Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen reménytelen helyzetben?

Figyelt kérdés
28 éves férfi vagyok, lassan beleőrülök hogy nincs pénzem arra hogy önállóan megéljek. És mintha csak én lennék ilyen cipőben hogy ilyen idősen is az anyjával él. SzSzB megyében élek és dolgozok, a havi keresetem kemény nettó 230 ezer forint, amiből lehetetlen normálisan megélni. Az eddigi munkahelyeimen ennél is kevesebbet kerestem, itt tavaly tavasszal kezdtem dolgozni. Nincs semmilyen szakmám, pontosabban van egy természettudományi diplomám, amivel ilyen alap laboratóriumi munkakörökbe tudtam elhelyezkedni. Egyébként semmi igény nincs erre a végzettségre, és általában vissza sem szoktak jelezni a munkáltatók. Valami jobb szakma kellene első körben, aztán lelépni innen, viszont a kétkezi szakmák egyáltalán nem mennek, szellemi vonalon meg nem akarok még 3-4 évet egyetemen eltölteni, főleg hogy a jó része önköltséges lenne. Mit tudnék kezdeni hogy legalább egy albérletet tudjak magamnak finanszírozni, még ha saját lakásra valószínűleg nem is lesz pénzem soha?
2022. dec. 16. 18:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%
Hát így nehezen, hogy se tanulni nem akarsz, se kétkezi munkát dolgozni. Külföldöt tudom ajánlani.
2022. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Lelépsz külföldre,ebből csak így menekülsz
2022. dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Vagy lelépsz külföldre valami kuli munkát végezni (ami egyébként nem fizet annyira rosszul) vagy elmész itthon valamilyen OKJ tanfolyamra. Pl a targoncások általába itthon is jól keresnek. Esetleg le teszed a jogosítványt és el mész futárnak, utána ha meg van a kellő tapasztalat leteszed a jogsit kamionra, vagy jelentkezel a MÁV-hoz. Nekem sok olyan ismerősöm van aki oda ment el mondta hogy érdekli a munkakör de nincs végzettsége, kifizette a máv a tanfolyamot, cserébe alá kellett írnia két évet a cégnél. Lehetőség sok van, azonban ha nem akarsz tanulni akkor tényleg nehéz lesz. Egyébként hogyhogy nem tudsz megélni 230 ezerből? Van aki ennyiből tartja el a gyerekeit is :D vidéken szerintem teljesen korrekt alap fizu
2022. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
207-es tanárfizuból én szobát bérelek és eltartom magam. Nem poén, lépek is, de azért 230ból tényleg nem kötelező mamahotelezni.
2022. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
MÁV-nál se fog sokkal többet kapni. Így igazából én is azt mondom hogy külföld ha már országon belül vándorolni kell akkor tök mindegy, a jobbat válassza az ember és az nem ebben az országban van.
2022. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%
Koltozz pestre, itt jo a fizu
2022. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Szobát bérelni én is tudnék, laktam is úgy albérletben fél évig...de csak akkor lenne értelme, ha munkahely miatt költöznék másik városba, amúgy itt feleslegesnek érzem azért fizetni, hogy ismeretlenekkel lakjak együtt és alkalmazkodjak hozzájuk. Garzonlakást szeretnék bérelni, sajnos a bérleti díj 70-80 ezernél kezdődik, amihez kevés ez a bevétel.
2022. dec. 16. 19:47
 8/19 anonim ***** válasza:
De ha otthon laksz tudsz felretenni nem? Nyilvan munkat is nezz es ugy koltozz. Haverom leszallt a vonatrol es bement minden etterembe h van e felvetel. 2 ora alatt lett meloja. Igy ismertem meg.. Igaz h tizenora, de 3-400 megvan havonta meg a mosogatonak is. De ha jo kiallasu vagy felszolgalni is felvesznek. Ha nem jon be akk is jo addig amig lesz olyan amit akarsz
2022. dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ugyanez nagyjából. 26 évesen a szüleimmel élek Budalest mellett, kb. napi 3 óra megy így el az ingázással összesen. Nemhogy vásárolni, de bérelni sem tudok, mert nettó 300 semmire nem elég.

A fizum pedig nem fog nőni semmit, mert olyan szakon (humán nyilván) végeztem ami full telített és már nem piacképes. Emiatt nemsoká elvégzek egy közgazdász szakot, de úgy tűnik az sem érdekel a kutyát sem, hiszen hiába jelentkezgetek folyamatosan, sehonnan nem jeleznek vissza, mert nem vagyok elég jó.

2022. dec. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%
Tanulni nem akarsz, dolgozni nem akarsz, akkor mégis ilyen tanácsot vársz? Irány a rosszlányok vagy az onlyfans
2022. dec. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!