliktusok, nem ezeken a helyeken fog hatékony munkacsoporttá kovácsolódni bármilyen csoportosulás. Ami pedig főleg nem működik, hogy mindez olyan mederben történik, ahol gyakorlatilag hülyének néznek mindenkit a szervezők. Sokkal több értelme van akkor már annak, ha "nyitott napot" szerveznek időközönként egy munkahelyen, - ahol mindenki jelen van, aki a gépezetet alkotja és körbe járva a munkafolyamatok összes állomását az összes szint képet kaphat, alkothat arról, hogy azok az emberek, akikkel nem dolgozik együtt napi szinten, mivel és hogyan járulnak hozzá ahhoz, hogy összeálljon az "egész". Ezzel elő lehetne menni teljesen feleslegesen szőtt összeesküvés elméleteknek, tudatlanságból adódó gyűlölködésnek is akár, de ez nem szerepel a valós kitűzött céljai között egyik munkáltatónak sem - a jelek szerint. A bizonyos időközönként - de semmi szín alatt sem évenkénti - ismétlésnek meg annyi az értelme, hogy a módszertani fejlődések területén legyenek viszonylagosan naprakészek a gépezet alkotóelemei.


Az az egy viszont biztos, hogy az évente szervezett tivornyák, dáridók, gyerekes "akadályversenyek" semmivel sem viszik előrébb egy munkahelyi környezet fejlődését!

2022. okt. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
14: Évente egy még hagyján (De az is csak munkaidőn kívül.) Na de az már szerintem a zaklatás kategóriába esik, amikor havonta szerveznek ilyet, és kötelezően elvárják a részvételt.
2022. okt. 6. 11:56
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Beosztottként csak annyit tudsz tenni ez ellen, hogy váltasz (munkahelyet). Azt neked kell mérlegelni, hogy mi, mivel áll arányban. Ott lehet mondjuk lenni csak testben is, - de ez csak elmélet. Soha nem fogom megérteni, hogy miért kell olyan dolgokkal piszkálni embereket, amelyről látható még egy fizikálisan hülye ember számára is, hogy semmi értelme.

Ahol én dolgozom, elkezdték ezt a "csapatépítő" f@szságot évekkel ezt megelőzően, - ami abból állt lényegében, hogy az év egy meghatározott és előre leszervezett estéjén betegre zabáltuk magunkat, aztán ment mindenki a dolgára. Nagyon sok energiát fektettem abba, hogy megértessem a főnökeimmel annak értelmetlenségét, amit mi csináltunk, - de csak megértették nehezen, hogy évtizedes konfliktusok nem egy kád pacalpörkölt közös elfogyasztása által fognak megoldódni. Szabadidő rovására, saját pénz terhére teljesen feleslegesen eltöltött este volt. -Ha megnézek egy ilyen este 10 rajzfilmet, is értelmesebb lett volna, mint ez volt.

Aztán néhány év eltelte után előkerült az, hogy nem fognak senkinek "udvarolni" annak érdekében, hogy elmenjen az éppen aktuális zabálásra, - talán azt gondolták, hogy ez majd visszájára fordítja a értelmezését ennek az egésznek és mindenki foggal-körömmel fog ragaszkodni ahhoz, hogy ott lehessen! Hát nem! -Boldogan éltem - és fogok is élni a lehetőséggel, - hogy nem muszáj ott lennem. Aki jól tudja érezni magát egy ilyen tivornyán, tegye, de engem hagyjanak békén a kötelező jópofival, ha lehet!

2022. okt. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 veterán vas ***** válasza:
100%

Azon kellene elgondolkodni, hogy akik a hétköznapokban 8-12 órán át csak "muszájból" képesek egymást elviselni, azokat hiába viszik el az ország másik végébe egy wellness hotelbe, akkor sem lesznek puszipajtások.

Ráadásul még akad néhány hátrányos körülmény is az ilyen történetekben. Mert van olyan pl. aki a munkahelyen nem iszik. Itt -mivel a cég fizeti- leborít pár pohárral, és olyan kérdések/sérelmek is előjönnek, ami a munkahelyen soha nem került volna terítékre.

Aztán a másik kategória, aki az egész hétvégén csak arról beszél, hogy horgászni készült, vagy dolga lenne a telken, esetleg bármikor szülhet az asszony, vagy várják a haverok a meccsen.

Szóval nem elég, hogy nehéz ügy a megszervezése, és a gondtalan lebonyolítása,

emellett még pénzbe is kerül, és teljesen értelmetlen.

2022. okt. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
63%

"összeszexelés megesik"

Olyan nincs, hogy a szex csak úgy "megesik". Nem kell elhárítani a felelősséget senkiről se.


"az már szerintem a zaklatás kategóriába esik, amikor havonta szerveznek ilyet, és kötelezően elvárják a részvételt"

Hát ne menj olyan helyre dolgozni és kész. Én se mennék.

2022. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
18: Mert szerinted nem szokott szex megesni két ember között úgy, hogy amikor aznap reggel felkelnek, még tervben sincs a dolog, esetleg nem is ismerik még egymást? Ennyire csak nem vagy naív. :)
2022. okt. 8. 10:11
 20/33 anonim ***** válasza:
86%
Vannak, akik úgy is belemennek, de velük sem csak úgy "megesik". Nagyon is jól tudják, hogy mit csinálnak, bármikor leállhatnak, ha akarnak. Saját választásuk.
2022. okt. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!