Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Leblokkoltam munkahelyen és...

Leblokkoltam munkahelyen és nagyon szarul érzem magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Baromi kellemetlenül éreztem magam a szituáció után. Új vagyok a munkahelyemen, második hetem ez és betanulok még a munkába. Nagyon igyekszem odatenni magam tényleg, tágítom az agyam ezerrel, mindenki aranyos is velem szerencsére, van "betanítóm" is. Néha leülünk megbeszélni, hogy haladok, és ma kaptam pár keresztkérdést, kisebb feladatot - utólag belegondolva nem is nehezeket - és annyira túl akartam spilázni, meg tele volt az agyam, hogy leblokkoltam.. :D nagggyon kellemetlenül éreztem magam, hogy úristen nem tudom mi van, de nem fog semmire az agyam. Annyira vizsgahelyzetbe éreztem magam, vagy nem tudom. Utána mondtam is, hogy fáradt vagyok ne haragudjon, meg szarul érzem most emiatt magam mert tökre igyekszem és általában az rám a jellemző, hogy egész jól és hamar belejövök mindenbe. Lehet ezért is zavar ez most ennyire. Az volt a szituban a legrosszabb, hogy ő erre alig reagált valamit én meg ott kifakadtam :DD

Magamra veszek ilyen helyzeteket könnyen, ez valamiféle önbizalomhiányból adódhat? Vagy ezzel mit lehetne kezdeni?



2023. febr. 23. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Onbizalomhiany, es godolom keves meg a tapasztalatod is a munka teren ezert benned van egy felsz. Az elejen nekem is volt
2023. febr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A mai napig nem tudok azzal mit kezdeni, ha valaki bárminemű reakció nélkül van irányomban.
2023. febr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom hány éves vagy, de elég naívnak hangzol. Aki előtt leblokkoltál, azzal tarts legalább 3 lépés távolságot. Ne akarj vele haverkodni, poénkodni, semmilyen érzelem ne fűzzön hozzá. Lehet kedves a szemedben, de a reakciója megmutatta valójában hogy áll a helyzethez.


A munkára koncentrálj, ne akarj megfelelni az ottaniaknak. Fogadd el hogy sokat kell tanulnod, számíts rá hogy sokat fogsz hibázni. Tudatosítsd magadban, hogy semmi nem fog történni utána, valójában senkit nem érdekel.


Legrosszabb esetben menesztenek és nem látod őket soha többé. Majd lesz másik munkahely ha így adódna.


Ha pedig komolyabb probléma van a háttérben (pl. súlyos önbizalmhiány, erős megfelelési kényszer, túlzott görcsösség, szorongás), akkor fordulj szakemberhez, mert dolgozni kell rajta.

2023. febr. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Értem mit szeretnél mondani, naívnak nem mondanám magam, nem az első munkahelyem már.

Ők amúgy pont hogy nagyon közvetlen, meg barátkozós emberek, abszolút nem csak a munkáról szoktak beszélgetni, sőt. Elég lazák. Szóval itt az elejével nem igazán értem, mit szerettél volna mondani.

Azért sem, mert nem "haverkodtam" abszolút.

Egy ilyen közegben viszont, ahol ennyire összetartó egy team és valaki elszigeteli magát, az hamar ki fog esni, én úgy gondolom.

De a többit nagyon köszi!

2023. febr. 24. 06:51
 5/7 A kérdező kommentje:

#2

Ez! Ez annyira így van, és tulajdpnképpen felkeltetted bennem az érzést, hogy lehet emiatt éreztem magam nagyon furán és kellemetlenül pluszban..?

Én nagyon olyan ember vagyok, hogy reagálok minden szitura és viselkedésre. És ha valakit nem tudsz kifürkészni, miközben te kellemetlenül vagy, az tovább ront a helyzeten és hebegsz-habogsz.

Van egy pszichológus barátom, és egyszer tök ugyanerről beszélgettünk, hogy ő ezeket ki nem állja, ha valaki 0 reakcióval van arra hogy ő beszél. Mert többet fog beszélni kellemetlenségében.

De vannak ilyen emberek, szerintem ők nem veszik észre. Szimplán így "kommunikálnak".

2023. febr. 24. 07:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon irigyellek kérdező! Engem körbevezttek, hogy ez a terület, az kész. Keress munkát magadnak. Én járkáltam kérdezgetni, hogy ki kicsoda, mi hol van😃. Veled legalább foglalkozik valaki.
2023. febr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Na az mondjuk elég illetlenség egy kezdővel szemben. Nekem elég speciális munkaköröm van, amit magadtól nem igazán lehetne megtanulni, mert a cégnek sajátos módszerei vannak, így semmi hasznom nem vennék kb :D

De nagyon sajnálom, rossz úgy bemenni, ha nem jó a közeg..

2023. febr. 25. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!