Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen reménytelen helyzetben?

Figyelt kérdés
28 éves férfi vagyok, lassan beleőrülök hogy nincs pénzem arra hogy önállóan megéljek. És mintha csak én lennék ilyen cipőben hogy ilyen idősen is az anyjával él. SzSzB megyében élek és dolgozok, a havi keresetem kemény nettó 230 ezer forint, amiből lehetetlen normálisan megélni. Az eddigi munkahelyeimen ennél is kevesebbet kerestem, itt tavaly tavasszal kezdtem dolgozni. Nincs semmilyen szakmám, pontosabban van egy természettudományi diplomám, amivel ilyen alap laboratóriumi munkakörökbe tudtam elhelyezkedni. Egyébként semmi igény nincs erre a végzettségre, és általában vissza sem szoktak jelezni a munkáltatók. Valami jobb szakma kellene első körben, aztán lelépni innen, viszont a kétkezi szakmák egyáltalán nem mennek, szellemi vonalon meg nem akarok még 3-4 évet egyetemen eltölteni, főleg hogy a jó része önköltséges lenne. Mit tudnék kezdeni hogy legalább egy albérletet tudjak magamnak finanszírozni, még ha saját lakásra valószínűleg nem is lesz pénzem soha?
2022. dec. 16. 18:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nos ha nem teszel semmit, akkor nem is következik be változás.

Van használható nyelvtudásod?

Ha nincs, akkor inkább ne menj külföldre.

Van spórolt pénzed? Legalább annyi, hogy az albérletet kifizesd + kettő havi kaució.

Munka nélkül albérletet nehéz találni, így először munka kell.

Győr-HBPO-Operátor 470 K bruttó + juttatások. Ha a fizetésed fele el is megy az albérletre akkor is önálló vagy. Sokkal nagyobb így az esélye, hogy partnerre találj mintha anyunál laknál. Akkor már feleződnének a költségek. Panel 90+ rezsi, téglalakás 120+ rezsi. Győrben a targoncások is jól keresnek, a buszsofőrök is. Mind a kettő nagyon keresett foglalkozás.


Keress állást, pakold a bőröndöt és menj a munka után. Eleinte nehéz lesz, de hónapról - hónapra nőni fog az önbizalmad. Túl sokáig vártál de most sem késő.

Sok sikert és kitartást!

2022. dec. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az a baj h mindenki olyanokat tanul amibol mar most tul sok van.. tok folos itthon. Amugy meg szobat is lehet berelni vagy osszeallni vkivel 🤷 nagyon sokan csinaljak
2022. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12

Akik szobát bérelnek kényszerből teszik. Mi változna akkor? Cseberből - vederbe. Most az anyjával lakik és nem fizet a lakhatásért, ha szobát bérel akkor meg egy idegennel vagy idegenekkel lakik és még fizet is érte. Ez hosszútávra nem opció.

2022. dec. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Angolul nagyon jól beszélek, abban sokat fejlődtem az utóbbi 2 évben. A nyelvvizsgát is megcsináltam a diplomához, de akkor nem ment annyira. Spórolt pénzem is van annyi hogy tudnék albérletet kivenni
2022. dec. 17. 09:00
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, saját ingatlanban én sem bízok hogy valaha is lesz, pedig jó 2 és félszer több a nettóm -.-"
2022. dec. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, majd' 600as nettóból miért nem opció a hitelfizetés?
2022. dec. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem is a hitel törlesztő a bökkenő hanem hanem hogy ilyen árak mellett nem nagyon tudok önerőre félretenni. Azt is hitelből kéne fedezzem, 2 hitelre viszont nem elég még ez a fizetés
2022. dec. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
600as nettóból nem tudsz félretenni? :D kiadasaidat kéne átgondolni...
2022. dec. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Dehogy kenyszerbol. Talani joarc lakotarsakat. Uj haverokat is szerez az ember. Meg hat el kell engedni anyuci szoknyajat egyszer. Kicsit mas ugy az elet 😀
2022. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!