Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit írjak be az önéletrajzomba...

Mit írjak be az önéletrajzomba, ha évek óta nem dolgoztam?

Figyelt kérdés
Legalább öt évet kellene kitölteni valamivel.

2023. ápr. 21. 11:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
88%

5 Aki így nézi az embereket, az egyszerűen ostoba, és semmi affinítása a HR-hez, manapság meg végképp. Sem látása, sem értelme nincs az emberekhez, és a gazdasággal sincs tisztába. Csak a merev papírformát követi, ezáltal számtalan tehetség, és jó munkerőt hagy veszni..


Az ilyet mint te azonnal felállítatnám a cégvezetéssel a poziciójából.

2023. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, soha ne hazudj önéletrajzban, sem semmiben.


Amiben van gyakorlatod, papírod-félig elvégzett egyetem, azt dokumentumokkal igazold, amiben káthatóak az addigi eredményeid is. Ha feketén melóztál azt is tüntesd fel, hogy a gyakorlatod láthatóvá válljon. Semmi felesleges maszlag, körítés. Ha külföldön éltél egy ideig, azt is..

2023. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van pár üres évem, nem írtam be semmit, nem is kapkodnak utánam, vissza se jeleznek. Hogy ez az oka, vagy sem, azt nem tudom.
2023. ápr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

A tanulást, önfejlesztést, külföldi tapasztalatszerzést mind be lehet írni.

Néhány cég csak azért fél az üresjáratoktól, mert tudja, hogy te nem egy rabszolga vagy, aki úgy táncol, ahogy nekik tetszik, és nem fogsz könyörögni még a túlóráért is.

2023. ápr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
80%
Az igazat.
2023. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
37%

5 evig nem meloztal? :-o mibol eltel?

azert az elegge huzos ennyi ideig labat logatni.


enis azt irnam , utazgattam es kulonbozo orszagokban varosokban eltel egy darabig es dolgoztal.


Persze attol fugg hova jelentkezel...egy egyszeru allasnal a fonokot nem erdekli hogy pl Jamaican Banant szedtel egy nagyon cegnel furan neznek majd rad ha 4-5 even at alkalmi melokbol hippie eletet akarsz beadni

2023. ápr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
93%
aki azt irta soha ne hazudj oneltrajzban szerinem soha nem volt es nem lesz jo pozicioban valahol. minden sikeres ember kicsit felpolirozta az elejen az oneltrajzat. nem kell azt mondani kemia vegzettseged van hogyha fodrasznak tanultal... de ertesz akkor pl a sales-hez a marketinghez... a tudasod es tehetsegedhez illo tevekenysegeket nyugodtan beleirhatsz
2023. ápr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
42%
Simán kihagyod azokat az éveket, amik az állás szempontjából nem relevánsak.
2023. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%

Azért elég szomorú ami munka terén megy kishazánkban.

Állandóan sírnak a munkáltatók, hogy nem találnak megfelelő munkaerőt, de a munkát keresők meg százával adják be mindenhová az önéletrajzukat és csak az elutasítást kapják.

Tudom, nem találkozik megfelelőképpen a kereslet és a kínálat.

De kérdezem én miért kell valakit elutasítani, mint valami bűnözőt, csak azért mert nem dolgozott pár évig? Attól ő még lehet jó munkaerő az adott pozícióban.

De ugye ez csak akkor derülne ki, ha kapna lehetőséget ezt bebizonyítani. De addig el sem jut szerencsétlen, mert esélyt sem kap!

Helyette sokszor felvesznek olyan embereket akik jól tudnak színészkedni, jól kamuznak össze-vissza az állásinterjún, jól tudják magukat előadni, de a munkamoráljuk a béka feneke alatt van.

Felveszik őket, de csak hónapokkal később derül ki hogy alkalmatlanok a munkavégzésre, lógnak amikor tudnak stb.

Aztán ha ezt megunják a kollégák akkor megint meghirdetik az állást és újra felvesznek valakit aki jól tudja magát előadni......

Akinek meg már elege volt ebből az egész álláskeresésnek nevezett színházból, azok meg kivonulnak ebből a mókuskerékből, persze csak úgy hogy ha van aki segíti őket anyagilag, vagy feketén dolgoznak.

Így egy csomó normális hozzáállású ember marad munka nélkül, mert ugye az önéletrajz számít, meg hogy ne legyenek "lyukas éveid".

Persze azt sem mondom, hogy mindenféle jött-ment embert fel kell venni minden pozícióra. De néha már azt látom, hogy aki igazán akarna dolgozni azt ilyen h*lyeségek miatt ("lyuk" van az önéletrajzában) nem hagyják, vagyis el sem jut addig hogy dolgozhasson.

Nem csodálom hogy egyre többen nem is akarnak részt venni egy ilyen kiválasztási folyamaton, ahol előbb papíron kell fényezned magad, aztán meg jön az állásinterjúnak nevezett bohóckodás, a sablonkérdésekkel és az azokra előre begyakorolt válaszokkal (az interneten leírják hogy mit kell válaszolni), hogy mindenki kipipálhassa hogy azt látta és hallotta ami a nagykönyvben meg van írva.

2023. ápr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
38%

21 Az 5 év pont elég 2 félbehagyott egyetemhez. Nem kitett egyénnek, hanem olyannak aki felfüggesztette, mert mondjuk 4-5 eredménnyel nem szokták kivágni az embereket az egyetemről. Ott más hiba van, esetleg nem az oktatással? mert az egyén nem akar töltelék szarokkal elpazarolni az idejét, csak azért, hogy 1 db papirral végezze, de zéró valós tudással.


Szerintec ki a fenét érdekel a halott kultusz, a bálványok, és egyebek?

Meg milyen oktatás az amikor az adott szak oktatója kijelenti a diákoknak, hogy az 5 év alatt gyakorlatilag még egy alapfokig sem tudja eljuttatni az egyetem a diákokat és esélytelen, hogy egyáltalán bármihez is tudjanak kezdeni ma Magyarországon az adott diplomával, mert még egy alapfokú nyelvizsgát sem tudnak letenni?


Hogy piacképes diploma kéne? Igen ha lenne normális oktatás-de sajna nincs, csak a Corvinuson. A többi, a "nagyokon" tudatos elbutítása folyik az embereknek. Áruld már el, te 500 oldalt 1 napon belül 100%-ban szinte szó szerint megtudsz tanulni? ráadásul olyan témában am ihez a szakodnak nincs köze?


Szóval akkor hol is a hiba?

2023. ápr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!