Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnátok, hogyha az...

Mit csinálnátok, hogyha az első munkanapotok előtt betegednétek le?

Figyelt kérdés
Pl influenza, lázas állapot stb, és már számítanának rátok.

2023. márc. 17. 12:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%
Ha el várják, hogy lázasan dolgozz az sokat elárul a cég és a főnököd értékrendjéről is,ami még a későbbiekben majd vissza fog köszönni szerintem. Én több helyen is dolgoztam, ahol konkrétan megkérdezték hogy vagy, és jobbulást kívánták, ott konkrétan elvárás volt, hogy jelezz és ne menj. A covid elég sokat változtatott ezen, persze régen simán bementél megfázva, de akkoris két esélyes volt, hogy vagy értékelik, vagy puffognak. Az megint más, ha te magadtól döntessz úgy, hogy ennek ellenére bemész, de akkor még mindig két esélyes, hogy vagy megköszönik, vagy pont rossz szemmel nézik. Ha ennyire kétes egy betegség miatt a pozíció akkor eleve nekem fura az egész, de akkor hívd fel őket és esetleg kérdezz rá.
2023. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
11 köszi szépen, csak annyiban egészíteném ki hogy ahogy én látom, a covid semmit nem javított a helyzeten, ugyanott tartunk idebenn, mint előtte. Mivel nálunk pl nincs home office, így be kell menni dolgozni, vagy tp.
2023. márc. 17. 15:02
 13/17 anonim ***** válasza:
42%
Ha nagyon kène a munka, akkor bemennèk dolgozni, nyilván. A #11-es valami irodista lehet, nálunk pl betegen is be kell menni dolgozni, csak annyit mondanak ilyenkor, hogy vegyèl be fájdalom/lázcsillapìtót. Mindenki egy területet csinál, nincs aki helyettesìtsen mást.
2023. márc. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
36%

így jártam!!! Taknyom nyálam egybefolyt láz hasmenés. nem tudtam menni.


próbaidős voltam még aznap jött a telefon hogy gyógyuljak nyugodtan .... akár az idők végéig mert többet nem kel mennem...

2023. márc. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
45%
A legjobb az ha rákérdezel főnöknél mert van olyan munkahely ahol kib*sznak pár nap tàppénz utàn máshol meg azért problémáznak hogy bemész betegen és összefertőzöl mindenkit,nem lehet tudni előre hogyan kezelik ezt.
2023. márc. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%
Én pontosan ugyanígy jártam, ráadásul az első munkahelyemen, influenza. A poén, hogy több, mint egy éve itt dolgozom, azóta sem voltam beteg. Nagyon kellemetlenül éreztem magam és kétségbeestem, de mivel magas lázam volt és rosszul voltam, beszóltam. Nagyon jófej volt a főnököm, abban állapodtunk meg, hogy későbbre írjuk a munkaszerződést egy héttel, de a személyzetin azt mondták, nincs ebben semmi, ha ezt nem lehet elintézni, legfeljebb táppénzzel kezdek. Nálunk speciel nem elvárás, hogy betegen menj be dolgozni, és mindig ideges is vagyok, ha valaki így tesz, mert csak lefertőz mindenkit. Persze értem a másik oldalt, hogy valaki nem engedheti meg magának a táppénzt, hogy fél a kirúgástól. Szerintem ilyenkor érdemes beszólni, és ha a munkahellyel nem lehet beszélni erről normálisan, akkor valószínű azon a munkahelyen nem is érdemes elkezdeni dolgozni.
2023. márc. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
80%
Semmi. Első munkanapon szokták a szerződést megírni mindehol. Így későbbre tolódik ki ennyi.
2023. márc. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!