Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Otthagynád a munkahelyed, ha...

Otthagynád a munkahelyed, ha elvennék az otthondolgozás lehetőségét?

Figyelt kérdés
Állami cég, őskövület vezetőség, akik azt hiszik, hogy hétfőtől péntekig csak az dolgozik, aki bent ül az irodàban. Eddig 2 nap od volt, amit egyik napról a másikra elvettek, maximum egy napot lehet maradni, de azt sem igazán szeretik… hozzáteszem, otthonról maradéktalanul minden munka elvégezhető, soha nem volt elmaradás.

#otthoni munka #Irodai dísztökök
2023. márc. 18. 07:28
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, ha valami jól működik, az alulfizetett kollégáknak is a home office egyfajta plusz, miért kell elvenni? Mi az oka? Semmi nem fog változni, maximum tovább nő az elégedetlenség és egyre többen állnak tovább.
2023. márc. 18. 09:29
 12/25 anonim ***** válasza:

Te azt látod, hogy jól működik a HO, de a cég vezetésének erről más a véleménye.


Büntesd azzal a céget, hogy felmondasz és ők majd nem találnak a helyedre embert! Ez lenne ám a bosszú.

2023. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
De a home office egy plusz “juttatás”, előny, sok fiatal már el sem megy olyan irodába, ahol erre nincs lehetőség. Szóval adtak valami jót, előnyöset, tartott 3 évig, majd minden ésszerűség ellenére elveszik, akkor ezt jogosan érzik a munkavállalók megvonásnak.
2023. márc. 18. 09:32
 14/25 anonim ***** válasza:
Most a cég vezetésében az a fő irányvonal, hogy a HO-t kivezessék. Ha nem tetszik akkor majd találnak másik munkavállalót aki nem problémázik ezen. HA meg nem találnak az nem a te bajod.
2023. márc. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Jó lenne már továbblépni abból az ostoba felfogásból, hogy a munkáltató bármit megtehet, alulfizet, túlóráztat, csak egy rohadt robotnak néz… Igazad van, fel kell mondani tömegesen és keressenek olyan hülyét, aki megcsinálja nekik a munkát. Csak a tapasztalatot, a gyakorlatot, a megfelelő ismereteket illene megbecsülni. Hozzánk is jönnek kezdők, mert óriási a munkaerőhiány, de eddig senkinek nem hosszabbítottak, mert annyi butaságot csináltak.
2023. márc. 18. 09:49
 16/25 anonim ***** válasza:
Én felmondanék, de én 200km-erre lakom a munkahelyemtől, de ez így volt akkor is amikor odamentem dolgozni :D
2023. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
25%

Nem

40F kamionsofőr

2023. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
34%
Emelkedett rezsiárak miatt én nem akarnék ho-ban dolgozni. 30 perc alatt bent vagyok a munkahelyemen, szintén közszféra.
2023. márc. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem hagyom ott, de nem azért mert tetszik ez a rendszer, hanem mert nem találok jobbat. :( Én is állami cégnek dolgozok, a járvány alatt teljes időben otthonról dolgozhatunk, minden flottul ment, most meg be kell járnunk az irodába teljes időben, és egész télen majd megfagytunk, mert ugye max 18 fokra lehetett fűteni az irodákat, de ez senkit nem érdekelt. Nálunk napi szinten ment a veszekedés és a sírás emiatt, de hát a vezetőségnek az a célja, hogy véletlenül se érezze magát senki jól a munkaidő alatt... :/ Inkább minket ba.szogatnak, hogy magas a rezsiköltség, de hiába könyörgünk, hogy engedjék a HO-t, azt nem lehet...
2023. márc. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Most sokan ebbe vannak belebetegedve. Valahogy nem világos a számukra, hogy Magyarországon 2020-ban a HO-t elsősorban a covid kitörés miatt hozták be, mint átmeneti, krízishelyzethez alkalmazkodó megoldást. De ők naívan véglegesnek hitték.

És elég sok ilyen siralmat is látni, hogy 2-3 órányira lakik a munkahelytől, eddig HO volt, most meg azt akarják, hogy kezdjen el bejárni. Talán az állásinterjún rá kellett volna kérdezni, hogy a HO-felállás egy stabil dolog, vagy csak addig alkalmazzák, amíg a pandémia tart. Igaz, az ilyen munkahelyeknek is lehetett volna annyi esze, hogy nem vesznek fel olyanokat dolgozni, akik 1 órányi útnál távolabb laknak.

2023. márc. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!