Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 5% "emelést" 2 év után jogosan...

5% "emelést" 2 év után jogosan tartok kevésnek?

Figyelt kérdés

Nyáron kaptam, akkor kb. 1.5 éve voltam ott, most januárban lesz, hogy itt vagyok két éve és a főnök azt mondta, hogy majd talán lesz valami, de %-ot nem tudott mondani, meg semmi konkrétumot igazából.

Engem sokkal jobban zavar az, hogy nyáron mindössze 5%-ot kaptam, főleg úgy, hogy az egyik legjobb vagyok a csapatban, de akkor nem tettem szóvá csak most í]y hogy már meglesz a két évem.


2022. dec. 17. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen terület, milyen munkakör? Ha tényleg a te teljesítményed az egyik legjobb, akkor elég kevés az az 5%. Persze, ha eleve kétszer akkora fizetéssel kezdtél, mint bárki a csapatban, akkor máshogy nézhet ki a dolog.
2022. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Viszotn a mai infláció mellett az 5% nagyon kevés.
2022. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mi kis cég vagyunk, bruttó 20%-os emelést kaptam a próbaidőm után és azt hitték, ezzel engem mélységesen leköteleztek. Ez azonban csak nettó 14 ezer forintot jelent számomra. :) Most ott járunk, hogy minden évben van újratervezés, a jövő évi "emeléseket" a kövi 2 hétben fogjuk megtudni. Valószínünek tartom, hogy bruttó 10-et mindenkinek megpróbálnak emelni, akit fontosabbnak tartanak, annál talán a bruttó 20-at is megkockázatom.

Sajnos azonban az élelmiszer árak nem bruttó 20%-al emelkedtek, hanem sok élelmiszer a duplája lett. Ami nyilván vonná maga után, hogy 200 helyett, illene már 300-at kapnunk MINIMUM. De úgysem fogunk. Xarnak ránk magasról.


Én a helyedben, ha januárban nem emelik meg jelentősen a fizudat, otthagynám őket a fenébe, ha amúgy az alapfizetéseddel sem vagy elégedett.

2022. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

na emberek. akik szerint a 2 év alatzt 5% kevés, az mit szól hozzám?


2017ben kezdtem, 5 éve, adott bérrel és ma is pont ugyanannyit kapok.


5 év alatt 0%.


És 23ban sem lesz emelés.


Bruttó 240-et kaptam 2017ben és most is.

2022. dec. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4

És miért dolgozol még ott?

2022. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mekkora a százalékalap!

Eme információ hiányában nem lehet tárgyilagosan állást foglalni.


-Emlékeztetőül: A nagy januári "leárazásoknál" is 10 méteres betűkkel van telefirkálva minden, hogy "70/80-90 %-os árengedmény"!

Igen ám, de arról mindenki kussol, hogy mi a százalékalap!

2022. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Bruttó 450-el kezdtem 2 éve, erre jött 5% júliusban.

IT service desk, 1st-2nd level.

2022. dec. 17. 13:48
 8/13 anonim ***** válasza:
450-re - véleményem szerint - tényleg kevés. :(
2022. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Júniusban van nálatok az üzleti év zárás? Eredményértékelések, stb, nyáron vannak?
2022. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
IT helpdesken egyébként nálunk is ilyesmi fizetések vannak. Ha tavaly kezdtél, gondolom akkor azért nem kaptál már emelést. Idén pedig még a tavalyi inflációt vehették alapul, bár az 5% ahhoz képest se túl sok. Nálunk átlagban 10% körül adtak idén, igaz év elején (nálunk akkor vannak az éves értékelések). Jövőre még nem tudom...
2022. dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!