Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomások, ti mennyi idő...

Diplomások, ti mennyi idő alatt találtatok állást a saját végzettségetekkel?

Figyelt kérdés
Vagy van olyan aki végül teljesen más területen kezdett el dolgozni?

2023. febr. 2. 11:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
52%

Én rájöttem, tök felesleges diplomával szenvedni. Csak telik vele az idő, de pénzed és gyakorlatod nem lesz belőle.


Én anno előbb találtam munkát, minthogy lett volna végzettségem. Autodidakta módon volt valamennyi tudásom, később ezt bővítettem a munkahelyemen, plusz munka mellett egy évig jártam hétvégente suliba, hogy meglegyen a papírom.

Azóta 2 másik helyre is azonnal felvettek, pedig nem is kerestek embert, csak bepróbálkoztam. Gondolom azért, mert fiatal koromhoz képest sok munkatapasztalatom van, illetve "joker kártya" vagyok, 3-4 dologhoz is értek egyszerre, ami nem jellemző a szakmabeliekre.


Grafikus vagyok alapvetően, de vágom a nyomdai és kötészeti munkákat, kirakat/autó dekorálást is. 5 éve vagyok a szakmában. Sokkal előrébb vagyok az életben, mint a mostanában diplomázó volt osztály-és évfolyamtársaim, akiknek fogalmuk sincs hogyan induljanak el az életben.


23/L

2023. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem alatt igyekeztem témába vágó diákmunkákat vállalni, hogy mire meglesz a diplomám tapasztalatot is fel tudjak mutatni.

Amit félre tudtam volna tenni azt mindig nyelvtanulásra költöttem.

Végzésre sikerült használható angol tudást szerezni.


Már záróvizsga előtt elkezdtem keresni és két hét volt releváns munkát találni.

2023. febr. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
56%
7 év alatt sem sikerült. de munkát fél év után találtam. Vidéki vagyok
2023. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
86%
Urológusként azonnal elhelyezkedtem
2023. febr. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
90%
Négy hónap, de a legnagyobb Covidban végeztem, és olyan végzettségem van, ahol nem lehet kikerülni az embereket, ezért nem vittem túlzásba az álláskeresést, inkább kivártam. Három sikertelen állásinterjú után vettek fel, de mázlim volt, mert szakmailag egy jó helyre kerültem.
2023. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
100%

10+ éve vettem át az első, 5+ éve második diplomámat. Soha 1 napot se dolgoztam egyikkel se mert sehova se kellettem velük.

így elmondhatom hogy 10+ év alatt se találtam diplomás állást.


Bolti eladó vagyok egy világítástechnikai boltban 8 éve.

2023. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"10+ éve vettem át az első, 5+ éve második diplomámat. Soha 1 napot se dolgoztam egyikkel se mert sehova se kellettem velük."


Milyen szakokon szerezted a diplomákat ha nem túl indiszkrét a kérdésem?

2023. márc. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én 2 hónap után tudtam elhelyezkedni kezdőként.
2023. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!