Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy ilyen kollégát hogyan...

Egy ilyen kollégát hogyan kellene kezelni/kibírni?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja vagyok az új munkahelyemen, ami ráadásul csak alkalmi munka, de az egyik kollégám miatt ez is bőven elég.


A főnök fia, velem egy idős (23 éves), és az a tipikus beképzelt, "gazdag gyerek". Gondolok itt arra, hogy öltönyben jár be dolgozni (amit amúgy a munkahely jellege nem indokol), drága IPhone a kezében, drága karóra, drága Mercivel jár be dolgozni, hétvégén vett egy 90 ezres cipőt, stb.


Kb. unatkozni jár be, folyton a telefonját nyomkodja, a számítógépén mindig csak a Facebook megy, munkaidőben behívja a haverjait és ott e-cigiznek bent, munkaidőben megy el edzeni, akkor intézi el a bevásárlást, beugrik a menyasszonyához, de tegnap pl. elment téli gumit venni.


Ez még úgy hidegen is hagyna, na de a stílusa... Főleg mikor az apja nincs bent, akkor nagyon elengedi magát, az összes kollégába beleköt, nem feltétlen rossz vagy bántó szándékkal, inkább poénnak szánja, de elég rosszul tud esni, főleg, hogy senkivel nincs olyan kapcsolatban, amiben ezt megengedhetné magának.

Egész nap énekel, egész nap beszél, engem lökdösni szokott meg a vállamat üti ököllel. Az egyik kolléganőmet folyamatosan megalázza, nagyon csúnyákat mond neki, de ugyanígy a menyasszonyát is szidja nekünk ("majd leszopatom este", "ezért meg azért megverem otthon").


Valamelyik nap orvosnál volt, mert valami nem oké a hasával. Egész nap hajtogatta, hogy felnyúlnak majd a seggébe. Másnap már azt osztotta meg velünk, hogy kúpot kell használnia és minden alkalommal előtte ezt bejelentette ("most megyek és felnyomom a kúpot a seggembe"), sőt, megfogta a vállamat, belehajolt a pofámba és ordítva közölte, hogy most is megy és felnyom egyet...


Tegnap már azzal csesztetett, hogy segítsek neki felnyomni... Aztán ki volt akadva, hogy nem szólok hozzá, nem foglalkozok vele, "pedig nagyon szeretlek, hiszen járunk... egy munkahelyre".


Meg ilyen finomságok. Kolléganőmet az anyjának nézi, ha van egy kevés feladata, azt egyből megcsináltatja vele, aztán közben piszkálja, nem hagyja dolgozni.


A főnöknek nyilván nem szólhatok emiatt, hisz a fia, ráadásul tőle tanulta, mert a főnök is hasonlóan viselkedik, csak ő azért már jobban tudja mikor szabad, mikor nem.


Felmondani egyelőre nem szeretnék, mert jelenleg ez az egyetlen hely, ahol azt csinálhatom amihez értek és szeretem csinálni.



2022. nov. 15. 05:39
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
És akkor én vagyok elégedetlen azzal hogy van olyan 8 általánossal élő kollégám akinek 250x kell elmondani mindent... Kérdező, sajnállak, túlélni lehet az ilyet csak. Senki nem teheti helyre az apján kívül.
2022. nov. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Általában a főnök miatt hagyják ott az ilyen helyeket. Szerintem ez pont az a napi terror, ami miatt érdemes mást keresni. Nekem annyira h.lye főnököm volt, hogy a végén már akkor is felmondtam volna, ha nincs más.
2022. nov. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Aztak.rva, ez kemény sztori.


Amúgy ez egy dominancia játszma, élvezi, hogy megteheti veletek. Pont azért mert a főnök fia, és féltek szólni neki is, meg a főnöknek is. A ált. suli másodikos osztályfőnököm velem egyidős lányára emlékeztet ez: a csaj azt hitte, mivel az anyja a tanítónk, így ő is felettünk áll. Ha az anyja kiszaladt valamiért, elkezdett fontoskodni, fegyelmezni. Volt, hogy lekevert az egyik srácnak egyet.


Az egyik tanulság, hogy igenis megérte szólni az anyjának, mert igen csúnya jelenet keretében tette rendbe (mondjuk az már rendesen nekünk is kínos volt). Gyanítom, a te barátod is csak akkor viselkedik így, amikor nincs bent a faterja, mert ha bent lenne akkor lennének következményei. Szóval én beszélnék az apjával.


A másik, hogy arra is fogadnék, hogy ha valaki türelmes és higgadt határozottsággal állna ki vele szemben, zavarba jönne tőle. Azért csinálja, mert élvezi, hogy megteheti, mert egyszerűen senki nem állítja le. Ez a srác egy neveletlen kiskutya, akinek meg van engedve, hogy felüljön a kanapéra, meg kell tanítani, meddig szabad elmenni.

2022. nov. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!