Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan éttermi dolgozóról, aki néha a szabadnapjain este is oda jár be iszogatni a kollégákkal?

Figyelt kérdés

Még múlt évben dolgoztam egy étteremben mosogatóként, ahol szokás volt az este 11-es zárás után még leülni a dolgozóknak egy kicsit és iszogatni-trécselgetni, amolyan csapatépítő jelleggel, heti két-három alkalommal. Volt, hogy maradtam, volt, hogy nem, mert én elég felemás véleménnyel vagyok az ilyesmikről.

De nem is ez a lényeg. Volt egy pincér, aki többször is azt csinálta, hogy szabadnapján is megjelent ott záráskor, és leült iszogatni. Én meg nem értettem, hogy ennek ennyire nincs élete, nincsenek barátai, programjai, hogy a szabadnapján este is a munkahelyén lazul? Én szerethetek dolgozni akármennyire is valahol, amennyiben a hely heti hét napban üzemel, szabadnapomon a legnagyobb ívben elkerülöm.

Ami érdekes, hogy régebben meg olyan helyen dolgoztam, ahol konkrétan nem díjazták, ha a dolgozó a szabadidejében oda tért be lazulni, akárcsak fogyasztó vendégként.



2022. nov. 4. 10:17
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is volt ilyen dolgozóm amikor még egy presszót csináltam. Műszak után ott maradt iszogatni, játékgépezni a csaj. 3. hónapha csinálta, kivettem a gépből 100 ezret, meg a kasszából még 20-at megmondtam neki takarodjon innen és menjen haza enni adni a gyereknek.
2023. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
31: Oké, de a 26-os szerint, mivel nem minden szabadnapját töltötte ott, ezért biztos megvannak a barátai, családja meg hobbijai. Szerintem a hobbi esetleg (jó eséllyel azt is egyedül űzi), de az előbbiek símán hiányozhatnak. Meg minden szabadnapján nyilván nem akar bemenni már csak azért sem, mert az tényleg elég furán festene, esetleg pletykákat indítana be.
2023. ápr. 20. 18:32
 33/40 Hova gondolsz ***** válasza:
81%

Nem értelek kérdező, hogy miért nyomod ennyire ezt a témát. Van egy ilyen ismerősöd vagy más személyes okból? Mert tényleg nem mindegy, hogy ki mit csinál? Az a baj, hogy mindenki a másik emberrel van elfoglalva.

Amúgy vannak hobbik, amit simán lehet egyedül csinálni. Pl. barkácsolás, festés, rajzolás, más egyéb kreatív tevékenység. Meg nyilván attól is függ, hogy nő az illető vagy férfi.

Ha egy gyerekes nő, akkor az nagy baj, ha a szabadidejében a kocsmában, presszóban, étteremben tölti az idejét ahelyett, hogy a gyerekével foglalkozna. (Ezt csak azért írom, mert a 31-es azt írta, hogy hazazavarta gyereket etetni.)

2023. ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
33: Írom, hogy egy előző munkahelyemen volt egy ilyen kollégám. Egyszerűen kíváncsi lennék, hogy az ilyenek átlagban milyenek a munkán kívüli életüket tekintve, mi vezeti őket arra, hogy egy szabad napjukon úgy döntsenek, hogy esti program gyanánt bemennek a munkahelyükre.
2023. ápr. 20. 23:28
 35/40 Hova gondolsz ***** válasza:

Értem.

Mondjuk azt nem, hogy miért nem kérdezted meg tőle.

Persze tudom, hogy nem mindenki olyan, mint én, de ha tudni szeretnék valamit, akkor azt általában megkérdezem. Nyilván ha olyan jellegű kérdésről van szó, ami kínos, akkor igyekszem óvatosan fogalmazni.

2023. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
35: És ez hogy nézett volna ki? Odamegyek hozzá, hogy "Figyu, lenne egy kérdésem. Miért jársz be ide szabadnapokon is? Ennyire nincs életed a munkahelyen kívül? Nincsenek haverjaid?"?
2023. ápr. 21. 17:48
 37/40 Hova gondolsz ***** válasza:

Miért? Kíváncsi vagy, nem? Most itt teljesen idegen emberek mit tudnak erre mondani?

Egyszerűen csak annyit kellett volna, hogy te ennyire szeretsz itt lenni, hogy a szabadnapodon is bejössz?

Meg mit foglalkozol azzal, hogy hogy nézett volna ki, főleg, ha ennyire érdekel?

2023. ápr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

37: De lehet, hogy jönnek olyan válaszolók, akik szintén ismernek ilyet vagy nekik is szokásuk (Jöttek is.)

Egy ilyen kérdéssel jóllehet bekavartam volna.

2023. ápr. 21. 19:30
 39/40 anonim ***** válasza:

Valószínűleg otthon ingerszegény élete, nem sok lehetősége van erre a célra.


Ha nekik az jó, és nem akarják kötelezően bevonni a többieket, ezért furkákni, akkor egészségükre :-) 🍻

2023. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
39: Mármint kik nem akarnak bevonni kiket mibe?
2023. okt. 30. 07:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!