Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan éttermi dolgozóról, aki néha a szabadnapjain este is oda jár be iszogatni a kollégákkal?

Figyelt kérdés

Még múlt évben dolgoztam egy étteremben mosogatóként, ahol szokás volt az este 11-es zárás után még leülni a dolgozóknak egy kicsit és iszogatni-trécselgetni, amolyan csapatépítő jelleggel, heti két-három alkalommal. Volt, hogy maradtam, volt, hogy nem, mert én elég felemás véleménnyel vagyok az ilyesmikről.

De nem is ez a lényeg. Volt egy pincér, aki többször is azt csinálta, hogy szabadnapján is megjelent ott záráskor, és leült iszogatni. Én meg nem értettem, hogy ennek ennyire nincs élete, nincsenek barátai, programjai, hogy a szabadnapján este is a munkahelyén lazul? Én szerethetek dolgozni akármennyire is valahol, amennyiben a hely heti hét napban üzemel, szabadnapomon a legnagyobb ívben elkerülöm.

Ami érdekes, hogy régebben meg olyan helyen dolgoztam, ahol konkrétan nem díjazták, ha a dolgozó a szabadidejében oda tért be lazulni, akárcsak fogyasztó vendégként.



2022. nov. 4. 10:17
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
85%
Micsináltuk egy darabig az olcsó pia miatt.
2022. nov. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
60%

#8: Ítélkezés helyett végiggondolod mik lehetnek azok az indokok, amiért valaki szeret a munkahelyén lenni, akkor rájössz.

Olyan munkát végezni, olyan közegben, amit az ember szeret nem üldözi el minden nap még a cég környékéről is.


#8

2022. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
11: Bocs, de ha még fizetni is kell érte, úgy még érthetetlenebb számomra. Az általam írt esetben legalább teljesen ingyen volt, így ez még esetleg lehetett volna hivatkozási alap.
2022. nov. 4. 12:22
 14/40 A kérdező kommentje:
12: Jó, hát én ilyen vagyok. Ugyanezen okok miatt (ha lenne) nem tudnám azt sem elképzelni, hogy céges üdülőbe menjek nyaralni. Mert a nyaralás alatt aztán végképp el akarok feledkezni a munkahelyről. Semmint ott is kollégákat kerülgetni, pláne ha olyan is ott van, akivel utáljuk egymást, vagy akárcsak pletykás fajta.
2022. nov. 4. 12:28
 15/40 anonim ***** válasza:
76%

"ennyire nincs élete, nincsenek barátai, programjai"


De hiszen van élete és vannak barátai a kollégái személyében.


Én csomó olyan munkahelyet látok, általában kisvállalkozások, kisebb vendéglátóhelyek ami olyanok mintha csak azért működnének, hogy a család, haverok ott lógjanak együtt és még pénzt is kapnak érte.


Ezt nyilván nem fogja soha megérteni olyan ember, akinek csak kötelező nyűg a munkahely és a kollégák társasága és messziről kerüli amikor csak teheti.

2022. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
15: A család és a munkahely két különböző dolog. Hacsak nem családi vállalkozásról van szó.
2022. nov. 4. 14:00
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
"Ennyire nincs élete, nincsenek barátai" - részben igen. Mikor én vendéglátóztam, ráállt a szervezetem arra, hogy délben kelek és hajnalig dolgozok. Szabadnapjaim általában hétköznapra estek, szóval nem volt opció, hogy a "rendes" beosztásban dolgozó barátaim hajnalig kocsmázzanak meg beszélgessenek velem, úgyhogy miután ők 7-8 körül hazamentek, én meg nem akartam otthon tölteni egyedül az egész éjszakát, én is a munkatársaimat kerestem fel, hogy van-e kedve valakinek beülni valahová, vagy akár átjönni beszélgetni, videojátékozni, stb., mert tudtam, hogy ők úgyis rá fognak érni.
2022. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
17: De ez akkor is más. Mert te -ha jól veszem ki- a szintén azokon a napokon szabad kollégáidat invitáltad közös programokra. Nem a munkahelyre mentél be lazulni.
2022. nov. 4. 17:13
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Persze, általában igen, de ha mondjuk jöttek a munkahelyi chat-csoportba a képek, hogy épp céges bulika van benn, akkor mentünk mi is :D Annyi, hogy nálunk nem volt ennek akkora kultusza, hajnalban zárt a hely, általában mire leszámoltunk meg kitakarítottunk, már annyira fáradtak voltunk, hogy nem volt kedvünk inni.

Plusz nyáron ugye már pirkad hajnal három-négy körül, aztán felkelő napnál utoljára tizenévesen volt kedvem vedelni.

2022. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
57%

"Nem a munkahelyre mentél be lazulni."


De most őszintén, számít az, hogy a munkahelyre mész be, vagy máshol futsz össze a haverjaiddal akik egyben a kollégáid is?


Nem mindenki kap herótot amikor meghallja a munka/munkahely szót.

2022. nov. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!