Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ciki próbaidő előtt 1-2...

Ciki próbaidő előtt 1-2 héttel felmondani, úgy hogy semmi jelét nem adtam az okának?

Figyelt kérdés
Szóval egyik napról a másikra. Mennyire kellemetlen?

2023. márc. 23. 21:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Akkor jó hogy ilyen egyöntetűen nem a válasz. Köszönet
2023. márc. 24. 21:39
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő lényege:


Cikiség nélkül bármelyik fél felmondhatja a munkaviszonyt, méghozzá INDOKLÁS NÉLKÜL.


Ha megkérdezik, hogy miért döntöttél így, akkor vagy válaszolsz őszintén, vagy lerendezed a dolgot egy általános válasszal:

- Nem szeretném megindokolni.

- Az elképzelésem mégsem ez.

- Valami mást keresek.

- Valamiért nem jött be a dolog.

- Valamiért nem tetszik.

- Nem gondoltam, hogy ennyire fárasztó lesz a beutazás.

- A munkaidő miatt alig marad időm másra.

- Láthatóan nem bírom az éjszakás műszakot, kikészülök tőle, stb.

2023. márc. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ciki, főleg ha olyanokkal dolgozol akiket amúgy is ismersz máshonnan a mindennapokból, de ha annyira nem tetszik a meló, még a próbaidő előtt kell lelépni, utána felmondási idő van, az még kellemetlenebb lesz.

A miért kérdésre meg ha nem akarsz válaszolni, azt mondod, hogy "erre nem vagyok köteles válaszolni, ha jól tudom". Ezt meg szokták érteni.

Jártam már úgy, hogy azt mondták nem mondhatok fel, mert nincs hozzá jogom, ezt hónapokkal előre kell jelezni. Azt mondtam rá, jó, akkor most hazamegyek aztán ide többet nem jövök. Na akkor már könyörgött hogy legyek szíves haza ne menjek, legalább a szerződés lejártáig dolgozzak náluk XD Mert nem is rendes felmondás volt, hanem a határozott idejű munkaszerződés meghosszabbítását nem írtam alá. Szóval ők úgy képzelték, hogy 1 hónapos szerződéseket kötnek, hogy ha nem kellek akkor nem hosszabbítják meg, de én köteles vagyok szó nélkül aláírni.

Szóval kihasználnak, átvernek, rabszolgának néznek, én meg számoljak be a magánéletemről, személyes dolgaimról és érzéseimről h miért nem szeretnék náluk dolgozni... Gusztustalan.

2023. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!