Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vinnem kéne neki ennivalót?

Vinnem kéne neki ennivalót?

Figyelt kérdés
A héten jött hozzánk egy új munkatárs, egy 40 körüli pasi. Én nem vagyok valami beszédes, elmondtam a feladatot, segítek amibe tudok stb de semmi ismerkedés vagy hasonló. Viszont egy hölgy kollégám beszél helyettem is és neki állt faggatni, hány éves, hova valósi meg hasonlók, aztán fel vetődött a gyerek téma.. Azt válaszolta van gyereke, de minek, bárcsak ne lenne, mert hogy milyen problémás, meg épp válni készül és alig várja hogy el tűnjön az asszony.. Hát elég durva volt hallani, de nem szóltam semmit. Lényeg, hogy egész héten nem hozott semmi kaját magával, első nap az egyik srác adott neki egy szendvicset, azt hittük csak el felejtett hozni vagy ilyesmi de nem hozott egész héten semmit, ki se jött az étkezőbe csak az öltözőben üldögélt, mondván hogy nem éhes. Egyrészt nekem édesanyám mindig azt mondja, hogy segíteni kell a rászorulókon, másrészt a munkatársam teljesen el volt hűlve mikor a családról nyilatkozott.. Oké tényleg durva, ne vállaljon gyereket aki így gondolkodik, de nem tudjuk mi van a háttérben, nincs is közöm hozzá, szóval arra gondoltam lehet vinnék neki valamit enni mert ez elég komoly fizikai munka is, meg hát azért enni kell :/
2023. márc. 2. 16:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"arra gondoltam lehet vinnék neki valamit enni"


Ez nagyon sértő lehet. Én a helyedben nem tenném.

2023. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Miért vinnél? Nyílván nem azért nem eszik, mert nincs rá pénze, hanem azért mert pszichés leterheltségből eredően nincs étvágya. És mi vagy te? Jótékonysági intézmény?
2023. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
14%
Vihetsz, jószívű dolog és szeretetteljes, Áldást nyer életed! És 2-es, ne írj ilyen negatívat, te nem ismered a helyzetet! F
2023. márc. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Ne vigyél neki kaját, azzal csak megalázod.

Nekünk tényleg volt éhező munkatársunk, még ő sem fogadta el a kaját.

Munkatársad nem éhezik, csak a töke kivan a családi helyzetétől.

2023. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Jó de épp ez az h mi van ha tényleg ennyire nincs pénze? Lehet csak egyszer eszik egy nap.. Jó jogos h megalázó lehet, de ha ezzel meg segítek neki?
2023. márc. 2. 16:42
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
2-es vagyok. Az is lehet még, hogy alkoholista. Erre enged sejtetni a feleségéhez meg a gyerekéhez való hozzáállása. És mondjuk már úgy szét van cseszve a gyomra, hogy úgy kell magába erőltetnie az ételt. Láttam már ilyeneket, ők sem ettek a munkahelyen.
2023. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod, hogy viszel pl. egy táca sütit és körbe kínálod. Lehet, hogy az új kolléga nem szokott napközben enni. Én sem szoktam a munkahelyen enni.
2023. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
őszinte leszek, nem értem minek törődsz egy ilyen fszkalappal egyáltalán?
2023. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

És csak azért, mert nem eszik a munkahelyen már rászoruló?

Lehet csak nem szeret idegen helyen enni, vagy lehet, hogy otthon reggelizik és mikor hazaér főz magának.

Ezer oka lehet, nem feltétlenül rászoruló.

2023. márc. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Oké értem, tényleg számtalan lehetőség van.. Engem igazából csak a segítő szándék hajtott, de lehet csak túl naiv vagyok.
2023. márc. 2. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!