Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ahol van, milyen az a jelenlét...

Ahol van, milyen az a jelenléti bónusz?

Figyelt kérdés
Nálunk lényegében, persze körülírva barokkosan, de az hogy nem mész táppénzre, és erre a kollégák is céloztak. Magyarán akkor jönni kell betegen is be?

2023. febr. 16. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Igen.

Van mész betegen vagy tudomásul veszed, hogy ez a bónusz arra az időszakra nem jár.

De sajnos van ahol egész hónapra sem.

2023. febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egész hónapban dolgozol minden munkanap teljes munkaidőben. Bármilyen távollétnél ugrik. (Sima szabi is)
2023. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 havonta jár. Ha táppénzre mész, ha igazolatlanul hiányzol vagy igazoltan, de nem munkaügyben, akkor 3 hónapra elveszíted azt a pénzt.
2023. febr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor mehetek úgy néz ki én is betegen dolgozni
2023. febr. 16. 16:24
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Amikor gyárban dolgoztam (Igaz, nem most volt, hanem 2001-től 2004-ig.), akkor ott mindig januárban fizették ki. Három nap betegségig még kaptad, persze arányosan kevesebbet. Négy napot meghaladva viszont már egyáltalám nem járt. Én speciel sosem kaptam, mert mindig voltam legalább ennyit beteg egy teljes munkaév alatt. (19-21 évesen csak 20 nap szabi járt, és ezt pont mind elvitte a nyári meg a téli leállás. Így ha ezenkívül plusz szabadnapokat akartam, nem maradt más megoldás, mint kamubeteget jelenteni. Meg még pluszban rájött, amikor tényleg beteg voltam.)
2023. febr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
egyáltalám=egyáltalán
2023. febr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem úgy mondták, hogyha betegen úgy gondolom jöjjek nyugodtan be.
2023. febr. 16. 16:50
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
7: Na ezért tartom részben hülyeségnek ezt a jelenléti bónuszt (Vagy ahogy ott a gyárban hívták: betegpénzt.) Leginkább azt eredményezi, hogy sokan bemennek 40 fokos lázzal, naphosszat köhécselve és orrukat szívva, és lefertőzik maguk körül a kollégákat.
2023. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8 igen itt is látom hogy egyre betegebben járnak be, ezért is kérdeztem másokat erről, akkor nálatok is bemennek betegen?
2023. febr. 16. 17:12
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Igen, be. Mindenkinek kell a pénz, főként manapság. Nem mondom, hogy jó ez így,mert nem. De mit lehet tenni?
2023. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!