Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha úgy érzem...

Mit tegyek, ha úgy érzem pályát tévesztettem?

Figyelt kérdés

Gazdálkodás és menedzsment szakra járok, 3. évesként, ( utolsó félévem) , de még lesz egy félév szakmai gyakorlat illetve szakdolgozat készítés.


Februártól gyakornoki állásban vagyok egy multinál, de nagyok nem az én világom, ezt a bezártságot nem bírom elviselni, illetve azt , hogy kb. ülnöm kell egésznap.

Minden irodai munka ilyen? Megbántam , hogy ilyen szakra jöttem nagyon..



2023. máj. 5. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Én is így vagyok; csak azért szoktam rá a cigire, hogy legyen ürügyem 1-2szer kimenni a levegőre, mert különben megőrülök.
2023. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit bántál meg? Mi lett volna a másik lehetőség, amit akkor választottál volna?


Egy rakás lehetőséged van még. Csak el kellene döntened, mit csinálnál, nem azt, hogy mit nem.

A bezártságot nem teljesen értem: dolgozni sok helyről lehet, ha számítógépen végzed a munkádat, de lehet olyan munkád is, hogy rendszeresen új emberekkel találkozz.

2023. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én végig dolgoztam az egyetem diákmunkásként , pl.: futárkodtam is, amit nagyon szerettem.

Szeretek vezetni, főzni, de ezt az egésznapos ülést nem bírom.

Hiába megy jól az egyetem, ha egyszerűen megpusztulok a bezártságtól, nem nekem való , 100x lennék inkább úszómester strandon, kint lehetnék a levegőn a jó időben. Imádom a jó időt, egésznap kint lennék inkább, ez a bezártság aggaszt a leginkább..

2023. máj. 5. 13:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg hiába kapok jó pénzt már most gyakornokként is( ha maradnék később rendes állásban , sokkal többet kapnék ) úgy érzem nem boldogít.
2023. máj. 5. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Gazdasági tantárgyakkal én mindig úgy voltam hogy jól ment de halálra untam magam, megölt bennem minden kreativitást. Ezért végül nem is azt tanultam tovább, hanem a szívemre hallgattam és lett egy semmirese jó diplomám. :)

Azóta gyakran gondolkozom, hogy bánnom kéne de mai napig se találok mást ami a szívemnek is kedves meg hasznos is. Most emberi erőforrásokra jelentkeztem, ez sem az álmom, semmi jót nem találok róla de nincs más igazán ami nekem való lenne.

Amúgy mezei eladóként dolgozom és imádom a munkám.

2023. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"lennék inkább úszómester strandon, kint lehetnék a levegőn a jó időben."

. És ebben hogyan akadályoz meg a diplomád?

2023. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj irodában dolgoznod, tanulj ki egy szakmát amit érdekel és az egyetemen tanultakkal alapíts egy céget azon a területen. Gazdasági diplomával sokan foglalkoznak más területtel és a cégükhez használják az ott tanultakat.


De ha nem is lenne céged, attól még van egy diplomád és szerintem angolul is tudsz, ezzel előnybe vagy már a munkaerő piacon eléggé, de külföldre is könnyen kimehetnél és feltalálnád magad.


Meg ott van az az opció is, hogy csinálsz egy másik diplomát levelezőn. Pl infós és gazdasági diploma együtt elég ütős kombó. Igaz irodában dolgoznál, de brutál pénzekért és nagyon rugalmas időbeosztással.


Millió lehetőséged van ÉS fiatal is vagy:)

2023. máj. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Sohasem késő pályát váltani.
2023. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!