Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondhatnék az interjún,...

Mit mondhatnék az interjún, ha megkérdezik miért váltottam? Mindegyik munkahelyem nagyon szerettem, de voltak olyan kollégák akik miatt el kellett jönnöm.

Figyelt kérdés

Traumatikus gyerek korom volt, társaim kikezdtek, lelkileg bántottak, kiközösítettek.

Ennek egyik következménye, hogy ha negatív légkörű munkahelyre kerülök, ahol talán még rám is száll egy-egy kolléga (sajnos minden munkahelyemen volt ilyen, gondolom megérzik a félelmem szagát), akkor menekülőre fogom a dolgot. Itt most nem pityogásról van szó, volt olyan kolléganőm, aki kitépte a fülhallgatót a fülemből és beleordított, mondván, "Neked beszélek", pedig direkt amiatt volt bedugva a fülem, hogy tudjak a munkára koncentrálni ne őt kelljen hallgatni. Majd utánna elment a nagyfőnökhöz és előadta a kitalált sztoriát rólam, amiért szintén én kaptam. Egy másik munkahelyemen a senior kollléganő az egész iroda előtt (nagy egy légterű iroda volt) üvöltve alázott meg, mert nem is tudom mi oka volt rá és voltak még hasonló esetek. Hát emiatt váltok sűrűn munkahelyet.

Viszont most van egy rámszabott pozíció, ami minden álmom és tapasztalatom is van hozzá, de félek be sem hívnak, a váltásaim miatt.

De ha mégis, mit monhdtanék miért váltottam?

Már annyira lent voltam az utóbbi időben, hogy felkerestem egy pszichiátert aki beutalt pszichoterápiára, aminek nagyon örülök, mert kezelve lesz a problémám.


2023. febr. 13. 14:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon szeretem a munkám, jól is dolgozom, csak ebben tudom elképzelni magam.
2023. febr. 13. 14:33
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Ha minden munkahelyeden utálnak, akkor változtatnod kell. Ezt persze nem mondhatod, így válogathatsz a bullshitek közül:

- Ott már elértem, amit akartam.

- Nem volt már fejlődési lehetőség.

- Új kihívásokra vágyom.

- Bla, bla, bla...

2023. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

"Itt most nem pityogásról van szó, volt olyan kolléganőm, aki kitépte a fülhallgatót a fülemből és beleordított, mondván, "Neked beszélek", pedig direkt amiatt volt bedugva a fülem, hogy tudjak a munkára koncentrálni ne őt kelljen hallgatni. "


A kolleganönek van igaza, munkahelyen nem teheted meg, hogy nem figylesz a másikra

2023. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Ha eddig MINDENHOL veled volt bajuk a többieknek, akkor érdemes lenne átgondolni, mit tudnál MAGADON JAVÍTANI.
2023. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ezért megyek terápiára.

Honnan veszed, hogy a kolléganőnek volt igaza? Ennyiből? Ebben a munkakörben az volt a fontos, hogy a feladatok pontosan, időben ellegyenek végezve. Mindenkinek volt saját cége, kinek több is és azokkal dolgozott.

2023. febr. 13. 14:56
 6/15 A kérdező kommentje:

Furik vagytok.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Úgy látom a kérdezővel van baj mindig. Az én esetem pont ugyanez, csak a másik szemszögből nézve.

Az a gyanúm is, hogy ezért néztek ki mindenhol, mert nem voltam egy pletyizős, barátkozós típus. Ezért is használtam a füllhallgatót.

2023. febr. 13. 15:03
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

"volt olyan kolléganőm, aki kitépte a fülhallgatót a fülemből és beleordított, mondván, "Neked beszélek","


Szerintem ilyen attitud nem valo egy munkahelyre, nem megengedett, ott nem lehetne ugy viselkedni, mint egy mozorol beterelt vadbarom. De mashol sem. Van ennek mas, muvelt modja is, hat, ennek a kolleganonek nem sikerult.

2023. febr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező, mint látod, a primitív agyatlan barmok itt is rád szállnak, mert más vagy, mint ők: nem vagy primitív, pletykás, szutyok, átlag mariska.


Én is így voltam ezzel, minden munkahelyen rám szállt valaki, mentek a hazugságok, megalázás. Csak mert nem vagyok pletykázós, nyalizós, és nem érdekel a többiek szánalmas kis élete, pletykái, pasiügyei. Nálam a megoldást a saját vállalkozás jelentette. Azóta nem kell hülyékkel foglalkoznom, ha egy ügyfél kretén, úgy kivágom, mint a macskát szarni.

2023. febr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hány év alatt hány munkahelyed volt?


Mindet nem szokták végigkérdezni, általában az utolsókat, vagy ha valahol nagyon hosszú/nagyon rövid ideig voltál azt kérdezik, miért jöttél el.


Ahol az üvöltözős senior volt, arról nyugodtan el lehet mondani (nem hosszasan ecsetelni, pláne nem szidni az illetőt, hanem 2 mondatban), hogy a közvetlen felettesed autoriter stílusát, amibe az ordibálás is beletartozott, te nem tartottad elfogadhatónak - ez valószínűleg még jó pont lesz (ha nem, akkor ott is hasonló a stílus, nem veszítesz vele).


Egy másik munkahelynél lehet az a magyarázat, hogy nem volt jó a kollektíva, nehéz pontosan meghatározni, sok volt a vita, feszültség, nagyon különböző emberek dolgoztak együtt blablabla, és hogy téged ez zavart egy idő után. Ez sem hazugság.


Ha ennél többre is rákérdeznek, akkor lehet általános bullshiteket mondani: ahol hosszú ideig voltál azt, hogy nem találtál már benne kihívást, ahol nagyon rövid ideig arra azt, hogy más lett volna a feladatkör/munkaidő, mint amit az interjún mondtak stb.


A nagyon rövideket ki is hagyhatod. Tehát ha pl. dolgoztál jan-májusig egy helyen, aztán júniustól-szeptemberig 3 helyen, majd októbertől mostanáig megint egy új helyen, akkor NE írd be a június-szeptember 3 helyét, mondd azt, hogy munkát kerestél és pihentél kicsit ez idő alatt.


Ha 5 év alatt volt 15 munkahelyed, akkor gyanús lesz, biztos bele fognak piszkálni, inkább legyél őszinte. Ne így, ahogy itt leírtad, hanem rövidebben, tárgyilagosabban. Valahogy úgy, hogy gyermekkori trauma miatt érzékenyebb vagy az átlagnál, és inkább váltasz, ha "negatív a munkahelyi légkör" vagy ha van néhány hangadó, akik durván kommunikálnak veled. Hozzáteheted, hogy terápiára jársz, gyakorlatokat végzel és fejleszted magad, hogy jobban viseld a stresszt. Hangsúlyozd, hogy nem az esetleges munkádat ért kritikával volt bajod sosem, hanem ha valaki ezt mondjuk egy teremnyi ember előtt kiabálva közölte veled.


Tök jó, hogy terápiára jársz emiatt, de egyik napról a másikra nem fog ez javulni, szóval nagyon járd körbe azt a kérdéskört, hogy milyen a hangulat a csapatnál, mert hiába jó a pozi, ha csöbörből vödörbe kerülsz (elég egy-két tapló, akinek vörös posztó egy csendesebb, érzékenyebb kolléga).

2023. febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
8 év alatt 9 helyen voltam, de ebből nem írom bele azt amiket próbaidő 1-2 hónapja alatt hagytam ott. A legelső munkahelyemen pedig határozott idős munkaszerződéssel volt.
2023. febr. 13. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!