Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire szégyen vagy hátrány?

Mennyire szégyen vagy hátrány?

Figyelt kérdés
Mennyire szégyen vagy hátrány, ha 26 évesen a munkahelyeimen maximum 4-5 hónapot voltam, tovább sosem voltam sehol és volt 1-2 nagyobb kihagyásom?

2023. márc. 10. 23:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
Nagyon.
2023. márc. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem álláskeresésnél az ilyesmi hátrány, mert látják az Önéletrajzodból, hogy sok helyet megjártál és következtethetnek arra, hogy nem vagy megbízható munkaerő. A legtöbb cég nem úgy akar felvenni alkalmazottat, hogy 4-5 hónap múlva másikat kell keresni. Szóval szerintem az ilyesmi negatívan hat, ha egy komolyabb pozícióra jelentkezel.
2023. márc. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Az ok a lenyeg. Te mondasz fel vagy mindenhonnan kirugnak?
2023. márc. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%

Legalább megspórolod magadnak azokat a helyeket, ahol előre röhög a főnök, hogy na majd a szolgalelkű baleknak a belét is kidolgoztatja.

Az életrajzodból viszont látni fogja, hogy veled hiába is próbálkozna, így fel se vesz.

2023. márc. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Több munkakört szerettem volna kipróbálni, azért váltogattam. Nem hiszem, hogy olyan helyen tudnék lenni több mint 1 évet, amit nem szeretek csinálni, ezért döntöttem így.


Így is hátrány lenne?:\

Hogyan tudnám megoldani, hogy ne legyen ez hátrány? Hazudjak az önéletrajzban?

2023. márc. 10. 23:22
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Hány munkahelyed volt eddig?
2023. márc. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
7
2023. márc. 10. 23:25
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Ez elég problémás. Az önéletrajzodba mindig azokat írd bele, amik az adott pozícióhoz "jól mutatnak".
2023. márc. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

Én személy szerint negatívan venném, mert azt feltételezem, itt is ugyan ezt fogod tenni. De ha pl érdekes vagy az interjún , es vannak jó meglatasaid ( nyilván ehhez jól kell kérdezni is ) és látok benned valamit, ill később 2-3 hónap után tetszik a munkád és megéri a befektetést, felkerülne, hogy elmész és nehéz lesz pótolni. Szóval gyakorlatilag ezt csak megfelelő be nyomással, jó meglatasokkal tudod ellensúlyozni. Illetve mindenképp írj egy kis motivációs részt , ha motivációs levél nem is kell. Ha úgy van, a jelentkező mailbe, vagy az önéletrajz egy szakasza kent, miért szeretnél itt dolgozni. Kicsit javítani is lehet, hogy kvázi kerested a megfelelő munkahelyet és az adott miért is az. Aztán persze interjún legyen alapod is erre ( tehát készülj fel ) .


Manapság nem ritka a lepegetes, de min egy év munkaviszony azért jól jön egy helyen . Az ennél kevesebb azt sugallja, hogy vagy nem feleltel meg, vagy nem voltál kitartó . Erre igyekezz jó magyarázatot megfogalmazni, de nem kell hazudni sem, mert simán leinformálható az előző munkaltatod is.

2023. márc. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
32%
40 éves vagyok. A mostani a 4. munkahelyem, pár évig vállalkozó voltam. Amikor a mostani munkahelyemre jelentkeztem, akkor a főnök még erre is húzta a száját, mert 18 év alatt 3+1 munkahely szerinte sok.
2023. márc. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!