Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hosszútávon a felmondás lenne...

Hosszútávon a felmondás lenne a legjobb megoldás számomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2 éve dolgozok egy pénzügyi irodai munkában. Nagyon sokszínű ez a szakma. Itt még a 2 év után is vannak olyan dolgok, amelyek újak és most találkozik vele először az ember vagy korábban nem lett az az adott folyamat megfelelően bemutatva, esetleg én nem találkoztam eddigi karrierem során olyan sűrűn még vele.

Mielőtt nekiálltam dolgozni nekem volt szorongással kapcsolatos problémám, amire antidepresszánst szedtem 1,5 évig (+hetente pszichológus). Jól lettem, abbahagytam. Első munkában eltöltött időm alatt újra kijöttek a tünetek, újra elkezdtem szedni, rendbe jöttem megint 1 év alatt (biztos, hogy a stressz miatt). Most taposom a 2. évemet a melóban, viszont most még több lett a plusz teher és az extra stressz...Voltam táppénzen is mostanában 1-2 hetet, gyógyszert nem kezdtem el újra szedni, de most jövő héttől sajnos újra rászánom magam. Jelenleg 2 hetente járok pszichológushoz is, hogy ne csak a gyógyszertől várjam a csodát.


Ami a legjobban frusztrál, hogyha hibázok akkor az fel van hándálva nekem (plusz néha az irreális munkamennyiség) és emiatt rettegek már...itt kellene valami "nemérdekel" gondolkodást kifejleszteni, hiszen 2 év alatt ebben a szakmában nem lehet elvárni, hogy valaki teljesen hibátlanul tegye a dolgát...


Jövő januárban lesz lehetőségem felmondani. A felmondási idő 3 hónap nálunk, tehát akkor áprilisra szabadulnék meg ettől az egésztől. Nem igazán vagyok most sem jól, újra gyógyszert fogok szedni, de addig ugye nem lehetek folyamat táppénzen. Jövő héttől visszamegyek dolgozni. Mit tanácsoltok, hogy ne pörögjek rá annyira erre a munkára és az esetleges hibáimra, mert ebbe bele lehet konkrétan hosszútávon őrülni.


Sajnos január közepén fogok tudni felmondani, mert addig még egyéb magánügyi probléma miatt nem kezdhetem el letölteni a felmondási időmet, viszont ezt látom a legjobb döntésnek, s akkor április elején szabadulok ettől az egésztől. Plusz sajnos ugye visszatér az antidepi is az életembe (nyugtatókat nagyon ritkán szedtem, eseti alkalmakkor)...Előre is köszönöm szépen!!!



2022. nov. 25. 11:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Köszi a visszajelzest, én viszont felmondtam, mert kaptam egy jobb allasajanlatot, pont holnap lesz az utolsó munkanapon. Remélem,hogy az új jobban bevalik majd:-)

9-es válaszoló voltam.

2023. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!