Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az alkohol ivást miért tiltják...

Az alkohol ivást miért tiltják ilyen szigorúan minden munkahelyen meg munkakörben?

Figyelt kérdés
Pl. aki egy gyár raktárában csomagol, de nem kezel gépet, nem vezet targoncát, az miért nem ihat? Csomagolni még totál részegen is lehetne, kicsit ittasan meg főleg
2022. nov. 22. 05:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Totál részegen bármit nehéz lenne csinálni, én is csomagoltam már több helyen, nehezen tudom elképzelni, hogy a 17 kilós kábelt egyáltalán meg tudtam volna emelni. Abban biztos vagyok, hogy nem is akartam volna.

Már kis mennyiségű alkoholtól sok ember csodálatosan bátor lesz,folyton menne a kocsmai szintű vita meg talán a verekedés is.

2022. nov. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Te még nem láttál ittas embert? Az alkohol módosult tudatállapotot okoz, millió hibát el lehet követni miatta. Csomagolásnál is a fele kimaradhat, összetörhetnek dolgok, a lezárást is el lehet rontani stb.
2022. nov. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva: miért kellene alkoholt inni bármelyik munkahelyen?
2022. nov. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ember esetlenebb, koordinálatlanabb lesz alkohol hatására. Hibázni még józanul is lehet, ittasan ez hatványozódik. Remélem, azt nem kell elmagyarázni, hogy egy munkahelyen miért nemkívánatos dolog a hiba.
2022. nov. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyik alkoholista kollégám folyton olyan részeg volt, hogy nem csak ő nem dolgozott hanem minket is feltartott.

Budiban össze akart verekedni a saját tükörképével és négykézláb mászott át a beléptetőnek a villái alatt.

Azt sem tudta merre van arccal előre.

2022. nov. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Na vajon miért?
2022. nov. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
debil vagy?
2022. nov. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindenhol tiltják, lásd Szanyi és Pálffy képviselő urakat
2022. nov. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy nem kezel gépet még a targonca elé tud lépni vagy magára ránthat egy polcot. Amúgy szerintem eleve feltételezik hogy 10-20 emberből legalább egy alkesz és nem állna meg egy pohárnál.

Az előző munkahelyemen egyébként (könyvelőiroda) bizonyos alkalmakkor (szülinap, Karácsony) volt pezsgős koccintás, de senki sem esett túlzásba soha.

2022. nov. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Vendéglátóiparban dolgozom. Több olyan étteremben is megfordultam már, ahol az utolsó egy óra hosszában mindenki ihatott egy pohár/korsó sört vagy pohár bort. De ez még normál mennyiség. És érthető ha más munkakörökben még ennyit sem lehet, mert mondjuk a munkakör veszélyesebb.

Igazából ott van a gond, hogy ha engedélyeznék korlátlanul, akkor előbb-utóbb ott valaki lerészegedne munka közben.

2022. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!