Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor már minden tőled...

Amikor már minden tőled telhetőt megteszel, de sehogy nem jön össze a munka, akkor mi legyen?

Figyelt kérdés

Könnyebb lenne nem létezni. Jó lenne egyszerűen csak megszűnni létezni, de hát sajnos még itt vagyok, viszont egyre kevesebb a türelmem és a kedvem. Egyetem után dolgoztam 3 hónapot, örültem is hogy hamar összejött egy állás, aztán jött a pofánvágás, amikor közölték velem, hogy nem tudnak tovább alkalmazni (utólag kiderült, hogy kellett a hely egy jófej ismerősnek).. ezután baromi sokat próbálkoztam, mentem állásinterjúkra, de valahogy mindig én voltam, aki épp csak lecsúszott a munka megszérzéséről, valahogy más mindig jobban megfelelt tőlem.. próbálkoztam a szakmámtól kissé eltérő dolgokkal is, ott meg túlképzett voltam mester diplomával..


Ebből már k-rvára elegem van, hogy mindig én vagyok a második, én vagyok a könnyen eldobható, a lecserélhető.. annyira szánalmasnak érzem magam most már, hogy a tartalékaimat élem fel. Már a szüleim is besegítenek, hogy ne haljak éhen, de ezt is nagyon rosszul élem meg, hogy 24 évesen a szüleim pénzelnek.. aztán ha rokonok kérdezősködnek, hogy "na megy a munka", természetesen megy a hazugság, hogy minden rendben..


Korombeliek, egyetemi csoporttársak vígan élik az életüket, valakinek két állása van, nyaralnak, szórakoznak, én meg itt rohadok egyedül, barátok nélkül, munka nélkül, pénz nélkül.. aztán amikor eljön egy depresszívebb periódusom (mint ez is most), akkor jó mélyre lenyomom magam a

sz-rtengerbe, s nagyon nehezen tudok kijönni belőle.. mostanában még aludni se tudok, gyakran nyugtatóval megy az elalvás.. néha tényleg azt érzem, hogy mintha kezdenék megbolondulni.. normális ez?



2023. márc. 3. 20:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Ne add fel. Amúgy zilált lélekkel nehezebb egy sikeres állásinterjút megcsinálni.
2023. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

csak ez egy ördögi kör.. eleve zárkózotabb személy vagyok, kisebb depresszív hajlammal, aztán ez a munkanélküliség végképp kicsinált..

munkanélküliség miatt is vagyok ilyen, viszont ez a kisugárzásomból is lejön (gondolom), így eleve rosszabb esélyekkel indulok.

2023. márc. 3. 20:49
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
Nepkonyha, hajlektalanszallo este, napkozben tanulas a konyvtarban.
2023. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
hát inkább akkor meghalok, minthogy ilyen helyeken kössek ki :)
2023. márc. 3. 20:51
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Állásközvetítő?


Vagy feladsz hírdetést amire várod a jelentkező cégeket?(nem vicc, egyik ismerősöm így talált!)

2023. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
25%
Az ember bedobja a kedvcsinálót és megy tovább.
2023. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Menj el átmenetileg gyárba, boltba stb.
2023. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Akkor foglalkoztatom magamat és nem másra várok, hogy esélyt adjon.
2023. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Lilluci27 ***** válasza:
79%
Elmész átmenetileg gyárba. Ha tényleg szeretnél dolgozni írj privatot szívesen segítek.
2023. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy egyedül. Pontosan így érzek én is, csak nekem diplomám sincs, éppbaz érettségi (esti) összekaparásán ügyködöm. Van szakmám kettő is, de nem az én világom, az eddigi munkáimban sem igazán éreztem otthon magam. Úgy érzem, mindenhová csak jobb híján vettek fel, minden eddigi munkahelyem csak rombolta az önbizalmam, személyiségem.

Én is zárkózottabb vagyok.

Könnyű mondani, hogy foglalkoztasd magad. Milyen vállalkozáshoz nem kell kezdő pénz?

2023. márc. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!