Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan éttermi dolgozóról, aki néha a szabadnapjain este is oda jár be iszogatni a kollégákkal?

Figyelt kérdés

Még múlt évben dolgoztam egy étteremben mosogatóként, ahol szokás volt az este 11-es zárás után még leülni a dolgozóknak egy kicsit és iszogatni-trécselgetni, amolyan csapatépítő jelleggel, heti két-három alkalommal. Volt, hogy maradtam, volt, hogy nem, mert én elég felemás véleménnyel vagyok az ilyesmikről.

De nem is ez a lényeg. Volt egy pincér, aki többször is azt csinálta, hogy szabadnapján is megjelent ott záráskor, és leült iszogatni. Én meg nem értettem, hogy ennek ennyire nincs élete, nincsenek barátai, programjai, hogy a szabadnapján este is a munkahelyén lazul? Én szerethetek dolgozni akármennyire is valahol, amennyiben a hely heti hét napban üzemel, szabadnapomon a legnagyobb ívben elkerülöm.

Ami érdekes, hogy régebben meg olyan helyen dolgoztam, ahol konkrétan nem díjazták, ha a dolgozó a szabadidejében oda tért be lazulni, akárcsak fogyasztó vendégként.



2022. nov. 4. 10:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy értékelem, hogy szorong, fél másokkal lenni, vagy valami ilyen okból szűkül be a kollégákra.
2022. nov. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
1: Én sem vagyok egy könnyen ismerkedő típus, bennem is van szorongás, meg az utóbbi időben elég magányos is vagyok, de ahogy írom, ez még a leutolsónak sem jutna eszembe. (Igaz, most nem is ilyen típusú helyen vagyok.) Többek közt az is beugrik, hogy a felettesek ebből idővel esetleg azt szűrhetik le, hogy én nyilván heti hét napban rendelkezésre állok, és a szabadnapjaimon is akármikor beugrasztható vagyok, hiszen annyira szeretem a munkahelyemet, hogy néha a szabad estéimet is ott töltöm.
2022. nov. 4. 10:26
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Na, hát ő még nálad is rosszabbul van/ még nehezebb sors jutott neki.
2022. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
56%
Bolond. Hol mennék vissza munkahelyre inni. Keresnék más helyet, kilenne a tököm
2022. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
92%
Van 3 szakács ismerősöm ők is ezt csinálják, illetve több videóban is halottam már erről. Bíró Lajos eggyik riportjában azt mondta, hogy a vendéglátósoknál ez ilyen csapatépítő jelleggű és főként így vezetik le a munka közben felgyűlt stresszes helyzetet. Például a nagy pörgésben dúrvábban oda szól a másikhoz azt meló végén, így ki tudják beszélni.
2022. nov. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
5: Ez rendben van. Ahogy írom, néha azért én is maradtam. De itt most arról van szó, amikor valaki a szabadnapján este is odamegy. Akkor ezek szerint a szabadidejében úgy kapcsolódik ki, hogy bemegy a munkahelyére levezetni a munkahelyi stresszt?
2022. nov. 4. 10:33
 7/40 A kérdező kommentje:
Volt amúgy még egy szakács srác. Vele az volt a helyzet, hogy régebben ott dolgozott, de egy idő után áttették másik étterembe, aminek ugyanaz volt a tulajdonosa. Ő is néha azt csinálta, hogy megjelent ott, akár szabadnapon, akár miután végzett amazon a helyen. És az esetek zömében szombat este. Ez mondjuk egy pár fokkal már másabb, mint a másik srác esete, de azért így is furcsállom. Én a szabadidőmben amennyire lehet, azt is elfelejtem, hogy a munkahelyem létezik.
2022. nov. 4. 10:37
 8/40 anonim ***** válasza:
75%
Van aki jobban választ szakmát és munkahelyet mint te. Nincs ebben semmi extra
2022. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
21%

A feltevésed jogos. Én sem mennék be a szabadnapomon sehová máshová, ha például a Chio-ban dolgoznék chipszet enni.

De úgy gondolom, hogy ez a srác ott érzi jól magát, tudja, mit iszik, mit eszik. Nem helyes! Mentális gondjai lehetnek, de legalább kimozdul. Az is több a semminél. Ne ítéld el.

2022. nov. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
8: Mi köze a szakma- és munkahelyválasztáshoz a kérdésemnek?
2022. nov. 4. 11:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!