Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírjátok aki 24órában...

Hogy bírjátok aki 24órában dolgozik?

Figyelt kérdés
Megéri?
2022. okt. 6. 10:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10-re: Nem figyelsz arra sem, hogy mi volt a kérdés és arra sem, hogy amikor fiatal voltam, akkor dolgoztam a légvédelemnél. 1990-ben nem létezett még az a lehetőség, hogy az ember otthon végezhesse a főállását, ha az állami cégnél volt, meg különösen nem. Ha nehezedre esik többszörösen is az, hogy szöveget értelmezz, akkor légy olyan kedves, ne erőltesd a kotnyeleskedést!
2022. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Igazából nem folyamatos munkából áll.

Gyakorlatilag csak készenlét és idő nagy részében beöltözve ugrásra készen kell várni.

2022. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
49%

12 évet 24/72 programmal dolgoztam a seregben.

Többet aludtam ott mint otthon.

2022. okt. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy állami cégnél dolgozom 24 órás beosztásban.

Az esetek többségében 3-4 órát tudok aludni, de van hogy nem, ilyenkor nyilván megvisel egy kicsit, hazaérkező reggelen délig alszom.

Egy hónapban 7-9 szolgálatot adok, és emellett rengeteg szabadidőm van, vagy mehetek másodállásba dolgozni.

Számomra ez így ideális, az irodaidőben minden hétköznap megölt, pár hónap után váltanom kellett annyira utáltam.

Sokkal jobb olyan időszakban amíg tart az irodaidő bárhová elmenni ami hétvégén tömve van.

Anyagilag is jobban megéri, éjszakai, hétvégi pótlék stb.

2022. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
14es már aki kap pótlékot. Én nettó 1000ftot kapok, hétvege, ünnepnap mindegy. Már 1,5 ónapja noncs szabad hvgm
2022. okt. 6. 22:01
 16/19 anonim ***** válasza:

A készenléti jellegű munkakör megnevezés szerinti alkalmazás szerint nem jár sajna éjszakai pótlék, sem vasárnapi


Csak túlóra esetén jár 50% pótlék illetve a munkaszüneti napon(ünnepnap) végzett munkáért jár a 100% pótlék


Ezt anno a rabszolgatörvénynek nevezett fidezse munkatörvénykönyv átírásakor vezették be...

2022. okt. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Csak az az érdekes hogy ahol bizonyos állandö időközönként van feladatod x-szer mindennap ( éjjeli csekkolás) az nem lehetne készenléti jelleg sőt állítólag 24órába nem is lehetne
2022. okt. 7. 08:59
 18/19 anonim ***** válasza:

Háát igen ez igy van



Ahol a 24 órában folyamatosan elvárt a tényleges munkavégzés ott a 24 órás foglalkoztatás szabálytalan. Mert a Mtk szerint a készenléti jellegű munkaköröket kivéve nem lehet napi 12 óránál többet dolgozni!

Csak sajnos kevesen mennek ezért bíroságra+ Mire megitélnek valamit addigra a cég "megszünik"


Üdv Orbánisztánban.

2022. okt. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen, megéri. Jó a fizetés, sok a szabadidő. Én szeretem.
2022. okt. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!