Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az egyik barátnőm a legtöbb...

Az egyik barátnőm a legtöbb diák munkát lenézi. Normális hogy ez nagyon zavar?

Figyelt kérdés

A barátnőm nem akar elmenni diák melózni mert lenézi a diák munkát. (nem gazdagok. Az anyja tanár apja biztonsági őr.) Mikor kerestünk diák melót mindegyikre volt kifogása. Árut feltölteni nem megy mert nem szeret pakolni. Takaritani nem fog mert az csak a szegények csinálják. Gyors étterembe nem megy mert nem. Moziba se mert rangú aluli munka (moziba dolgozok szerintem az a legkönnyebb diák meló). Normális hogy ez nagyon zavar hogy így beszél a diák melóról? Mind 2 egyetemre járunk

20/L



2023. márc. 28. 19:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy igaza van, ezek csicska melók mind, gyászos szar. De ő tudja... ha neki jó csóróként, akkor nem mindegy?? Amúgy még mehet hostessnek kóstoltatni a tezskóba. Ennyi a lehetőség diákként. Hacsak nem találtok valami szakmába illő gyakornoki lehetúséget. Érdemes körbenézelődni.
2023. márc. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Budapesten bőven nem kap egy kezdő operátor nettó 300 ezret, sőt, nagyon máshol az országban sem. Sopron meg a nagyon nyugat magyar nagyvárosok azért kivételek mert közel vannak ausztriához, ott jobban hasonlítanak a fizetések is az osztrák fizetésekhez (hiszen aki sopronban keres munkát, az már km-el arrébb már ausztriában van, ahol már osztrák fizetés van).
2023. márc. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Utolsó. Feltéve, ha van kocsid, jogsid. Azok sem fizetik ki magukat.


Köszönőviszonyban sincsenek a bérek, hiába van itt Ausztria.

Itt e.g 300 nettó 25 alatt, ott pedig 1600 euró nettó 1 műszakos raktározásért.

Az áraink viszont teljesen osztrák viszonylatúak.

2023. márc. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyeneknek talaltak ki az Onlyfanst :D
2023. márc. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem normális, hogy zavar, hiszen ha a munkát lenézi, akkor az kicsit azt is sugallja, hogy azt is lenézi, aki végzi, ebben az esetben téged. Ha szemedbe mondja, hogy ez rangon aluli (mondjuk ez a duma elég vicces egy egyszerű lánytól, akinek jelenleg még felsőfokú végzettsége sincs), akkor állj ki magadért, hogy azt a munkát is el kell végeznie valakinek, és neked legalább lesz pénzed + tapasztalatod. Sajnos én nem sokat tudtam diákmunkázni, mert pont a COVID alatt voltam egyetemista, pedig nagyon jól jött volna pályakezdőként a tapasztalat.
2023. márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én nem értem téged miért zavar, hogy ő másképpen gondolkodik- lehet, hogy pusztán csak azért mert fél megmérettetni magát a komfortzónáján kívül, az ilyen emberek elzárkózása ugyanis gyakran hat dacosan vagy arrogánsan, pedig egészen más van mögötte. Viszont ettől még téged biztosan nem fog lenézni, ha bevállalsz valamit, sőt, lehet, hogy húzóerő is leszel, hogy ő is bátrabb legyen. Egyébként egyetemistaként is érdemes szétnézni gyakorlati szempontból is, mert pályakezdőként a CV-ben már tényleg lesz mit feltüntetni, amúgy meg a fene tudja, hogy rögtön akad-e majd szakirányú (végzettségnek megfelelő) munka. Külföldön is nagyon szeretik alkalmazni akárcsak szezonálisan is azokat a fiatalokat, akik már rendelkeznek valamilyen részmunkaidős tapasztalattal. Arról nem is beszélve, hogy lehet ismerkedni, kapcsolatokat teremteni és persze a munka sosem egyszerű, vannak olyan diákmelók is, ahol magasabb a nettó óradíj mint diplomával főállásban (pl.szociális szektor). Aztán meg inkább diákmunka, mint diákhitel ha már lehet választani. Szerintem ne vedd magadra, hogy a barátod nem mindenben osztja a véleményedet, van amiben egyedül kell konoknak lenni :)
2023. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!